Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mai Kína fejlettebb/jobb...

A mai Kína fejlettebb/jobb hely/élhetőbb lenne, ha a polgárháborút a KMT nyeri és a Kommunista párt menekül Tajvanra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 10. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Kína jobban járt a kommunista párttal.
Kína jobban járt volna a KMT-vel.
11 szavazat
 1/4 hypno ***** válasza:
84%

Szerintem mindegy.

A nacionalisták kicsit sem voltak különbek a komcsiknál. Pont olyan diktatúrát csináltak.

Csak menet közben konszolidálódtak.

2023. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem Amerika a többi példához hasonlóan jelentősen megtámogatta volna a Szovjetunió ellenében őket (mint Tajvant), így valószínűleg egy jobb hely lenne.
2023. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
A kommunizmusnál majdnem minden jobb, tehát valószínűleg ma már jobb hely lenne. Nyilván a KMT-nek is kellett volna 10-15 év mire demokratizálódik, az USA úgy is végig verte volna rajtuk ezt, mint ahogy tette Japánnal és Dél Koreával is. Valószínűleg a mai világ is jobb hely lenne, mert a két legnagyobb hatalom egymás szövetségese lenne, és nem riválisai.
2023. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem kb hasonló életszivonal lenne, mint Indiában, valamelyik nagyhatalom ,,demokratizálta" volna, ennyi embert biztos nem tartott volna egy nagyhatalom sem Tajvani színvonalon.

Kövezetek meg de szerintem sokkal rosszabb életszinvonal lenne ebben az alternativ jelenben ott, de nagy9bb eséllyel széthullott volna az ország, ne feledjük, hogy nagyon sok etnikum él, sok különböző érdekkel, nyelvvel, olyan nép, hogy egységes kínai nem is létezik, csak a nyugati világ vette át az egyszerüsités véget, illetve a kommunista párt egységesiti folyamatosan az országot pl azzal, hogy mandarin nyelven kell tanulniuk a gyerekeknek...

2023. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!