Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tartják Izraelt egy...

Miért tartják Izraelt egy mondvacsinált országnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyáltalán nem provokatív kérdésnek szánom, csak szimplán érdekelne az a kijelentés értelme, hogy “Izrael nem létezik, azt csak úgy csinálták, az valóban Palesztína”.

Sokan szoktak történelemre hivatkozni, de Izrael bibliai időkben is létezett, majd tudatommal az Arabok a 7. század körül kezdték el elfoglalni, az Iszlám hódítások alatt. Előtte (időszámításunk kezdete körül, pedig a római birodalom része volt, ők kezdték erőltetni a palesztin “ötletet”, hogy keresztbe tegyenek a zsidóknak)

Sokáig folytak a keresztes háborúk. Majd az Oszmán Birododalom része volt, akik végképp megerősítették az Iszlámot és Izrael mint fogalom “megszűnt”, arab muszlimok lakta Palesztina lett.

Majd a világháborúkor kezdődött a Cionizmus, és az Oszmán Birodalom bukása után valóban megalakult az új Izrael (külső segítséggel).


Én ezt mennyire tudom rosszul? (Sokat igyekszem informálódni különböző forrásokból, de nyiván nehéz kiszűrni mi ebből nem elfogult vélemény).

Mert nekem ebből az jön le, hogy végülis Izrael volt “először”.


U.I.: pártatlan vagyok a konfliktust illetően, mert nem ismerem annyira a mögötte álló történelmet és nem is követtem annyira az eseményeket, a pár nappap ezelőtti Hámasz támadás óta próbáltam olvasgatni, de nem jutottam sokra..



#Palesztina #Irzael
2023. okt. 8. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az van, hogy a bibliai idők óta együtt éltek ott a zsidók és a palesztinok. Sokszor békességben, sokszor nem. Az, hogy milyen államok voltak ott, az aktuális politikai helyzet határozta meg.

A ki volt előbb kérdése - szerintem - nem túl értelmes.

2023. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Mert mondva lett csinálva. Azelőtt nemvolt olyan, hogy Izrael, mielőtt ki nem lett mondva, hogy mostatntól Izrael.
2023. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kettes, ezt kifejtenéd légyszives?
2023. okt. 8. 09:47
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

#2

Lehet, hogy ezt olvasgatnod kéne.

[link]


Ha sikerül, akkor árnyalhatná a nézeteidet.

2023. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

#2-hez: Az "azelőtt" az az újkori történelmet jelenti, akkor nem volt ott Izrael nevű ország. De a zsidók őshazájáról van szó, az ókori Júdai és Izraeli királyság területéről.

Valóban majdnem 2000 évig nem a zsidók államának volt a területe, de ahogy akkor onnan azért mentek el mert elüldözték őket, a 2. világháború után pont azért mentek oda vissza, mert az európai területekről is elűzték őket ismét. Csak akkor már volt erejük, pénzük arra, hogy saját államot hozzanak maguknak létre.

Ez nem volt más, mint amit előtte a gyarmatosítás során csináltak az európai országok szerte a világban, fogták a pénzüket, hadseregüket, és elfoglaltak maguknak területeket. Azzal senkinek nincsen ma baja, hogy az USA létezik, holott az még csak nem is volt soha az oda betelepülőké, ott az amerikai őslakosok éltek mindig előtte.

Modvacsináltnak azok nevezik Izraelt, akik nem akarják elfogadni, hogy másnak is van joga megtenni azt amit az ő őseinek volt. Kinevezni egy mások lakta területet sajátnak és elvenni mert erősebb. Pedig az emberiség egész történelme erről szól. Minden mai ország történelmében van olyan ahol valakik elfoglalták azt a területet az addig ott élőktől.

2023. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok -és csak mellékesem jegyzem meg, hogy nem rendelkezem semmilyen nézetekkel sem-, de azelőtt egy ország sem létezik, hogy ki nem mondják, hogy mostantól légy.

Tehát, miuán kilett mondva, hogy Izrael, onnantól légy Izrael.

2023. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5, az azelőtt a történelmi idők, bármelyik korszakára igaz lehet, tehát, teljes mértékben igaz, hogy azelőtt, hogy valaki kimondta, hogy mostantól légy Izrael, onnantól lett Izrael, mert azelőtt, hogy ezt nem mondták ki vala, nem létezett.
2023. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 Igen. Nem is írtam mást. :)
2023. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Izrael valóban volt, kb. 2000 éve. Előtte meg más volt, és tőlük is elvették a területet, sőt irtották is őket. Növelve a területüket is irtottak más népeket. Sok népirtást követtek el, amit a rómaiak megelégeltek. Már akkor is elképesztően gonosz dolgokat műveltek. Egyszer pl. majdnem kiirtották a ciprusiakat. Csak úgy poénból. Egyre fogyott a számuk, aztán mikor az ellenséggel játszottak össze, és keresztényeket kezdtek irtani, a rómaiak végleg elűzték őket, és részben kiirtották. Azóta nagyon kevés zsidó élt ott a 20. századi invázióig. Már nincs erkölcsi és jogi alapjuk sem a területre. (Ennyi erővel mi is követelhetnénk fél Ázsiát.) Az ENSZ-t aztán nyilván megkenték, hogy adja nekik a területet. De az sem volt elég nekik, azóta is terjeszkednek egyre messzebb.
2023. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sok rossz és bunkó kommentre számítottam, de kellemes csalódás. Köszi mindenkinek!☝️
2023. okt. 8. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!