Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Izraelről szóló viták...

Az Izraelről szóló viták miért élesednek ki ilyen gyorsan ?

Figyelt kérdés

Végigolvasva néhány kérdést és választ, észrevehető hogy rövid idő után szó szerint veszekedés és szitkozódás kezdődik.

Ennyire szenvedélyesek lennének a Magyarországon békében, nyugalomban élő hozzászólók akik legtöbbjének mimimális kapcsolata sincs a háborúhoz ?



2023. okt. 25. 22:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az európai emberek egy része még nem fogta fel, hogy Izrael a mi háborúnkat is vívja, Európa legfőbb védőbástyája. Akik Izrael ellen vannak, azok valójában az európai civilizáció ellen vannak. A vonatrobbantások,koncerteken,focimeccseken,repülőtereken civilek mészárlása, és ehhez hasonlók felett hunynak szemet, ami már Európában is egyre gyakrabban előfordul az iszlám fundamentalizmus nevében.

A palesztinpárti tüntetőkön pedig nem látom,h határozottan és kategórikusan elhatárolódnának a Hamasz rémtetteitől, sőt kifejezetten éltetik.

Izraelt terrortámadás érte, és a Hamasz tovább fogja támadni. A Hamasz terroristái gusztustalan módon kihasználják a palesztin civileket,és megbújnak köztük. Izraelnek két lehetősége van,vagy benyomul Gázába,és felszámolja a terrorista fészkeket, vagy pedig ül ölbe tett kézzel és várja a következő terrortámadást.

2023. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, komoly dologról van szó. Az egyik oldalon népirtás, a világ leggyűlöltebb népe által, egy apartheid, úgymond terrorállam részéről egy koncentrációs tábor ellen.

A másik oldalon a sok bégető, aki szerint terrortámadás történt a muszlim bevándorlók által (ezt az ENSZ-főtitkár és Erdogan is cáfolta nemrég), és ez fenyegeti Európát is. Ezen tájékozatlan átlagemberek (akik még mindig beveszik a zsidó csecsemő-hazugságot) nagyon könnyen megvezethetők, uszíthatók, irányíthatók. Filoszemitizmusra is könnyen rávehetők, és más aljasságokra is. Mint látható, népirtás támogatására is. Ahogy Ukrajnában is a vérfürdő támogatására.

2023. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"A palesztinpárti tüntetőkön pedig nem látom,h határozottan és kategórikusan elhatárolódnának a Hamasz rémtetteitől, sőt kifejezetten éltetik."


Érdekes, nekem meg pont az tűnt fel, hogy az izraelpárti tüntetőkön nem látom, hogy határozottan és kategorikusan elhatárolódnának pl. a Ciszjordániában létrehozott izraeli telepek ellen.

2023. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, csak elfelejtettem hozzátenni, hogy természetesen elhatárolódom a Hamasz rémtetteitől. Te meg nem határolódsz el az előző kommentemben említett dologtól. Hát ez a nagy különbség a palesztinpártiak és köztetek.
2023. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#15 Mivel a hamasz rémtetteit maguk a palesztinok követték el, ők éltették, nem állhatsz ki a palesztinok mellett úgy, hogy közben meg valóban elítéled a hamasz tetteit.

Ez most nem lehetséges, már túl vagyunk azon az embertelen támadáson aminek akkor a palesztinok tapsoltak a rakétákat látva amik éppen gyilkolni mentek az izraeli családokat, gyerekeket.

Már túl késő, itt már nincs olyan, hogy szegény palesztinok csak a hamasz követett el rémtetteteket. Olyan nincsen, hogy tapsolok meg éljenzek amikor látom a kilőtt rakéták ezreit izraeli civilek otthonai felé tartani, majd aztán játszom, hogy jaj, engem bántanak a csúnya zsidók mert VISSZALŐTTEK!

