Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fideszt miért zavarja, hogy a...

Fideszt miért zavarja, hogy a NATO-ba csatlakozni kívánó svédeknél milyen a jólét és a demokrácia? Egy katonai szövetség a NATO, nem a svéd és magyar állam egyesítésre készülnek.

Figyelt kérdés
[link]

2023. szept. 24. 08:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
0%

a jobboldali véleményeket meg letiltotta minden közösségi portál, az felháborított"


Az nem vélemény, hogy ölj gyilkolj, szemét zsidók stb.

Jah igen, az fb is zsidó.

Nem olvastam végig ezt a bugyutaságot.

2023. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 Pintér László ***** válasza:
21%

A Fidesz részéről az nem egyoldalú, hogy azzal tömik a választók fejét, hogy a baloldal háborúpárti? Nem láttál még ilyen plakátokat? Hány olyan plakátot látsz ahol a Fidesz van háborúpártiként reklámozva? Tudsz mutatni egyet? Amikor MZP-ről mentek a plakátok, hogy miniferi bábú? Az sem rémlik? A Fideszt maximum szórólapokon vagy kisebb posztereken "sértegetik" az Ellenzéket meg baromi nagy út melletti hirdetőtáblákon amik akkorák, mint egy ház, a rádióban is folyamatosan úgy állítják be Magukat, hogy Ők a békepártiak, az Ellenzék meg az amelyik háborúba vinné a Gyermekeinket. Vagy a Fidesz vagyonok? Lölö vagyona? Ezek nem gyanusak? El vannak számoltatva? Egy demokráciában vagy inkább egy diktatúrában van hasonló mértékű korrupció és köszpénz zsebretétel büntetlenül és furcsa módon pont a hatalmon lévő Fidesz közeli Emberek nyernek a legtöbbet.

Demokráciában kell mindig bűnbakot keresni? Migránsok, Brüsszel, Soros, Gyurcsány? Nem a diktatúrákban szoktak bűnbakot keresni? Mondjuk mindenért a zsidók a felelősek.

Hány éve van a Fidesz hatalmon? Hány éve kormányoz 2/3-ddal? Mikor volt Gyurcsány? Én még általános iskolában jártam amikor Gyurcsány lemondott, mert elk*rta, azóta kijártam azt a sulit, elvégeztem az érettségit, tanultam még utána két évig, volt már azóta kb 8 munkahelyem, nem is emlékszem már azokra az időkre, de még mindig mindenért Gyurcsány a felelős. Ha ennyi idő elteltével sem sikerült 2/3-os kormányzással kijavítani az akkori hibákat, akkor ez a Fideszről árul el sok mindent és talán félre kéne állniuk az útból és átadni egy olyannak a terepet, aki tud os valamit kezdeni ezzel az elrontott időszakkal.

Hitlernek sem volt sokkal több ideje és Ő egy megalázó vereség után ami kb nullára vitte le a Német gazdaságot, létrehozta Európa legmeghatározóbb erejű országát. Orbán meg ennyi 2/3 után sem tud egy épkézláb eredményt felmutatni úgy, hogy EU-NATO tagok vagyunk, kapunk pénzt, pályázatokat, modern időket élünk, nem egy világháborús vereség van mögöttünk, csak egy Gyurcsány, de mégsem nagyon fejlődik az Ország.

"Az a Miniszterelnök akinek a kormányzása alatt az EURO 300 forint fölé emelkedik NEM TUD KORMÁNYOZNI ÉS LE KELL MONDANIA - Orbán Viktor 2008 április Parlament"

Van szabad választás, szólásszabadság, sehol nem is cáfoltam ezt, azt is direkt írtam, hogy ez még nem diktatúra, viszont erősen hajlunk az felé. Ez a fajta undorító propaganda, mások hibáztatása, minden felelősség alól kibúvás, a szavazók megvezetése a diktatúra előszele.

