Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Moszkva vezetése és lakossága...

Moszkva vezetése és lakossága miért f¤sott be ennyire a Wagner-től?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy elit egység, de a kb 20ezres Wagner csoportnak semmi esélye nem lett volna egy 16 milliós város ellen, ami Berlinnél 3-szor nagyobb területileg (amikor Bahmutért is hónapokat szenvedtek), ráadásul ott van még a Kreml-t védő városi gárda is (vagy mi a neve), ami ha jól tudom kb fél milliós, plusz a rendőrség.


Ehhez képest már a Moszkvába vezető déli autópályákat kezdték pánikolva tönkretenni, hogy megállítsák őket, Putyin elrepült Szentpétervárra, majd gyorsan megegyezést is kötöttek "Moszkváért" úgymond, Moszkva polgármestere meg az egyik napot munkaszüneti napnak nyilvánította és azt kérte a lakosságtól, hogy mindenki maradjon otthon a biztonság érdekében.


Ez nem egy hatalmas presztízsvesztés a Kreml-nek meg Oroszországnak? Vagy miért kellett ennyire pánikolni?



2023. júl. 5. 22:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Jah oszt szerinted hány fegyvertelen civil mert volna neki menni egy "csak" 20ezres fegyveres elit egység ellen?
2023. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Te jobban befostál volna.
2023. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem fosott senki be ott csak te aki nézte a tvt!
2023. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem a civil lakosságra értem, hanem a Kreml-re meg a fél milliós gárdára.
2023. júl. 5. 22:38
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

#4 Nekem nem úgy tűnt, hogy nagyon "befostak" volna. Én úgy tudom, hogy nem Putyinék adták meg magukat és léptek vissza, hanem éppen a Wagneresek.

Vagy te másik közvetítést néztél?

2023. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Pintér László ***** válasza:
100%
Én is azt láttam, hogy a reggel még " senki sem állíthat meg Minket, ha kell, meghalunk" estére az lett, hogy visszafordultak, pedig egy lövés sem érte Őket. Nem Putyin ellen ment, hanem Sojgu és Geraszimov ellen, hogy váltsák le Őket. Tudtommal mind a kettő a helyén van. Nem úgy fest, mintha a Kreml bármiben is engedett volna a követeléseknek.
2023. júl. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ami érdekes, hogy állítólag a hadseregben sokan megtagadták a parancsot a wagner megtámadására. Nem álltak ugyan át, de megtámadni is vonakodtak. Mintha a hadsereg azt mondta volna, hogy "ti játszátok le a politikai cicaharcotokat, de minket hagyjatok ki belőle".


Ettől eltekintve is az ereje bőven megvan Oroszországnak, hogy széttapossa a wagnert, egyáltalán nem elitegység az. A gond az, hogy mire kellő erőket odacsoportosít, addigra a wagner már Moszkvában van, és akkor lehet polgárháborúzni a fővárosban. Az meg kinek kell?


Harmadrészt érdekes kérdés az is, hogy Prigozsin elvileg eléggé megnépszerűsödött, és nem biztos, hogy szimpatikus lett volna, ha mondjuk erőket vonnak el Ukrajnából a wagner megsemmisítésére. Mindenképp szar helyzet.

2023. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"estére az lett, hogy visszafordultak, pedig egy lövés sem érte Őket"


Elvileg azzal, hogy Lukasenka bejelentette, hogy ha elérik Moszkvát, akkor beavatkozik, azzal végérvényesen kiderült, hogy nincs esélye a puccsot végigvinni. Nem jött be Prigozsin terve, és adtak neki egy egérutat, mielőtt all-int hívott volna.

2023. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

#8 Még az is megtörténhet, hogy azoknak lesz igaza, akik szerint ez csak egy jól megrendezett hadsereg átcsoportosítási akció volt.

Ha a Wagner nekiáll átvinni az embereit, fegyvereit Ukrajna északi határaihoz Kijev közelébe, fehérorosz területre, akkor a teljes nyugati oldal tiltakozott volna és mindent bevetnek, hogy valamiképpen meggátolják, szétlőjék a konvojukat. Így viszont még drukkoltak is nekik és mindenfelé annak a Prigozsinnak tapsoltak, szurkoltak, aki addig tömeggyilkosként szerepelt a nyugati médiában, és száj tátva nézték ahogy a teljes sereg minden fegyverzetével most ott van Lukasenka kebelén.

Közben meg már hallatszottak olyan hírek, hogy a Wágner saját bázist kap Belaruszban és folytatni fogják majd a harcot, támadást terveznek.

Az idő majd megmutatja, hogy ez egy elqrt forradalom volt és a Wagner vezér Afrikába kell meneküljön vagy nem bírja a magasságot és kiszédül egy ablakon, vagy szimplán pihenőre mentek és kiképzéseket fognak végezni Beloruszban, netán egy ügyesen kivitelezett fedett akció volt és az ukránoknak most megint északról is kell támadással számolniuk. Vagy valami teljesen más történt és szimplán csak felhasználták Putyinék a tőlük független Wagner akciót arra, hoyg tisztogatást csináljanak az orosz hadvezetésben, kiszűrve azokat akik hajlandóak lettek volna egy puccsot támogatni.

2023. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
#9, na baszki, pol erre nem is gondoltam, de amúgy nem is gyenge elmélet. Mondjuk kicsit meg is tankolják Prigozsint belarusz katonákkal, és úgy kapnak erősítést, hogy hivatalosan Belarusz nem lép be a háborúba. Érdekes...
2023. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!