Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka, hogy az iszlámban...

Mi az oka, hogy az iszlámban sokkal több a fanatikus ember, aki vallási alapon képes háborúzni, mint a többi vallásban?

Figyelt kérdés
Miért alakult ez így? A vallás tehet róla, vagy más körülmények?

2023. okt. 24. 13:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
22%
Az, hogy az iszlám előírja a többi vallás meg nem.
2023. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok iszlám szakértő, de ha jól rémlik, akkor a mesekönyvük (korán) sok helyen buzdítja a híveket az erőszakra.
2023. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
89%

Biztos belejátszik, hogy a Korán egy kimondottan összeszedetlen, csapongó mű, amit emiatt sokféleképp lehet értelmezni. Vagyis ha valaki akarja, simán összeszed belőle egy rakás dzsihádra buzdító verset, amikkel könnyű a fanatikusabb hívőket radikalizálni.

Plusz pont a tanulatlanságból eredő könnyű befolyásolhatóság, márpedig az arab világ jelentős része igen elmaradottnak számít.

2023. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
22%
Nem buzdítja, kötelezően előírja a dzsihádot.
2023. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
62%
1, A földön cirka 2 milliárd muzulmán él, ha valóban igy lenne, úgy gondolom, hogy a kereszténység, mint vallás, vagy bármi más társadalmi forma, már nem létezne a földön.
2023. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
85%
Tisztán látszik, hogy csak akkor párosul társadalmi szintű fanatizmus és erőszakra való hajlam az Iszlám mellé, amikor az elmaradottsággal és szegénységgel párosul. A gazdag arab országokban lehet megfigyelni, hogy egyre inkább letérnek a Korán tanításaitól, több jogot kapnak a nők, egyre több az ateista, stb.
2023. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
100%
6. Hát ez pont a leggazdagabb Szaúd-Arábiáról nem mondható el.
2023. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a radikalizmus és a terrorizmus politikai hátterű történetek. Van ugyanakkor néhány előfeltételük: elégedetlenség, közös ellenség és valamilyen identitásképző érték. Az első kettő a közel-keleten pipa, a harmadik lett a vallás.


Szerintem ebben az iszlám nem gerjesztő erő, hanem szimpla eszköz. Azon lehet vitatkozni, hogy mennyire jó eszköz, de szerintem fontosabb az, hogy a közel-kelet erősen vallásos közeg, ezért maga a vallás egy erős csatorna.

2023. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
100%

8-assal teljesen egyetértek.

A vallás nem gerjesztő erő, hanem csak a politika eszköze.

2023. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 hypno ***** válasza:
84%

Egy vallás fejlődésénél nem lehet megspórolni az időt, ami a konszolidációhoz szükséges.


Az iszlám pont azzal a 600 évvel van lemaradva a kereszténység mögött, amennyi ahhoz kellett hogy a keresztények ne öljék egymást felekezeti alapon.


Bár szerintem a vallás jellemzően csak ürügy ahhoz, valami hatalmi tébolyban szenvedő kiskakas nagyobb hatalmat próbáljon szerezni magának mint amennyit anélkül tudna.

2023. okt. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!