2023. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:

30. Még mindig azt nem sikerült feloldani azt az ellentmondást, hogy ha most a svédek nem kritizálnak egy ideig és a NATO-ba a kérelmükhöz hozzájárul Orbánék brancsa, akkor utána mi a garancia hogy nem kritizálnak már másnap a demokrácia állapota miatt?


Valamint ezt a kritikát megfogalmazta már tök sok NATO-tag Orbánékkal szemben, őket meg kezdeményezi Magyarország hogy zárják ki?

2023. szept. 24. 12:14
 34/74 anonim ***** válasza:
29%

#31 El se olvasod de véleményed az van róla. Értem. Így kezdődik a hülyeség.

Szó sem volt olyan baromságokról amiket itt leírtál.

2023. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
68%

34# ez ilyen jobbikos konteó/tévképzet.


A gonosz zsidók/gyíkemberek/kőművesek üldözik a szegény ártatlan nácikat.

Hát miazmár hogy egy közösségi oldalon nem lehet népírtásról meg gyilkolásról álmodozni?!

2023. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
26%

#32 "A Fidesz részéről az nem egyoldalú, hogy azzal tömik a választók fejét, hogy a baloldal háborúpárti?"

Most direkt kötekszel? Eddig tőled értelmesebb véleményeket láttam.

A fidesz a MAGA véleményét mondja el ahogy a fideszt támogatók is. Az lenne egyoldalú ha nem lehetne a másik oldal véleményét is megtalálni. ha mondjuk a magyar iskolások oktatási anyagában lenne valami teljesen egyoldalú anyag és mondjuk csak a svéd ellenzékiek véleményét mutatnák meg benne és azt neveznék valóságnak, miközben egy szót se engednének megjelenni benne a kormányzati oldal véleményéből. Tettek ilyet? Nem!

Te most komolyan azt várod el, hogy a fidesz a maga álláspontja, véleménye helyett azt is megjelenítse minden alakalommal amit az ellenzék mond? Hogy képzeled? legyen plakáton, hogy az ellenzék háborúpárti mert támogatják a fegyverszállításokat és soha nem támogatják a tűzszünetről vagy békéről meginduló tárgyalásokat, azonban az ellenzék azt mondja, hogy ez nem igaz, ők nem háború pártiak?

Ugyanezt elvárod az ellenzéktől is? Hogy ha kitesznek plakátot, megjelenítenek bármit akkor legyen rajta az is amit a fidesz gondol?

"Hány éve van a Fidesz hatalmon? Hány éve kormányoz 2/3-ddal? Mikor volt Gyurcsány? Én még általános iskolában jártam amikor Gyurcsány lemondott, mert elk*rta, azóta kijártam azt a sulit, elvégeztem az érettségit, tanultam még utána két évig, volt már azóta kb 8 munkahelyem, nem is emlékszem már azokra az időkre, de még mindig mindenért Gyurcsány a felelős. Ha ennyi idő elteltével sem sikerült 2/3-os kormányzással kijavítani az akkori hibákat, akkor ez a Fideszről árul el sok mindent és talán félre kéne állniuk az útból és átadni egy olyannak a terepet, aki tud os valamit kezdeni ezzel az elrontott időszakkal."

Na, itt van a gond. Te még általánosba jártál akkor tehát nem tudod milyen volt a kormányzásuk alatt. EZÉRT kell elmondani ezt újra meg újra, mert ahogy akkor hazugsággal jutottak kormányra 2002-ben, aztán választási csalással, hazugságokkal nyertek 2006-ban is, éppen úgy hazudnak neked most is. Mindaddig el kell mondani mit tettek, mit mondtak, mit hazudtak amíg indulnak a választáson. Pont hogy te is tudjál róla és ne hidd el nekik az újabb hazugságaikat - amiket láthatólag most el is hiszel.

