Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit történhetett Pelenszijjel?

Mit történhetett Pelenszijjel?

Figyelt kérdés

Reggel munkábamenet hallgattam a rádiót, beszámoltak a kanadai látogatásáról, és külön megjegyezték, hogy nem a szokásos követelőző stílusát hozta, hanem nagyon megköszönte az anyagi és erkölcsi támogatást.


Szólhattak neki, hogy nem lesz ez így jó? Vagy fordultak el tőle a támogatók?



2023. szept. 22. 08:28
 1/9 A kérdező kommentje:
*Zelenszkijjel
2023. szept. 22. 08:28
 2/9 Molyember ***** válasza:
63%
Eddig is megköszönték. Egyébként meg továbbra is ukránok halnak meg azért cserébe, hogy mi nyugodtan élhessünk, szóval a nyugat nem jóindulatból adja a fegyvereket, hanem azért, hogy a nyugati férfiak a karrierjükkel és a családjukkal foglalkozzanak a sorozás helyett. Háború van, és a fegyverszállítás nem adomány, amit alázatosan meg kéne köszönniük.
2023. szept. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Lerövidítem. Változott a kommunikáció. Miért?
2023. szept. 22. 09:27
 4/9 A kérdező kommentje:

"szóval a nyugat nem jóindulatból adja a fegyvereket, hanem azért, hogy a nyugati férfiak a karrierjükkel és a családjukkal foglalkozzanak a sorozás helyett."


A jóindulat meg a karrier dolog kb. egyforma szamárság, amivel a tévénéző átlagproletárt lehet etetni vasárnap délután a házioltár (gy.k. TV) előtt.

Kőkemény üzlet, amit nyugati adófizetőkkel fizettetnek meg.


Gondolom te úgy gondolod, hogy az oroszok ásóval meg kapával harcolnek, meg olyan fejletlenek, hogy mosógép µC-t szerelnek a hadi eszközeikbe, de ennek ellenére elfoglalnák egész Nyugat-Európát, ha az ukránok nem állították volna meg őket.

2023. szept. 22. 09:33
 5/9 Molyember ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem fejletlenek. Egy Magyarország méretű területet tartanak megszállás alatt, és bár a szárazföldi haderejük meggyengült, a flotta és a légierő szinte érintetlen. Kibszott veszélyesek.

A kérdésedre pedig válaszoltam. Nem változott a kommunikáció, eddig is megköszöntek minden segítséget. Időnként követelőző a hangnem? Igen, az. Ők halnak meg, és nemcsak a fronton, hanem az otthonaikban is, mert az oroszok minden további nélkül lövik a civil célpontokat is, ráadásul akár hiszed, akár nem, az oroszoknál Ukrajna csak egy lépés, nem végcél, hiába hülyítik ezzel az "átlagproletárt", ezért közös, európai ügy az oroszok megállítása. Így talán érthetőbb, hogy miért nem annyira alázatos a hangnemük, mint ahogy azt sokan a beképzeltségük, vagy a tájékozatlanságuk miatt elvárnák. Vagy sikerül megállítani az oroszokat, vagy mind rábszunk.

2023. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Nem változott a kommunikáció,"


De. Nem magyar, és nem fidesz rádióban, hanem németen hallgattam a híreket, ott mondták, azt hajlamos vagyok jobban elhinni. Konkrétan azt mondták, hogy "nem a megszokottan követelőzően lépett fel, hanem nagyon megköszönt mindent."


"Vagy sikerül megállítani az oroszokat, vagy mind rábszunk."

Ebben biztos vagy? Szerintem nem úgy van az, hogy megindulnak, aztán ha lendületben vannak, akkor már mennek az Atlanti-Óceánig. Csak ha a Magyarországra belépnének ilyen szándékkal, akkor már a NATO-val kerülnének összetűzésbe.

2023. szept. 22. 10:52
 7/9 Molyember ***** válasza:
0%

Igen, ebben biztos vagyok. Iszonyatosan sok pénzt és áldozatot raknak az oroszok ebbe a háborúba, ezt nem azért csinálják, mert jó az ukrán termőföld. Azt nem gondolom, hogy lendületből mennének el az óceánig, ennyire nagyot ők sem álmodhatnak, az orosz katonai vezetés nagyon nem hülye emberekből áll.

