Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler megjósolta a palesztin-...

Hitler megjósolta a palesztin-izraeli konfliktust?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam meg sehol az idézetet, de Adolf Hitler azt mondta, hogy ha az izraeliták ott létrehozzák az államukat, az rossz lesz, sokan vándorolnak majd oda, nagy hatalma lesz az államnak világpolitikailag, háttérhatalmilag, és egyes bűnözők is oda szöknek majd adott esetben (sok esetben amnesztiát élveztek az alijázók, ma már talán kevésbé).

De szerintem ő sem látta, ez az állam mennyi szenvedést okoz majd. Erősen kezdtek az izraeliek a palesztinok elűzésével, majd fokozatos megszállásával, annektálásával, táborokba zárásával, stb. folytatták. A palesztinok valóban a létükért harcolnak a cionistákkal szemben. A palesztinok igen erősen antiszemiták lettek, sőt Netanjahu a Hamaszt a nácikhoz hasonlította, és terrorszervezetnek nyilváníttatták a pártot. A Hamasz és Izrael el akarja pusztítani egymást. Drámai események zajlanak le a napokban. Az izraeliek civileket bombáznak válogatás nélkül, még egy kórházat is lebombáztak. Sok nyugati országban betiltották a palesztinpárti tüntetéseket terrorizmusra hivatkozva. Ez azt jelenti, hogy Izrael és a diaszpóra valóban alapvetően képes irányítani a nyugati államok, nagyhatalmak politikáját. Azaz valóban egy nagy hatalmú állam jött létre. Egyébként Izrael sok vezetője közönséges terrorista volt kezdetben.

Mai hír, hogy Benzema Aranylabdáját egyes cionisták elvennék, mert a palesztinok mellett áll. Az izraeli rendőrfőnök betiltotta a palesztinpárti tüntetéseket. Idézet: "Bárki, aki azonosulni akar Gázával, szívesen látjuk. Felrakom őt az oda tartó buszokra most." Az interneten is igyekeznek megtalálni a mérsékelt izraelieket. Ha ilyen balkáni stílusú egy országos rendőrfőnök, sejthetjük, milyen állapotok uralkodhatnak Izraelben.

Hitler előrelátta vajon? Hogyan? Mégsem volt őrült?



2023. okt. 19. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Izrael állam legitim! Ennek ellenkezőjét mondhatja bárki, ha 100 emberből 100 azt mondja illegitim, akkor is legitim, mert már az ÓKORBAN az Úr kijelölte a területet az Izraeli emberek számára!
2023. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Izrael a világ legszerencsétlenebb pontján fekszik területileg. Ott elég sok ősi nép megfordult, olyan volt, mint egy birodalmi átjáróház. És ott elég sok harc is volt. Több ezer éve először lett független Izrael/Palesztina területe 1948-ban. Viszont ott mindenki harcol, a zsidókkal csak plusz 1 nép van ott. Az összes arab állam ott háborúzik önmagával is.

Tehát egy olyan helyen, ahol 4000 éve csak háborúk vannak, nem nehéz megjósolni, hogy a következő 100 évben is harcok lesznek.

2023. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Aztán ki is vágta őket onnan.
2023. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Én egy háborús játékkal játszom, természetesen Magyarországgal voltam, a katonai technológiát világűri szintre fejlesztettem, sokat szenvedtem a katonai fejlődéssel, de egyszercsak a happy volnal 100 folyamatosan csökkent nullára. A tarsadalom nem őrült. Elsiklottam az opció felett, hogy a 30 naponként be kell állítani az adót alacsony szintre. Mérgemben hogy ezeknek semmi sem jó! Pedig szuperhatalom voltunk a játékban egy szerencsétlen népet választottam Palesztinát. Úgyhogy kifejlesztettem a haderőt űrtech szintre. A happy vonalat 30 naponta figyelni kell, és a katonaságot is, mert az is lemehet nullára, a bizalom. Izrael felől semmi negatívitas nem jött, se kémek,se kibertámadás. Úgyanis nem csak a katonasagot fejlesztettem , hanem a számítástechnikát is, Qvantuum számítógépet fejlesztettem ki. Oman (azt se tudom hol van) tőle jöttek a kémek és folyamatos elhárított kibertámadás, aztán meg is támadott. Ő kezdte a balhét, én is kiberkedtem utana és 4 napra lebénítottam a telekommunikációs hálózatat, aztan elkezdett bombázni.

Semmilyen konfliktus nincs a játékban Izraellel. Nem is akarok velük semmilyen balhét. Magyarországnak küldtem egy csómó vadaszgépet,tankot,balisztikus rakétat. Ingyen. Most azon dolgozom, hogy Magyarországot ütőképes hadsereggé fejleszem a támogatásokon keresztül.

2023. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez érdekes.
2023. okt. 19. 21:02
 6/13 anonim ***** válasza:

20:39


Ez melyik játék ?

2023. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, az ugye megvan történelemből, hogy Hitler már halott volt amikor Izraelt megalapították? Hogy mindig is éltek ott zsidók, az a terület a zsidók őshazája?

Ha nem akkor most szólok!

2023. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hypno ***** válasza:

#7


Valójában Mezopotámia a zsidók őshazája, ha elfogadjuk, hogy Ábrahám onnan származott...bár a lényegen nem változtat.

2023. okt. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor mi most menjünk vissza afrikàba?
2023. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Ha ezt kérdezed azzal mindenkinek a Földön oda kellene visszamennie. Amikor a mi őseink Afrikában éltek, akkor mindenki másé is még.
2023. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!