Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért szállit Oroszország...

Miért szállit Oroszország atomfegyvert Fehéroroszországba? megtámadja Belarus a Natot vagy mi

Figyelt kérdés
2023. máj. 25. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Hogy odaperkeljen. A nátisták túl sokat pampogtak.
2023. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Mi nem támadjuk meg.
2023. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
USA is válaszcsapásokat mérne Moszkvára és Minszkre is. de nemlesz atomháború mert abba nyugat meg Belarus, Oroszország is bele döglene.
2023. máj. 25. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Belarusz a NATO-t? :DDD


Lengyelország 1 nap alatt bekebelezné őket.

2023. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont azért, amiért anno a Szovjetunió Ukrajnában is készenlétben tartott harcászati nukleáris fegyvereket.(De még egyébként Magyarországon is voltak).


Pont azért, amiért az USA is állomásoztat néhány európai szövetségese területén harcászati nukleáris fegyvereket a nuclear sharing keretében, Olaszország, Németország, Törökország pl.


És amiért az USA is felújított nukleáris robbanófejeket küldött nemrég a térségbe.


Ezekről a harcászati nukleáris fegyverekről azt kell tudni, hogy vagy szimpla gravitációs bombák, persze precíziós célravezetéssel, vagy rövid hatótávú, földi/légi indítású rakéták, jellemzően relatíve kicsi hatóerővel, néhány kilotonnákról beszélünk.

Összehasonlításképpen a Hiroshima és Nagasaka-i fegyverek 15 és 21 kilotonnásak voltak, kb. ebben a nagyságrendben mozognak ezek a fegyverek, legfeljebb egy nagyságrenddel nagyobbak, de inkább kisebbek.


Az USA által felújított B61 harcászati fegyverek például, amiket idén év elején telepítettek ide, fél kilotonna és 50 kT közötti, változtatható hatóerejű, EPW képességgel felruházott nukleáris fegyverek. Az EPW azt jelenti, hogy Earth Penetrating Weapon, tehát behatol mélyen a talajba robbanás előtt, ami tökéletesen mutatja azt, hogy nem polgári célpontokra szánják, hanem hogy adott esetben erődített, mélyen föld alatti bunkereket is ki tudjanak iktatni vele.


A nagy kérdés ugye a miért.


Azt kell érteni, hogy Európának ez a keleti sávja egy potenciális ütközési zóna a volt a Szovjetunió és a nyugat/USA/NATO között, illetve a jelenben, a háború kirobbanása óta Oroszország és a nyugat/USA/NATO között, egy potenciális hadszíntér, ahol megvívnak egy háborút egymással.


És mindkét fél arra készül, hogy ha neadjisten kitör ez a háború, és vesztésre állnának, akkor az ellenfél katonai infrastrukturáját, illetve katonai szempontból releváns polgári infrastrukturáját a térségben harcászati nukleáris csapásokkal semlegesíti, érteni kell ez alatt katonai bázisok, repterek, raktárak, logisztikai csomópontok, kommunikációs és vezetési központok, stb., ezzel drasztikusan legyengítve az ellenfél konvencionális katonai képességeit, ugye a fentiek hiányában egy hadsereg hiába erősebb, előre haladni nem tud, és így legalább azt meg lehet akadályozni, hogy az ellenfél előre tudjon nyomulni, hiába erősebb.


És mint mondtam, ezek rövid távú, nem ballisztikus fegyverek, és minél közelebb van a a másik infrastukturájához a fegyver, annál mélyebben tudják pusztítani az említett infrát, illetve annál gyorsabban célba juttatható és ezért nehezebben kivédhető a csapás.


Ez a logikája, ez az oka annak, hogy most mindkét fél újra erősíti a harcászati nukleáris csapásmérő képességeit a térségben.

Készülnek a legrosszabbra.

(Amit természetesen mindketten szeretnének elkerülni, úgyhogy azért nagyon nem kell besz-rni, de a stratégiai logika azt diktálja, hogy készüljenek a legrosszabb eshetőségre is)

2023. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ugyan azért amiért az USA is Törökországba. Elrettentés
2023. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kretens ***** válasza:
Igen az elrettentés a lényeg.Ki merne megtámadni egy olyan országot melynek a területén atomfegyverek vannak?Például ilyenkor hagyományos légicsapás vadászgépekkel bombázókkal lehetetlen.Ma már a jelenlegi műhold-radar légvédelmi észlelésnek semmi sem láthatatlan mint a Belarusziába telepitett orosz sz-400 sz-500-oknak melyek már jó messziről beazonositanák a támadó flottát és nincs szükség másra csak a flotta közelében a magas légkörben vagy a világűr határán rakétával fellőni egy kis erejü atombombát és a többit az emp-hatás elintézi.Belaruszia igy most megtámadhatatlanná vált.
2023. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
Ez csak sima erőfitotgtatás/félelemkeltés.
2023. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!