Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora presztízs az Afrikai...

Mekkora presztízs az Afrikai Unió megfigyelő tagjának lenni? Szerbia az egyik.

Figyelt kérdés

2023. aug. 30. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Hűha. Most mi lesz. Lehet, leválnak, és leúsznak délre.
2023. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerbia helye a mi új tónk!
2023. aug. 30. 19:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nagyon igyekszik a mester, akkor mi is observerek leszünk. Itt, az EU-ban!
2023. aug. 30. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon bírom, hogy mekkora poént is farag a baloldal az Afrikai helyzetből. Csak azt várom, hogy beigazolódjanak a félelmek velük kapcsolatban, remélem minél előbb. Kíváncsi vagyok, akkor is ilyen poénosnak hiszik majd.
2023. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Afrikai Unió egy vicc.

Abszolút semmilyen jelentősége nincs, meg sem közelíti az EU-t. Annyi az egész, hogy az országok delegációi üléseznek egyet néha, aztán csókolom. Egyből minden országot bevettek (azaz semmilyen követelmény nincs, amit a belépéshez teljesíteni kéne), simán felfüggesztik a nekik nem tetsző országok tagságát (mint Niger, Guinea, Burkina Faso, Mali) ami csak annyit jelent, hogy nem vesznek részt az üléseken, ráadásul az unión belül meg külön gittegyletek vannak, mint az ECOWAS vagy a CEMAC, amiknek a tagjai közös pénzt használnak.

Ennek tudatában szerintem te is ki tudod következtetni, milyen "nagy" presztízst jelent egy ilyen gyülekezetnek a megfigyelő tagja lenni.

2023. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsót kijavítanám, hogy egyedül az EAC (Kelet-Afrika) az, ami versenyképes, ugyanis egyesülni akarnak ők.


[link]

2023. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!