Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidókat vagy az arabokat...

A zsidókat vagy az arabokat illeti meg Izrael/Palesztina?

Figyelt kérdés

Mik voltak az etnikai arányok a 20. század elején? Vagy inkább kicsit korábban, mert a zsidók a 19. század végén kezdtek újra beáramolni Palesztinába. Ez alapján kit illet a terület igazság szerint? Itt van egy táblázat:

[link]

Eszerint zsidók gyakorlatilag alig éltek ott régebben, valószínűleg több mint ezer éve, sőt volt, hogy a keresztények voltak többségben az arabok előtt. 1800-ban 7000 zsidó élt ott és 246 ezer muszlim. És 22 ezer keresztény. Tehát elvileg a zsidók futottak még kategória volt. Még 1900 körül is 10-szer annyi a muszlim, és csak 3. a zsidó. Aztán megindult a zsidó beáramlás, ha illegálisan is.

A zsidók megérdemlik Izraelt, ha nagyon régen éltek ott nagy tömegben? Nem az arabok űzték el őket, hanem a rómaiak. Igaz, elűzték őket, de a botrányos viselkedésük miatt, sokszor válogatás nélkül irtottak más népeket, keresztényeke, muszlimokat. Valószínűleg volt már uzsora és sok minden más is részükről.



2023. okt. 10. 13:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
85%
Ha létezne objektív igazság a kérdésben már megoldódott volna a helyzet. :) Segít morálisan helyretenni a dolgot fejben ha az egyik oldalt nem igazán tartod embernek, ahogy pl. a zsidók gondolkoznak a muszlimokról.
2023. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Nekem az jön le, hogy 99%-ban az araboknak van igazuk. Talán egy nagyon kis területet adhattak volna a zsidóknak, mint a mai Gáza.
2023. okt. 10. 13:17
 3/44 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, a zsidópártiak hazudnak az ügyben. Sokkal kisebb arányban éltek ott, mint mondják. Szerintem túlságosan régen éltek ott, ezer, kétezer éve. Más népek nem mennek ilyenkor vissza. Bár a szomszédos országok is azt hazudják, hogy régen az övék volt a terület, de ők nyilván hazudnak és csak lopni akarnak. Az is gond, hogy a zsidókat a saját hibájukból űzték el.
2023. okt. 10. 13:47
 4/44 Jeffrey Spender ***** válasza:
80%
Amikor a rómaiak elűzték a zsidókat, sem keresztények, sem muszlimok nem léteztek még.
2023. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
68%

A kérdésekben szereplő állítások tele vannak pontatlansággal.

Másrészt a szeretett fanatikus palesztinjaid ha tehetnék a teljes nyugati világot elfoglalnák, mert egész egyszerűen gyűlölnek minket. Aztán majd azt is pillanatok alatt megmagyaráznák, hogy miért volt jogos.

Nem érdekel már, hogy kinek van igaza vagy kinek nem, amilyen barbár módon viselkednek az arab terroristák, azt egyszerűen semmilyen szinten nem szabad elfogadni. Szégyen, hogy valaki Európából ezek mellett áll ki. Miközben ha tehetnék, akkor minket is megfojtanának egy kanál vízben.

2023. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
A zsidókat talán a vallásuk, babonáik, fanatikus mentalitásuk sarkallta a terület elfoglalására, ha nem lenne zsidó vallás, talán nem mentek volna vissza.
2023. okt. 10. 14:13
 7/44 A kérdező kommentje:
5, de a zsidók velünk is azt tennék, amit az arabokkal, ha mi lennénk ott. Csak velünk nem tehetnék meg, technológiailag nem lennének fölényben. Be sem engedtük volna őket.
2023. okt. 10. 14:15
 8/44 anonim ***** válasza:
89%
A világon mindenütt létezik efféle konfliktus: én voltam itt előbb, az én káromra politizál a másik, az én sérelmeim súlyosabbak, az én veszteségeim nagyobbak. Mind a két oldalon jogos sérelmek sora van, és ebből a média az általa szolgált adatokat erősíti fel: Iránban Izrael a fő gonosz, ami ellen szinte minden meg van engedve, az Egyesült Államokban épp fordítva. Az ENSZ már évtizedekkel ezelőtt kidolgozta a kétállami megoldás tervét, de ez azóta sem tudott megvalósulni, és a jelek szerint egyre távolabb kerülünk tőle.
2023. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
87%
#7: Nem tennék ezt, mert mi nem viselkednénk így. A zsidók már többször próbáltak békét kötni, de nem volt kivel. Ajánlottak fel területeket is, de nekik semmi nem volt elég. A palesztinok azt szeretnék, hogy Izrael szűnjön meg, ez elég rossz tárgyalási alap.
2023. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
69%
Azt illeti meg aki elfoglalja.
2023. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!