Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A balosok miért nem hangoztatj...

A balosok miért nem hangoztatják,hogy amcsik haza Szíriából,ahol az usa hadserege ugyanolyan illegálisan van ott ahogy szerintük Ukrajnában az Oroszok?

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 11:29
1 2 3
 11/27 hypno ***** válasza:
48%

#10


Ja. Putyin hamarabb kért felhatalmazást a katonai beavatkozásra, mint hogy Asszad kérte volna.


Hú ez de legális...csak a lóláb lóg ki. (Diktátorok egymás közt)

2023. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

A 8-as linkje nem tartalmazza az usa felhatalmazást ,


pont az orosz felhatalmazásról ír úgyhogy ez elég nagy öngól!!!

2023. jún. 1. 13:23
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

#12 Mivel nem arról szólt a cikk. Amúgy amikor az amerikaiak odamentek, polgárháborús helyzet volt, nem volt legitim kormányzat, és a hatalmi vákuumban kezdett létrejönni az egész világot fenyegető Iszlám Állam.


Szóval én kifejezetten örülök, hogy odament az Egyesült Államok rendet csinálni. Az oroszok meg azért mentek Szíriába, hogy visszasegítsék a hatalomba Aszadot, aki saját népe ellen vegyi fegyvereket is bevetett.


Jelenleg sincs egységes Szíria, lásd térkép: [link]


Lehet hogy a nemzetközi konszenzus az lesz, hogy még mindig Aszad a legkisebb rossz, és az USA-nak ki kell vonulnia (pár száz fő van már csak ott amúgy, főleg hogy mérsékelje a török-kurd egymásnak esést, mert vele mindketten jóban vannak, de egymással meg nem). De az eredeti kérdésed az volt, hogy "A balosok miért nem hangoztatják,hogy amcsik haza Szíriából" - erre az a válasz, hogy azért, mert nem hódítani ment oda.

2023. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

13.


Hát nem nagyon szerencsés szám!


"az eredeti kérdésed az volt, hogy "A balosok miért nem hangoztatják,hogy amcsik haza Szíriából" - erre az a válasz, hogy azért, mert nem hódítani ment oda."


Tehát szerintetek (balosok szerint)

ha nem hódítás a cél akkor bármilyen országba nyugodtan be lehet vonulni és meg lehet támadni??!

2023. jún. 1. 20:51
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

#13: "Óbégatni" akkor érdemes, ha valami olyami történik, ami különösen rossz. Amerika nem Szíriát támadta meg, még csak nem is Aszadot (pedig megérdemelte volna...) hanem az Iszlám Államot, ami a mi ellenségünk. Ha az ellenségedet ütik, az nem annyira rossz, hogy óbégatni kelljen miatta, még ha esetleg a jogi megítélésén el lehet vitatkozni.


Ha emlékszel, amikor az Oroszok a Krímet rohanták le, nem volt "óbégatás", csak tessék-lássék módon hoztak némi szankciókat. Merthogy nemzetközi jogilag nem volt helyes, de tudjuk, hogy egyrészt Hruscsov önkényéből került Ukrajnához, másrészt nem volt csúnya öldöklő háború, harmadrészt a krímiek se dobálták a tankokat Molotov-koktélokkal. A népszavazás ugyan "nemzeti konzultáció" jellegűen hazug volt, de ha rendes népszavazást tartottak volna, az enyhe többség akkor is az oroszországhoz tartozást választotta volna.


Csak ezen felbátorodva Putyin egyre durvább dolgokat csinált, elkezdett fenyegetőzni, hogy pl. minden új tagállam (mint pl. mi) lépjen ki a NATO-ból, szivatott minket a gázárral (az már a háború előtti évben durván felment, mert a Gazprom nem jelent meg eladóként a tőzsdén), aztán megpróbálta megszállni Ukrajnát. A kérdésednek az a fele is érthetetlen számomra, hogy a "balosok", mert a jobbosok is. Pl. Németországban volt egy politikai váltás, de a Putyin-ellenesség maradt. Európában mindenki Putyin-ellenes, kivéve a Putyin által pénzelt szélsőjöbbot és a magyarországi kormánypárti szavazókat.

2023. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Magamat nem tartom feltétlenül baloldali embernek, de úgy gondolom hogy mérsékelt liberálisként beleillek abba amit te "balosnak" tartasz.


Én nem vagyok oda az USA-ért, elítélem az általa kezdeményezett háborúkat is, úgy mint minden kormány erőszakos cselekedeteit minden országban (beleértve a sajátjukat)


Illetve szerintem Amerikának sok tekintetben inkább Európáról kellene példát vennie (itt leginkább a nyugatot vagy a skandináv országokat értem).


De természetesen ezek komplex dolgok és a különböző konfliktusok gyakran nehezen összehasonlíthatóak.


Másrészt azért feltenném a kérdést: biztos hogy létezik olyan hogy legális háború?

2023. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

azt nem értem hogyha az USA követ el háborús bűnöket és száll meg egy szuverén államot az olajé... akarom mondani a szabadságért akkor mindenki tapsol ha az oroszok csinálják az rossz.


attól hogy az USA nem annektálgat nem jogosítja fel ezekre

2023. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
17: én nem emlékszem, hogy mindenki tapsolt volna Bush iraki kalandjáért, például. Elég komoly tiltakozások voltak.
2023. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
jaj tüntetés és volt szankciózgatás? irak fegyverrel tömése? európai cégek kivonulása? jenkik kitiltása mindenhonnan? jenki politikusok és katonai vezetők hágai felelősségre vonása? na ez a különbség
2023. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
19: elég rosszul vette volna ki magát azért egy tömeggyilkos diktátor kitömése fegyverekkel. Nem tudom, érzed-e a különbséget. (Illetve dehogynem tudom.)
2023. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!