Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most mi is a helyzet Nigerrel?

Most mi is a helyzet Nigerrel?

Figyelt kérdés
Orosz-kinai párti lett és most ezért a szomszédos országok támadják? Vagy miért van most a balhé?

2023. aug. 8. 06:20
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Majd az USA felkarolja őket is, mint Ukrajnát. A világ nagy megmentői.

Ja nem.. ott kevesebb érdeke lenne.

2023. aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mali és Burkina Faso támogatja, inkább csak Nigéria csinál kardcsörtetést. Vélhetően nem lesz semmi.
2023. aug. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. De a kormány váltás érdekszféra váltást is jelent?
2023. aug. 8. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Mindenképpen érdekszféra váltással jár, mert eddig a franciák befolyása alatt volt az ország, ez most úgy tűnik, véget ér.

Csóró hely az, baromi nagy népszaporulattal.

Egyedül urán található jelentősebb mennyiségben a térségben, de annak az utóbbi pár évtizedben nagyot zuhant az értéke, talán most emelkedik a háborús fegyverkezés meglódulása következtében.

Jelzésértékű lehet, hogy a puccs előtt és vele párhuzamosan több franciaellenes és oroszbarát tüntetés zajlott, de egyenlőre nincs bizonyítva az orosz támogatás, vagy szervezés, mert éppúgy lehet az USA is a háttérben, Kína talán nem, mert a fő nukleáris iparral a ruszkik és az amerikaiak rendelkeznek.

Rövidesen többet tudunk majd.

2023. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi!

Mindenesetre nem jó irányba haladunk... De hát milyen az ember, mindig kell a háború. Bár ez nem az én vagy te hibád, hanem azok a sunyi emberekè akik a felhőkarcolókból és az atombunkerekből diktálnak...

2023. aug. 8. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az oroszok így kedveskednek a franciáknak az ukrán szerepvállalásuk miatt. A franciák az úgynevezett gyarmati adókból, valamint az egykori gyarmataik zsigereléséből évi 4-500 milliárd ejró hasznot zsebelnek be, gyakorlatilag ebből finanszírozzák az anyaállamot. Ha sikerül a ruszkiknak-kínaiaknak elzárni ezt a pénzcsapot a franciáktól, akkor gazdaságilag úgy összedőlnek mint egy kártyavár. Ha összedől a gazdaságuk, akkor amennyi agresszív muszlim van náluk, garantálható a társadalmi balhé is, akár polgárháborút is beleértve. Ha ez bekövetkezne, az egész Unió menne a lecsóba, mert a németek ezt már nem tudnák finanszírozni, ráadásul ők is leszállóágba kerültek. Azzal hogy beleálltak a nyugati hatalmak Oroszországba az ukrán konfliktus miatt, egyértelmű hogy a ruszkik minden eshetőséget megragadnak, támadási felületet kihasználnak hogy visszavágjanak. A franciák gyengéje az egykori gyarmataik felé lévő gazdasági kitettségük, egyértelmű hogy betámadták őket. Ha balhé lesz a Száhel-övezetben, az még pluszban egy újabb óriási migránsáradatot indíthat Európa felé, ami szintén Putyinéknak kedvezne. Nem véletlen hogy egyből megjelent a Wagner, ami igazából már jó ideje ott is volt a környéken. Azt mondják, hogy az oroszoknak nincs köze a nigeri balhéhoz, csak meglovagolják az eseményeket, de én nem hiszem hogy ennyi véletlen összejöjjön egyszerre, annyira szép kerek ez az egész, hogy tutira tudatos szervezés volt orosz részről.
2023. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6os, jól összefoglaltad. Köszi!
2023. aug. 10. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Megy a harc az uránért a nagyhatalmak között. Ennyi.
2023. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!