Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Semmire nem volt jó eddig az...

Semmire nem volt jó eddig az ukrán ellentámadás?

Figyelt kérdés

Az Ukrán Fegyveres Erők ellentámadásának első szakasza szinte semmilyen eredményt nem mutatott, leszámítva a sok megsemmisített NATO-felszerelést és a személyi veszteségeket.

Az ellentámadás június 4-én kezdődött az Ukrán Fegyveres Erők fő csapása a front zaporizzsjai szakaszára összpontosult. Kijev a NATO szakemberei által kiképzett és nyugati felszereléssel ellátott dandárokat vetett harcba, kevés sikerrel, ám annál több kudarccal.


Az ukrán fegyveres erők a sikertelen támadások egy hónapja alatt 18 repülőgépet és helikoptert, valamint 920 páncélozott járművet, köztük 16 Leopard harckocsit vesztettek. Lengyelország és Portugália által szállított Leopard típusú tankok 100%-át. Az ellenség semmilyen irányban nem érte el céljait, miközben az ukrán vezetés a Nyugat nyomására azt követeli, hogy az ukrán erők veszteségekre való tekintet nélkül folytassa offenzíváját.


Az orosz fegyveres erők a harckocsik mellett más modern nyugati páncélozott járműveket, különösen az amerikaiak által szállított Bradley harcjárműveket is sikeresen megsemmisítik. A New York Times szerint ilyen típusú páncélozott járműből legalább 17 Bradley-t, semmisítettek meg az oroszok. A Bradley-k kézzelfogható veszteségeit közvetve megerősíti az a június 27-i bejelentés, miszerint az Egyesült Államokból további 30 Bradley-t kérnek sürgősen a hiány pótlására.



2023. júl. 6. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A forintot rendesen összerogyasztotta...
2023. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát legalábbis semmiféle eredménye nem volt eddig, ezt nyugodtan megállapíthatjuk.


A kérdés persze, hogy mi és miért történik ott valójában, mert erről aztán az égvilágon semmit se tudunk, hiszen mindenhol csak a propagandát lehet olvasni.


Van a nyugati olvasata a dolognak, hogy még a fő erőiket be sem vetették, egyelőre puhatolózó támadások vannak, hogy felderítsék, hogy hol van leggyengébb pontja az orosz frontvonalnak.


Meg van az orosz olvasata a dolognak, hogy nem találnak gyenge pontot az orosz védelmi vonalakon és/vagy különben sincs se elég felszerelésük, se elég emberük.

2023. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

"Semmire nem volt jó eddig az ukrán ellentámadás?"

Dehogynem!

A fegyvergyártók a térdüket csapkodják örömükben, mert megint egy rakat fegyvert, tankor, harcjárművet és drónt meg rakétát tudnak eladni.

A temetkezési vállalkozóknak is megy az üzlet, hiszen ismét rengeteg fiatal ukrán gyerek halt meg és sikerült a civilek között is szépen "teljesíteni" a támadások áldozatai számában.

Vagy te olyan eredményre gondolsz, hogy közelebb let-e a háború vége, a fegyverszünet vagy győzelem bármelyik oldalnál?

Na, abban nem volt eredmény.

De nem is ez volt a cél azoknak akik az egészet kirobbantották és azóta is hergelik egymás ellen a harcolókat meg nyomják bele a fegyvereket.

2023. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

De nem is ez volt a cél azoknak akik az egészet kirobbantották és azóta is hergelik egymás ellen a harcolókat meg nyomják bele a fegyvereket.


Na akkor ki robbantota ki ezt az egészet gyakoris megmondó ember? Halljuk a választ te fotel politikus.

2023. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2


Több katonai szakértő azt mondta, hogy ezek nem puhatolózó támadások, hiszen iszonyatosan nagy ukrán veszteségek vannak.

A felderítő egységek sokkal kisebbek, nem lenne ilyen mértékű veszteség.

Orosz források azt írják, hogy NAGYON kemény harcok vannak, komoly erővel támadnak az ukránok.


Most olvastam, hogy Zelenszkij adott egy interjút, amiben követeli az F16-os vadászgépek szállítását.

