Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki szeretné, hogy Kárpátalját...

Ki szeretné, hogy Kárpátalját visszacsatolják Magyarországhoz és miért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 19:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Trianonisták! "Há me ősi magyar főd!"
2010. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Pl. a kárpátaljai magyarok. Legalábbis a Duna TV odavágó műsoraiból nekem eddig az jött le, hogy eléggé sérelmezik, hogy ukránosítás van, meg ukránul kell tanulni, meg intézni mindent... Kérdés csak az, hogy Kárpátalján milyen is a magyarok és az ukránok aránya konkrétan.
2010. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 bumbi02 ***** válasza:
62%
kárpátalján kb 80%ban élnek ukránok... kell nekünk 1 millió ukrán? nem hiszem.
2010. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki akinek van egy kis józan esze.
2010. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Kárpátalján kb. 1 300 000 ember él. Ebből kb. 1 000 000 ukrán vagy ruszin nemzetiségű, 150 000 magyar, 80 000 orosz, és még 70 000 egyéb nemzetiségű (román, szlovék, sváb, cigány) él.


Tehát egy visszacsatolás annyit jelentene, hogy kapunk 150 000 magyart, és 1 150 000 már kultúrájú és anyanyaelvű külföldit.


Megéri?


Én azt gondolom, hogy max. Beregszászt és a környező falvakat lehetne visszacsatolni, mert már csak ott van magyar többség. Munkácson, Ungváron és a hegyekben (Huszton, Szolyván) már elenyésző a magyarajkúak száma.

2010. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%
EU miatt már nem tartom indokoltnak az ilyen dolgokat. Egyébként meg őket kéne megkérdezni, mit szeretnének, szerintem inkább függetlenek akarnak lenni és nem ide-oda csatolódni.
2010. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

A kárpátaljai ruszinok.

Ők pedig kb. annyira ukránok, mint amennyire az amerikaiak angolok.


Ha valamiért jobb lenne nekik, Magyarországhoz tartozni, mint Ukrajnához, akkor az az, hogy ha mi cserébe azonnal területi autonómiát adnánk nekik a mindenkori regnáló ukrán kormánnyal ellentétben, ami még csak kisebbségként sem ismeri el őket. A 90-es években rendezett népszavazáson 78% szavazott az autonómia mellett.


A németek után régen is ők voltak a velünk szemben legkevésbé ellenséges nemzetiség.

2010. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 bumbi02 ***** válasza:
57%

Ha valamiért jobb lenne nekik, Magyarországhoz tartozni, mint Ukrajnához, akkor az az, hogy ha mi cserébe azonnal területi autonómiát adnánk nekik a mindenkori regnáló ukrán kormánnyal ellentétben, ami még csak kisebbségként sem ismeri el őket. A 90-es években rendezett népszavazáson 78% szavazott az autonómia mellett.


csak elég átlátszó megvesztegetés ez az autonomia dolog.. több száz éven át (István korától kezdve Mo-hoz tartozott kárpátalja) le se sz*rtuk hogy autonomiát kaphassanak, msot meg egyből megadnánk... igy nem nagy lelküség megadni az autonomiát, csak haszonlesés és csábitás..

2010. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%

pont ma gondoltam erre :D

de szerintem ez ma már nem lehetne lehetséges, mert sokkal több az ukrán már mint a magyar.

de kérdésedre válaszolva: a jobbikos nagymagyarok akarják ezt :)

2010. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%
Túl kéne már ezeken a dolgokon lendülni. Az én véleményemet a 19.29 írta le a legjobban. De vissza is kérdezhetnék: Te szeretnéd visszakapni azt a kisautót, amit ovis korodban elvesztettél? Ez a magyar nép egyik nagy tragédiája, hogy a múltban él. Van elég probléma itt és most is. Nem kéne inkább azokkal foglalkozni? És tényleg így van, Kárpátalja ma már csak kicsivel jobban magyar hely, mint mondjuk London.
2010. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!