Minden 4 évben szabadon döntenek az emberek arról ki legyen a parlamentben, ki kerüljön kormányra. Az nem diktatúra ha az emberek ugyanazt a csapatot szavazzák meg szabad akaratukból. Ahogy nem volt diktatúra a németeknél sem hogy Merkel 20 évig volt kormányfő, úgy nálunk sem lesz diktatúra, hogy Orbán 13 éve van kormányon.

A 2/3 sem diktatúra, ez a szavazók akaratából lett ennyi. Hogy neked ez jön le, hogy "mindenért gyurcsány a felelős" az csak a te agyad problémája, koránt sem erről szól a fidesz kampánya. Kiszemezgetsz belőle elemeket és azt nevezed egésznek, mert a többi zavaró lenne, hiszen üti a teóriádat.

" Orbán meg ennyi 2/3 után sem tud egy épkézláb eredményt felmutatni úgy, hogy EU-NATO tagok vagyunk, kapunk pénzt, pályázatokat, modern időket élünk, nem egy világháborús vereség van mögöttünk, csak egy Gyurcsány, de mégsem nagyon fejlődik az Ország."

Szépen felmondod a ballib propagandát. Csak nem igaz.

Akkor pár dolog amit ugye nem tud szerinted felmutatni az Orbán kormány.

- devizahitelesek adósságának kezelése 2010 után. Végtörlesztés, kamatstop stb.

-1 millióval több munkahely

- rengeteg új beruházás az országban

- mindenhol épülnek az utak, volt vasút fejlesztés, hídépítés

- az országban mindenhol mentek kórházak egészségügyi intézmények, mentőállomások építései, felújításai, rengeteg mentőautót, berendezést vettek, még mentőhelikoptert is.

- vár és kastély rekonstrukciós program

- orvosok, egészségügyi dolgozók béremelése

- családtámogatások, családi adókedvezménytől a CSOK-on,. babavárón át az adómentességig

fiatalok adómentessége 25 éves korig

- 13. havi nyugdíj

- a teljes szakképzés átalakítás, rengeteg fejlesztés

- a felsőoktatásban modellváltás és az egyetemek fejlesztése

- rengeteg sportlétesítmény épült meg - igen, köztük pár stadion is. A szerinted "semmit nem csináltak"-ban vannak azok a létesítmények amikben már meg tudták rendezni a vizes VB-t és most az atlétikai VB-is.

- Városligeti fejlesztések

stb. stb.

De persze ez semmi. Akkor megtennéd hogy felsorolsz pár dolgot amit 2010 előtt csináltak 8 éven keresztül azok a kormányok? ha már neked az semmi amit most csináltak, nyilván van "valami" is amit viszont azok csináltak akiket te most annyira védeni próbálsz.

"Van szabad választás, szólásszabadság, sehol nem is cáfoltam ezt, azt is direkt írtam, hogy ez még nem diktatúra, viszont erősen hajlunk az felé."

MIVEL? Ezt kérdeztem és erre nem adtál választ.

Nincs diktatúra, a demokrácia minden része érvényesül. Ez egy igen ostoba és elcsépelt ellenzéki mese, hogy "hajlunk afelé". HOGYAN és MIVEL? Konkrétan, ne úgy mint a momentumosok szokták, hogy ugyan minden törvényes meg jogszerű, de "az összkép olyan hogy itt nincs jogállam".

Ez csak blabla olyanoktól akik valódi tényekkel nem tudnak előjönni, tudják, hogy nincs is igazuk, csak ezt nem akarják elismerni.

2023. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 Pintér László ***** válasza:
0%

"A fidesz a MAGA véleményét mondja el ahogy a fideszt támogatók is. Az lenne egyoldalú ha nem lehetne a másik oldal véleményét is megtalálni. ha mondjuk a magyar iskolások oktatási anyagában lenne valami teljesen egyoldalú anyag és mondjuk csak a svéd ellenzékiek véleményét mutatnák meg benne és azt neveznék valóságnak, miközben egy szót se engednének megjelenni benne a kormányzati oldal véleményéből. Tettek ilyet? Nem!"


