Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az LMBTQ miért nem tesz...

Az LMBTQ miért nem tesz semmit : Nem kirekesztő az, hogy Nem vehetnek részt transznemű nők a női sakkversenyeken?

Figyelt kérdés

A sakk fejben dől el, nem fizikai erővel. Az hogy kirekesztjük a transzneműeket, azt sugallja, hogy nem vagyunk elég értelmesek a normál bináris emberekhez képest. Miért nem vállalja fel ezt a küzdelmet az LMBTQ?


[link]



2023. aug. 18. 20:21
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
nem
17 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Én most tudtam meg, hogy a sakkozók nemenként külön vannak.
2023. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
És amit pedig a kérdésedben vettem észre: kicsoda az az LMBTQ?
2023. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
22%

A férfi és a női agy sem egyforma, nem csak a test. A férfiak átlagosan jobb logikai érzékkel rendelkeznek, a nők jobbak az érzelmek felismerésében, stb.

Ergo egy férfi, csak mert nőnek tartja magát, nagy eséllyel előnyben lenne egy női mezőnyben.

2023. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Ha téged ez zavar, akkor neked kell tenned ellene és nem mástól várni, hogy megoldja a problémádat.
2023. aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
45%

Most a hamupipőke filmes verziója ugrott be.

Leültünk megnezni gyanútlanul...

És elég vàratlanul ért....hogy a tündér keresztanyu benne egy néger ferfi nőnek öltözve.

És akkor utána jöttek a 7 éves gyerekem kerdései-apaaaa! Miert öltözött néninek a bácsi?

Apaaa! Miert mozog úgy a bácsi mint egy néni?


Köpni nyelni nem tudtam...

Aztán annyit mondtam hogy-külföldön viccesnek tartják ha egy bacsi néninek öltözik. Szerintük ez vicces.


Am mindezt úgy hogy baloldali vagyok és liberális...de ez még nálam is kiba szta a biztosítékot.


Az meg, ami a napokban történt, hogy amicsnál az uszóversenyen a ferfimezőnyben induló 20ad rangú eredményeket elerő transz, a női mezőnyben indulva rommá verte az indulókat meg kb hihetetlen hogy ilyesmi megtörténhet. Hogy engedik indulni nők közt. Szerintem ez csalás es törvénytelen.


Itt nem àtesve van a ló túloldalára a tàrsadalom, hanem at van zuhanva.


A sakkban viszont nincsen fizikai szintű összemérhetőség.

Mint a tesztosztron szint, csontozat,izomzat, Így eleve nem ertem a versenyek nemekre bontásàt.

2023. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
3: ezt azért a Polgár-lányokkal is beszéld meg. :D
2023. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

Nők elindulhatnak bármilyen nyílt versenyen, és versenybe szállhatnak a férfi világbajnoki címért is. Női kategóriában viszont csak nők indulhatnak.


„A minden idők 100 legtöbb Élő-pontot szerző sakkozóját számon tartó, folyamatosan frissített listán egyetlen nő, Polgár Judit szerepel; a Nemzetközi Sakkszövetség, a FIDE legfrissebb összesített listáján a legjobb (és az egyetlen) nő a kínai Hou Ji-fan a 75. helyen áll, 2664 Élő-ponttal.”


„A kijelentései miatt szexizmussal és tudatlansággal vádolt Short, aki 1995-ben egészen a világbajnoki döntőig jutott, a mai napig a sakkvilág elitjéhez tartozik, sőt 2018 óta a Nemzetközi Sakkszövetség, a FIDE alelnöke, azt állította: nem véletlen, hogy a világon regisztrált sakknagymesteri címek birtokosainak 98 százaléka férfi, és hogy a férfiak egyértelműen uralják a sakkvilágot. A nőknek ennek megfelelően “méltósággal, tényként kell elfogadniuk”, hogy a férfiak más képességekkel rendelkeznek, mint a nők, ezért magas szinten jobb sakkozók náluk.”


„Igenis számít a fizikum…”

Teljes cikk: [link]

2023. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%

"ezt azért a Polgár-lányokkal is beszéld meg"

Mit beszéljek meg velük? Nyilván tisztában vannak vele ők is, épp ezért akkora hírértékű az is, hogy ők is ott vannak az elitben, ami nőként a sakkozók között baromi nagy ritkaság.

2023. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Az a durva ha olyan kérdést teszel fel amiben szidod az lmbtqp-t tömegével megjelennek a libsik védeni őket viszont ha segíteni kéne nekik akkor l*szt se csinálnak.


Ebből is látszik hogy ez sem érdekli őket csak felhasználják az lmbtqp tagokat önző módon, ezért ez a kérdés csak egy oldalas lett a szokásos 3-4 oldal helyett.

2023. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

#3


Ha a férfi és női agy nem egyforma, akkor legyen nemi kvóta, pl parlamentben is!

:)

2023. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!