2023. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" a világ leggyűlöltebb népe "


Amiket itt a Gyakori Kérdéseken olvasok, az orosz a leggyűlöltebb nép. De most kaptak egy igen komoly vetélytársat, a zsidókat.


Mivel érdemelték ki a zsidók ezt a mérhetetlen, leírhatatlan fokú gyűlöletet ?

2023. okt. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#17 "Mivel érdemelték ki a zsidók ezt a mérhetetlen, leírhatatlan fokú gyűlöletet ?"

Semmivel.

Csak ilyenkor lelepleződnek akik korábban nácik voltak majd "átöltöztek" és komcsinak álltak, aztán meg ők lettek a nagy liberálisok.

Ezt mondtuk eddig is, ezek mind egy tőről fakadnak.

2023. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

17, mindig is a legutáltabb nép volt az izraeli, már 2000 éve is. Most például a palesztinokat irtják a gettóban. A leggonoszabb erkölcs lehet az izraelita, talán a rasszizmus miatt. De az a gonoszságból ered.

Most megint lelepleződtek ők is, a filoszemiták is.

2023. okt. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

#16


Szóval sikerült kimondanod, hogy van a világon egy nép, a palesztin, amely nem érdemel együttérzést, sőt egyenesen meg kellene ennek a népnek szűnnie, hisz gonosztól való. Elviekben semmi bajom azzal, hogy kollektíven kezelsz népeket, de akkor tedd következetesen és nem csak a palesztinoknak legyen kollektív tudata, hanem az izraelieknek és a magyaroknak is. Tudsz mondani az izraeli kollektív tudatból egyet is, amitől elhatárolódsz?

2023. okt. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%

"Mivel érdemelték ki a zsidók ezt a mérhetetlen, leírhatatlan fokú gyűlöletet ?"


Sok összetevős.

1. A középkori keresztény fundamentalista Európában, a zsidó üldözések fő oka a vallás volt. Innen ered az antiszemitizmus gyökere.

2. Később mivel több zsidó család engedhette meg magának a felsőoktatást, ebből kifolyólag a jobb állásokat, bejött a képbe az irigység. A zsidó gyerek iskolába járhat, jó kajákat eszik, az átlag magyar paraszt gyerek meg a földet kapálja korgó gyomorral.

3. A zsidók számarányukban felül voltak reprezentálva a kommunisták között, a kommunizmust is egy zsidó személy (Marx) alkotta meg. Habár a kommunizmus áldozataiban a zsidónak nem sok szerep jutott, hiszen ezt főleg az orosz Lenin, a grúz Sztálin és a kínai Mao szállította, ettől független benne maradt a köztudatba ez az internacionalista "vörös zsidó" mítosza.


Én temérdek vitát lefolytattam már antiszemitákkal, a tapasztalatom az hogy ezek többnyire alacsony végzettségű, kevés jövedelmű emberek, akikben óriási frusztráció van a sikertelenségük miatt és ezt a zsidóra vetítik ki, mert képtelenek a saját hibáikkal szembenézni. Szóval az antiszemitizmus modern oka inkább az irigység.


Ettől független ha világszinten nézzük és a muzulmánokat kivesszük a képletből a zsidókat nem igazán utálják. Én Nyugaton laktam, ott az antiszemiták egy nagyon szűk kisebbséget alkotnak. Nincs benne a társadalomban ez a dolog úgy mint Magyarországon. Voltam kelet Ázsiában is mint turista, szerintem azt sem tudják kik azok a zsidók, nemhogy utálják őket. Tapasztalatom szerint az indiaiak elég zsidó pártiak, ugye ott is folyamatosan megy a harc az ottani muszlimokkal.

Én a világban egyféle globális gyűlöletet láttam, amit a világ minden részén a társadalom nagy része oszt, ez pedig az iszlám ellenesség. Ezt meg fogod találni Kínában, Indiában, Afrikában, Európában, az USA-ban és kb mindenhol.

2023. okt. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!