Az nem egy vélemény, pláne nem az Ország vezetésétől az Ellenzékre nézve, hogy Ők háborúpártiak. Ez egy vád. Megvádolják az Ellenzéket azzal, hogy háborúpárti. Egy átlagos hétköznapi választópolgár nem fog annyira belemenni ebbe a témába, mint Te vagy Én, Ő csak annyit lát ebből, hogy az egész országban plakátokon van a DK meg a Gyurcsány meg MZP és oda van írva, hogy háborúpártiak. Az átlagos választó ennek nem jár utána, felteszi magában a kérdést, hogy Ő háborúpárti-e, ha meg nem, akkor elkönyveli Magában, hogy Ő nem szavaz az Ellenzékre, mert Ők meg azok.


Egy etikus kormány ami az Országot képviseli viselkedhetne szerintem jobban is annál, hogy vádolja az ellenfelét. Ez baromira nem tisztességes.


"Te most komolyan azt várod el, hogy a fidesz a maga álláspontja, véleménye helyett azt is megjelenítse minden alakalommal amit az ellenzék mond? Hogy képzeled? legyen plakáton, hogy az ellenzék háborúpárti mert támogatják a fegyverszállításokat és soha nem támogatják a tűzszünetről vagy békéről meginduló tárgyalásokat, azonban az ellenzék azt mondja, hogy ez nem igaz, ők nem háború pártiak?


Ugyanezt elvárod az ellenzéktől is? Hogy ha kitesznek plakátot, megjelenítenek bármit akkor legyen rajta az is amit a fidesz gondol?"


Nem ezt mondom. Eleve az a gond, hogy a Fidesz kezében vannak azok a nagyobb médiumok illetve olyan mennyiségű tőke, hogy az ilyen plakátozásokkal le tudják nyomni az ellenzéket, de még mindig nem a véleményével van a bajom, mert kikiáltani az Ellenzéket háborúpártinak az nem egy vélemény, hanem egy vád. Orbán is aláírta a fegyverszállítmányokat. Akkor most Ő is háborúpárti? Vagy szerinted csak a Fidesz megoldása az egyedüli sikeres opció a háború lezárásához? Nem lehet, hogy az Ellenzék is a háború lezárását akarja, csak Ők más eszközökkel? Szerintem ugyanazt akarja mind a kettő, csak mondjuk az Ellenzék figyelembe veszi azt, hogy egy szuverén országot támadtak meg, így alapvetően a támadófél kiszorítása az egyik opció, a Fidesz meg inkább azt a verziót választja, ahol oké.. szuverén országot támadtak meg, okéé elfoglaltak pár megyét de ugyan már Ukrajna! Ne durcizz, na! Fogjatok kezet szépen Oroszországgal, amúgy sem kell Nektek az a pár megye!

Én sem támogatom a fegyverszállítmányokat sem a gabonaimportot, de ettől függetlenül az Ellenzéket háborúpártinak bélyegezni a nagyközönség előtt hazugság és olcsó demagóg bűnbakkereső duma.


"Na, itt van a gond. Te még általánosba jártál akkor tehát nem tudod milyen volt a kormányzásuk alatt. EZÉRT kell elmondani ezt újra meg újra, mert ahogy akkor hazugsággal jutottak kormányra 2002-ben, aztán választási csalással, hazugságokkal nyertek 2006-ban is, éppen úgy hazudnak neked most is. Mindaddig el kell mondani mit tettek, mit mondtak, mit hazudtak amíg indulnak a választáson. Pont hogy te is tudjál róla és ne hidd el nekik az újabb hazugságaikat - amiket láthatólag most el is hiszel.


Minden 4 évben szabadon döntenek az emberek arról ki legyen a parlamentben, ki kerüljön kormányra. Az nem diktatúra ha az emberek ugyanazt a csapatot szavazzák meg szabad akaratukból. Ahogy nem volt diktatúra a németeknél sem hogy Merkel 20 évig volt kormányfő, úgy nálunk sem lesz diktatúra, hogy Orbán 13 éve van kormányon.


