Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért pont Berlin a német...

Miért pont Berlin a német főváros és nem valami normálisabb nyugatnémet város?

Figyelt kérdés

2023. szept. 25. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
Régen Bonn volt 1990-ig. Aztán a német konzervatívizmus volt az oka. Tradíció. Nagy eldeink is ott trónoltak. Nem véletlen tette át Orbán Viktor is a székhelyét a várba ráadásul egy keresztyén helyre. Isten áldja!
2023. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2%
Mert Berlin Európa szarfészke.
2023. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Mert igen régóta az volt a föváros, átmenetileg - amikor két részre szakították NO-ot, lett a nyigati rész fövárosa Bonn, keleten maradt Berlin.

Az egyesítés után visszaállították a hagyományos, régi helyzetet, ezért újra Berlin a föváros.

2023. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
2, ezt a magyaroknak is el kellene mesélni, mert úgy néz ki, hogy egyre többen vannak kint.
2023. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
8%
Négyeském akkor tudnak róla. Akkor nem tudnának, ha nem lennének kint. Nem diplomás vagy véletlenül?
2023. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

4 csak nem Berlinben. Tudom Budapestiként ezt nehéz feldolgozni, hogy más országokban nem csak a fővárosban van élet.

Milliószor jobb München, Hamburg, Hannover, de még Kiel és Flensburg is. Ha már nagyobb város.

2023. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
5, nem vagyok diplomás, de diploma nélkül is megmondom neked, hogy egyre több magyart hallani városszerte. Korábban elvétve volt és legtöbbször túrista, most szinte csak helyi és jóval több.
2023. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
6 nem vagyok budapesti, több időt töltök Berlinben, mint Budapesten, részben életvitelszerűen.
2023. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
8 és nem rossz? Én sem vagyok Budapesti, és nincs is BP-fóbiám, de berlintől hányok. Hánytam akkor is amikor még volt fal, igaz akkor csodáltuk nyugatberlint, amikor egyszer átmehettünk, de mára a szép részei ellenére tipikus nagyváros kutyahuggyos graffitis aluljárókkal. Még a tösgyökeres (nyugat)berlini ismerőöm is inkább elköltözött az északi tengerhez nyugdíjas korára.
2023. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Miért pont Berlin a német főváros és nem valami normálisabb nyugatnémet város?"

mivel berlin egyrészt németország legnagyobb városa, másrészt időtlen idők óta fővárosként funkcionál, nemcsak a német egyesítés kezdetétől, de már előtte is a porosz királyság székhelyeként.

2023. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!