Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szent Korona Országai Föderáci...

Szent Korona Országai Föderáció, mint "Magyar Szent Korona Országai" utódjának szeretnék egy nemzetközi mozgalmat csinálni, támogatókat keresek. Te ott lennél?

Figyelt kérdés

Tehát az elképzelésem az az, hogy az országunkat föderációként vinnénk tovább, szomszédos országokkal, pld Szlovákia, kapna szlovák autonóm köztársaság, ugyan ez horvátokkal, de azon felül amelyik szomszéd akar jönni ő is jöhet.

Közös gazdasággal (szociális gazdaság, erről ha kell mesélek bővebben is, ezzel igazából az összes régió jól járna!), közös hadsereggel, közös területtel, területenként és régiónként változó törvényekkel, nyilván meg maradna az önrendelkezése az összes nemzetiségű embernek, saját nyelvű oktatással, fakultatívan felvehető más nemzet nyelvével (magyar, lovári, horvát, szlovák stb.

Közös államfővel, demokratikus úton választva!

Egyrészt támogatókat keresek, nem feltétlenül kell, hogy magyar legyél, (egyébként én apai ágról tót származású vagyok, bár nem tudok szlovákul) sőt nyelvi okok miatt még más nemzetiségű társak is jól jönnének.


2023. máj. 31. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Ez teljesen irreális.
2023. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

Ez mond valamit?

Sokkal működőképesebb elképzelés, mint az europai unio, azon felül, hogy történelmileg is egy területen éltünk.

Nem széthúzni kell, minden egyes kisebbségnek saját országot adni, mert abból csak területi vita lesz.

Oroszországban is több kisebbség él.

[link]

Etnikai megoszlásnál találsz infókat.

2023. máj. 31. 23:49
 3/5 hypno ***** válasza:
31%

OK. Legyen.

Horvát, vagy szlovák vezetés mellett képzeled el? Mert a magyart most felejtsd el. A magyarok kapnán némi autonómiát, hogy ne sírjon szánk.

2023. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ellenemre, de az EU keretein belül ez már részben megvalósult, részben pedig megvalósulóban van vagy megvalósítható.


A korona-tan kevés közös alapnak, főleg hogy az inkább magyar dolog. Akkor már legyen az alap Kárpát-medence.

2023. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: Írtam, hogy nem királyi lenne, hanem szociális gazdaság, tehát kárpátok föderáció is lehet akár a neve, eu-t nem tartom életképesnek.
2023. jún. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!