A 2/3 sem diktatúra, ez a szavazók akaratából lett ennyi. Hogy neked ez jön le, hogy "mindenért gyurcsány a felelős" az csak a te agyad problémája, koránt sem erről szól a fidesz kampánya. Kiszemezgetsz belőle elemeket és azt nevezed egésznek, mert a többi zavaró lenne, hiszen üti a teóriádat."


Én tudok róla, hogy mit tettek és már akkori tökös fejjel is amikor reggel suliba menet előtt a híradóban mutatták az MTV ostromát abban reménykedtem, hogy valami nagy változás lesz, helyére teszik a zsarnokokat, még Maga Orbán is tudtommal mondta, hogy elszámoltatja Gyurcsányt. Megtörtént? Ki most az Ellenzék feje? De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy ez már BAROMI régen volt, nem azzal kéne elfoglalva lenni, hogy mi történt régen, hanem kormányozni a jobb felé és nem mindig mindenért éveket-évtizedeket hátrafele mutogatni.

Nincs alapvetően a 2/3-dal bajom, elfogadom, hogy a többség ezt akarta, a 2/3-ot azért írtam, mert gyakorlatilag ez által teljhatalmuk van, kormányozhatnának sokkal jobban és nem kéne folyamatosan a Gyurcsánnyal riogatni a népet. Volt esélye Gyurcsánynak, leszerepelt, itt a Fidesz, Ők bizonyítsanak, de ne minden felelőségért Gyurcsánnyal takarózanak!

Akkor miről szól a fidesz kampány? Megyek Pécsre dolgozni reggel a hatoson és nem látok mást a plakátokon, hogy Brüsszel, Soros, Miniferi, Háborúpártiak, hallgatom a rádiót ott is pepitában. Ha nem erről szól a fidesz kampány, akkor miért ezt tolják le az átlag Ember torkán? Miről szól a fidesz kampány?


"Szépen felmondod a ballib propagandát. Csak nem igaz.


Akkor pár dolog amit ugye nem tud szerinted felmutatni az Orbán kormány.


- devizahitelesek adósságának kezelése 2010 után. Végtörlesztés, kamatstop stb.


-1 millióval több munkahely


- rengeteg új beruházás az országban


- mindenhol épülnek az utak, volt vasút fejlesztés, hídépítés


- az országban mindenhol mentek kórházak egészségügyi intézmények, mentőállomások építései, felújításai, rengeteg mentőautót, berendezést vettek, még mentőhelikoptert is.


- vár és kastély rekonstrukciós program


- orvosok, egészségügyi dolgozók béremelése


- családtámogatások, családi adókedvezménytől a CSOK-on,. babavárón át az adómentességig


fiatalok adómentessége 25 éves korig


- 13. havi nyugdíj


- a teljes szakképzés átalakítás, rengeteg fejlesztés


- a felsőoktatásban modellváltás és az egyetemek fejlesztése


- rengeteg sportlétesítmény épült meg - igen, köztük pár stadion is. A szerinted "semmit nem csináltak"-ban vannak azok a létesítmények amikben már meg tudták rendezni a vizes VB-t és most az atlétikai VB-is.


- Városligeti fejlesztések


stb. stb.


De persze ez semmi. Akkor megtennéd hogy felsorolsz pár dolgot amit 2010 előtt csináltak 8 éven keresztül azok a kormányok? ha már neked az semmi amit most csináltak, nyilván van "valami" is amit viszont azok csináltak akiket te most annyira védeni próbálsz."


Kezdjük a végéről, mert ez az utolsó mondat ütött szöget az orromba!