Rábszás alatt azt értem, amit már ezerszer elmondtak és leírtak tavaly óta: ha Oroszország kerül ki győztesen, akkor ez egy üzenet, hogy büntetlenül lehet háborút indítani akár Európában is. Sokkal messzebb nyúlik ez az egész, mint pár ukrán falu. Itt nem az a lényeg, hogy az ukránokat megvédje a nyugat, és nem is az (elsősorban), hogy a gonosz oroszokat megverjék. Itt arról van szó, hogy aki háborút indít, az nagyon ráfizet. Egyszerűen nem szabad, hogy megérje, és pozitívan jöjjenek ki belőle, mert van még egy pár agresszív gyerek ezen a játszótéren. Nem az oroszok a fő oka annak, hogy a globális biztonság a tét ebben a háborúban. Jelen állás szerint egy hagyományos fegyverekkel vívott háborúban a NATO legyőzné az oroszokat. Nyilván nem könnyen, mert még ebbe is beleroppannánk, de ott van még É.-Korea, Kína, Irán, és rohadtul megváltozna az életünk, ha ezek nekiállnának mozgolódni.

Hogy mit mondtak a német rádióban, és miért, azt nem tudom, de elég szorosan követem a híreket, és változást nem vettem észre az általános kommunikációban. Volt olyan, amikor követelőztek? Volt. Eddig is megköszönték a segítséget? Igen.

A lengyelekkel most volt némi vitájuk, de szerintem ezt is meg tudják oldani. Legalábbis nagyon remélem.

2023. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jeffrey Spender ***** válasza:

Molyember.


A nagy Nyugati támogatás, amivel be vagy telve, az még mindig havi 5 M109-es Paladin tüzérséget, 4 Leopárd 2-est, és 6 Marder csapatszállítót jelent, és ez elég az oroszok kiveréséhez Ukrajnából, sőt a Krím elfoglalásához is ?


Lángol a Bradley, sorozatban akadnak el az aknamezőkön a Leopárdokkal, a Challengert dugdossák nehogy rátüsszentsenek, sőt megmagyarázzák tök nyíltan, hogy csak nem kockázatos műveletekben szabad bevetni, kis túlzással akár 80 %-os veszteségeket is szenvednek.


Ami veszteségeket okoztak az oroszoknak, azt az oroszoktól megörökölt Kalasnyikovokkal, páncéltörő rakétákkal, BMP-kel, T-72-esekkel, és Mi-24-es Hind-ekkel okozták.


A másik, a háború az nem 2022-ben kezdődött, hanem 2014-től megy, és nem az oroszok egyoldalú agressziója, de ahogy elnézem, te ezt tökéletesen ignorálod.


Ezen az orosz - ukrán balhén túl.


Irán ki ellen indítana mégis háborút ?


Észak-Korea és Dél-Korea között ott van a DMZ, amit feketén - fehéren elaknásítottak.


Kína ki ellen indítana háborút ?


És amúgy is 1949 és 1991 között hány háborúja volt Kínának ?

2023. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

na molyember megint hozta a formáját és nagy humbukot mesél itt nekünk.

legközelebb estére időzítsétek mert legalább elalszom rajta.


az ukrán diplomácia világhírűen pofátlan, kezdve pl tavaly mikor scholzot valami sértődött májas hurkának nevezte, odáig hogy pl a nato csúcson elmondta Ben Wallace hogy ők nem az amazon hogy rendelgetésre fegyvert szállítgassanak, ezt is azért mondta mert csak követelni tudtak de köszönetet mondani nem.

majd ezután bunkó hangnemben megkérdezték hogy mikor óhajtják hogy köszönetet mondjanak :D


https://www.youtube.com/watch?v=DLC6yyAc1lY


nem különb a közvélemény külföldön se


"ukránok halnak meg azért cserébe, hogy mi nyugodtan élhessünk"

azért ezt te se gondoltad komolyan ugye? hányszor röhögted el magad míg ezt írtad?

2023. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!