Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A gázai konfliktussal tényleg...

A gázai konfliktussal tényleg nagyobb esély van a 3. világháborúra mint az orosz-ukrán háborúval? Vagy megint csak olcsó riogatás folyik?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Azért ilyen címekre (normális tehát pl. nem origo) oldalakon az orosz-ukrán háború során nem nagyon találkoztam. Oké, hogy voltak feszült pillanatok (lengyel földbe csapódott rakéta), de nem emlékszem, hogy világháborús hasonlatok vagy a magyar külügyminiszter szájából vészjósló mondatok elhangzottak volna.


Viszont én pl. el nem tudom képzelni miért alakulhatna ki nagyobb konfliktus egy zsidó-palesztin csetepatéból az állandóan szájkaratézó, de csóró Irán közreműködésével, mint egy NATO által támogatott európai állam és az atomhatalom Oroszország közötti háborúból.



2023. okt. 27. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Először is, a Covid alatt megtanulhattuk volna igazán, hogy az újságírók imádják a clikbait vadász cikk címeket....


Másrészről, valóban nagyobb lett arányaiban az esély, hogy kitörjön egy szélesebb regionális több országos háború, ha nem is a III. VH, de ennek az utóbbinak a kitörésére is nőtt a kitörésének az aránya, de hogy ez az arány hány %-ról hány %-ra nőtt, nem tudom meg saccolni, de senki más sem.


Egy biztos, amit több magyar és külföldi szakember már említett, hogy a hosszú ideig ismert békésebb nyugodtabb világ időszaka 2019-ben véget ért, és ha nem is pontos az év, de 2020-tól egy új korszakba léptünk világpolitikai értelemben.

2023. okt. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
12, ha a zsidók atombombát alkalmaznak, akkor világszerte megtámadják majd őket. És Pakisztán is simán el tudná pusztítani a törpe Izraelt.
2023. okt. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tarjányi Péter szerint míg a hamasznak pár ezer, addig a hezbollahnak több mint 100 ezer rakétája van.


A vaskupola a pár ezerrel is nehezen bírkózik, ha a hezbollah is beveti a készletét, abból nagy baj lehet.

2023. okt. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!