Kiket védek? Gyurcsányt? Védi a f*szom. 2010 előtt 8 éven keresztül azok a kormányok... Mááár megint a múltba mutogatás... Nem volt feltétlenül jobb, sőt! Sok részben rosszabb volt, de nem is azt az időt sírom vissza, nem is a jelent vagy a közeli múltat. Ne az legyen a cél, hogy vakok közt félszeműként legyünk királyok. Ne egy szarul kormányzó országvezetés legyen az etalon amihez hasonlítunk mindent. Attól mert most megvédem az Ellenzéket, hogy Ők nem háborúpártiak, az nem azt jelenti, hogy akarom a Gyurcsány kormányt, de tovább megyek, az Ellenzéket sem akarom hatalmon. Jelenleg az Én véleményem az Vona felé húz, de leginkább egyelőre tartózkodok az összes oldaltól, viszont hazugságokat meg propaganda vádakat azért ne....

Ezeket aláírom amiket felsoroltál, bár ezek nagy része inkább a meglévő dolgok karbantartása, de nem is az ezzel a baj, hanem ezek az intézkedések meg egyéb beruházások, fejlesztések az alapnak kéne lennie. Ez egy kormány alap munkája amit elvárnak tőle az Emberek. De ez az ALAP, ennél kevesebbet csak akkor csinálnának, ha tényleg semmit sem csinálnának. De ettől függetlenül ez igaz, de azért nem is dobom hanyatt Magam ettől a felsorolástól, és a kenyér sem lesz olcsóbb a boltba ha bemegyek. Oké, hogy emelkedtek a fizetések, de velük együtt az árak is, és némely termék ára jobban is, mint a fizetés.


"MIVEL? Ezt kérdeztem és erre nem adtál választ.


Nincs diktatúra, a demokrácia minden része érvényesül. Ez egy igen ostoba és elcsépelt ellenzéki mese, hogy "hajlunk afelé". HOGYAN és MIVEL? Konkrétan, ne úgy mint a momentumosok szokták, hogy ugyan minden törvényes meg jogszerű, de "az összkép olyan hogy itt nincs jogállam".


Ez csak blabla olyanoktól akik valódi tényekkel nem tudnak előjönni, tudják, hogy nincs is igazuk, csak ezt nem akarják elismerni."


Az általam felsorolt propagandával. Büntetlenül vádolni az Ellenzéket óriás plakátokon. Vagy szerinted mikor hajlanánk a diktatúra felé? Hogy definiálnád a hajlást? Betiltani az Ellenzéki pártokat? Az már diktatúra lenne. Novicsokkal megmérgezni az Ellenzéki vezetőket? Az már diktatúra lenne. Hazugságokat, tény nélküli alaptalan vádakat, mint igazságot terjeszteni óriás plakátokon az egész Országban az Ellenzékről? Szerintem ez már belefér a hajlásba, demokráciába az ilyen szintű vádaskodás szerintem nem fér bele. De ha szerinted igen, akkor mondd el, hogy szerinted mi számítana hajlásnak ami a demokrácia és a diktatúra között lenne!

2023. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
67%
A kártevők most készülnek betiltani a független médiát. Eközben ők a magyar adófizetők pénzéből hazudnak. És még mindig senki nincs, aki megszervezné az ország megmentését. Hozzáteszem, hogy a történelem során még senkivel sem csináltak olyat, amit ezek érdemelnének. A kínzókamra luxuslakosztály ahhoz képest, ami az ország ellen elkövetett bűneikért járna nekik. Szégyellje a pofáját mindenki, aki rájuk szavaz.
2023. szept. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
74%

Jól van, látom sikerült mellébeszélni.

Azért szeretném megemlíteni, hogy mlg mindig baromi magas a svédeknél a robbantások és lövöldözések aránya.

2023. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
76%
Még mindig jobb a közbiztonság mint nálunk. Itt a buckalakók tudják, hogy következmények nélkül terrorizálhatják az embereket. És a konzervatívoknak ez így maximálisan megfelel, mert kapják tőlük a szavazatokat.
2023. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!