Azt mondja, hogy azokkal sikerülne csak valamit elérni, mert légi fedezet nélkül csak hatalmas veszteségek vannak, eredmény nélkül.


Rob Bauert, a NATO Katonai Bizottságának elnöke kijelentette: UKRAJNA NEM KAP VADÁSZGÉPEKET, AMÍG NEM FEJEZI BE AZ ELLENTÁMADÁST.

Ez felér egy halálos ítélettel...


#3

A háború vége közelebb került. Oroszország célja jelenleg Ukrajna demilitarizált övezet legyen. Az már most látszódik, hogy kezd megakadni a fegyverszállítás, már csak az USA rendelkezik olyan fegyverekkel amiket tud csepegtetni. De ők is kezdenek kihátrálni. Most minden egyes kilőtt harci egység közelebb visz minket a háború lezárásához.

2023. júl. 6. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

#5 "Több katonai szakértő azt mondta, hogy ezek nem puhatolózó támadások, hiszen iszonyatosan nagy ukrán veszteségek vannak."

Ismered a viccet amikor a Józsi le akar szállni a bicikliről de hatalmasat zakózik, a többiek meg elkezdenek nevetni. Józsi erre nekiáll kiabálni: én így szoktam leszállni, pofa be!

Valójában mindegy mi volt a célja ezeknek a támadási kísérleteknek, a veszteségek hatalmasak és bármi is van, mindkét fél a saját győzelmét fogja kikiáltani, akármivel is de megpróbálja előadni, hogy ez direkt történt így. Még ha felderítő akciók voltak is akkor is megsemmisítő veszteséggel jártak, tehát akár hazudták, akár igaz volt, mindenki látta mekkorát estek pofára.

"A háború vége közelebb került. Oroszország célja jelenleg Ukrajna demilitarizált övezet legyen. Az már most látszódik, hogy kezd megakadni a fegyverszállítás, már csak az USA rendelkezik olyan fegyverekkel amiket tud csepegtetni."

Ha így van az érthetővé teszi miért is mennek lassabban az oroszok, miért várakoznak inkább fedezékben. Nekik van utánpótlásuk, katonájuk és csak ki kell várniuk, hogy a nyugat már ne tudjon/akarjon több pénzt fektetni az ukránokba.

2023. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

"Orosz források azt írják, hogy NAGYON kemény harcok vannak, komoly erővel támadnak az ukránok."


Na erről beszélek. Te nyilvánvalóan inkább az orosz/jobboldali narratíva felé húzol, ezért idézel egyáltalán ilyeneket.


Én viszont nem hiszem el se a nyugati/ukrán/lipsi/stb, se az orosz/jobber/stb dumát, amikor ilyen jelentéseket adnak ki, hogy mi történik a fronton.

2023. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


Csak úgy lehet képet kapni, ha mindkettő forrást olvasod és értelmezed.

Ha te nem hiszed el egyik forrást sem, akkor gondolom most bizonytalan lehetsz abban is hogy van-e háború.

Annyit segítek, hogy VAN orosz-ukrán háború!

Ha ezt nekem sem hiszed el, akkor meg továbbra is bizonytalanságba maradsz :)

2023. júl. 6. 12:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 Így igaz.

Ez az amit sokan elfelejtenek, hogy nem csak elolvasni és elhinni lehet a propagandát, bárhonnan is jöjjön, hanem gondolkodni is lehetne/kellene közben.

2023. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Csak úgy lehet képet kapni, ha mindkettő forrást olvasod és értelmezed."


Igen, de nekem is kicsit úgy tűnik, hogy az egyik oldalt jobban figyelembe vetted.


Pl én azt a verziót hallottam, hogy még felfutóban van az ellentámadás, már az ukránok elkövettek egy rakás hibát, de a java még most jön, és még korai bármit mondani róla.


Láttam egy elemzést az elpusztult NATO eszközökről is, és kb 5%-10% közötti veszteségről volt szó (mondjuk 65 Leopardból elpusztult 5 és hasonlók).

2023. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!