Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hamasznak megérte ez az akció?

Hamasznak megérte ez az akció?

Figyelt kérdés
Sejteni lehetett hogy Izrael visszalő...
2023. okt. 28. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen ezen én is gondolkoztam, nyilván nem, nem is értem az egészet.
2023. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Meg, két okból is. Egyrészt Izrael komoly tárgyalásokban volt környező arab országokkal, pl a szaúdiakkal. Izrael gyakorlarilag jó ideje békére törekszik, akivel lehet. Na most a harcok miatt ezek a tárgyalások a legjobb esetben is jó hosszú időre elodázódnak.

Másrészről pontosan erre számítottak, hogy vissza fognak lőni, méghozzá jó nagyon. És mivel szandékosan élő pajzsként használták a civileket, ahol csak tudták, sikerült elérniük hogy annyi civil áldozata legyen az ellencsapásoknak, ami felett már nem nagyon lehet szemet hunyni. Szóval a közvélemény jó részét is sikerült Izrael ellen fordítaniuk. Főleg azt a részét, ami csak a propagandából tájékozódik.

2023. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8%

1.

Sokkal érthetőbbé válik, ha rájössz, hogy izrael utasítására/ engedélye alapján csinálták!


Nem teljesen normális aki elhiszi, hogy a világ "legjobb" titkosszolgálata nem tudott róla azon a területen amit úgy őriznek hogy egy légy se tud átrepülni engedély nélkül.

2023. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A cél az volt hogy kirobbantsák ezt a jelenlegi poklot, mert már (számukra) veszélyesen békés kezdett lenni a légkör Izrael körül: az arab országok sorra kezdtek a zsidókkal üzletelni, diplomáciai kapcsolatokat felvenni, stb. No meg a gázaiak közül is egyre többen dolgoztak Izraelben, ami a Hamasz terrorra, mártíromság propagandára és tájékozatlanságra alapozott hatalmára szintén nagy veszélyt jelentett.
2023. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!