Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nagy európai népeknek(franci...

A nagy európai népeknek(franciák, németek, spanyolok) nem nehéz megemészteni, hogy az angol nagyon kiszorította a nyelvüket a világban?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy reklámot, hogy Marokkóban is azt írták ki: "Tanulj franciául, látogasd meg Franciaországot! Tanulj angolul, látogasd meg a világot!" Ez persze vicc, de sok igazság van benne. A franciák sokáig ragaszkodtak a nyelvükhöz, de ma már ők is elengedték, hogy az angolszász világ a domináns. A németek szintén, most már olyanokat is mondanak, hogy német cégek könnyítéseket szeretnének, hogy németül nem beszélő munkások is jöhessenek. A spanyolok is kicsit be vannak zárkózva a saját világukba, de csak muszáj nyitniuk mások felé is.

nov. 5. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Vannak dolgok amik megtörténnek akár akarja valaki akár nem. Értelmes ember megemészti, az agyatlanok sopánkodnak csak olyan miatt amin nem lehet változtatni.

Nem az angolok erőltették rá a nyelvüket mindenkire, egyszerűen ez az a nyelv amit mindenki könnyen meg tud tanulni és tud használni, amin eleve működtek olyan közösségi fórumok, amiket a sok országban élők használnak.

Hiába vannak a kínaiak vagy indiaiak sokkal többen, az ő nyelvüket sokkal nehezebb megtanulni, mint nekik megtanulni az angolt. Ennyi.

nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az internet, és ezzel a globális kommunikáció alapvető nyelve az angol. Tetszik, nem tetszik, ezzel szimplán nem lehet versenyre kelni.
nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ pld a franciák használják az anyanyelvüket nem érdekli őket az angol.
nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

A németeknek nem annyira, ott viszonylag sokan beszélik.

A franciák és a spanyolok nem szeretnek angolul megszólalni, de ott is egyre elterjedtebb. A turizmus és az IT miatt egyszerűen muszáj.

nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"A franciák sokáig ragaszkodtak a nyelvükhöz, de ma már ők is elengedték"

Honnan veszed?


"A spanyolok is kicsit be vannak zárkózva a saját világukba, de csak muszáj nyitniuk mások felé is."

Egyelőre az USA nyit a spanyol felé, nem? Úgyhogy a spanyolajkúaknak is csak annyira muszáj nyitniuk mások felé, mint bármelyik másik nyelv beszélőinek...

nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én most jártam Spanyolországban és az emberek döntő többsége egyáltalán nem beszél angolul. Több olyan szállásadóm volt, akivel csak Google fordító segítségével tudtam kommunikálni és nagyvárosokban voltam, nem vidéki kistelepüléseken.
nov. 5. 22:51
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

"A nagy európai népeknek(... spanyolok) nem nehéz megemészteni, hogy az angol nagyon kiszorította a nyelvüket a világban?"


"Én most jártam Spanyolországban és az emberek döntő többsége egyáltalán nem beszél angolul."


Akkor meg is adtad a választ saját magadnak: nem, nem nehéz megemészteniük, mert nem, nem is olyan nagyon szorította ki a nyelvüket az angol - inkább ők szorítják ki az angolt Spanyolországból. :)

nov. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Én nem ezt látom. Aki olyan területen dolgozik, IT vagy turizmus, annak meg kell tanulnia az angolt. De valóban, a nagy nemzetek azok eléggé kiszorítják az angolt a saját országukból. Bécs-ben is azt láttam (pedig az osztrákoknak nincs is saját nyelvük, tehát nem tudom mit egóznak), tud mindenki angolul, de elvárják a bevándorlóktól, hogy tanuljanak meg németül. Különben a társadalom peremén rekednek örökre.

Ez csak nálunk szokás, hogy Budapesten makogunk angolul mint a kisangyal, nyaljuk a külföldiek valagát, még az olyanok is akiknek semmi hasznuk nincs belőlük, sőt csak elveszik tőlünk a lakhatást, életteret, kiszorítják a nyelvünket. Na de a magyarok azok másak, nekünk nincs semmi önbecsülésünk.

A franciáknak, spanyoloknak, németeknek van..

nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg kell tanulni angolul, pláne egy kisebb népként, mint amilyenek mi is vagyunk muszáj valahogy kommunikálni másokkal. Engem, ami zavar, amikor valaki magyarul beszél és indokolatlanul sok angol szót, kifejezést használ olyan esetekben is, amikor lenne magyar megfelelője és ettől hiszi magát vagányabbnak, menőnek. Azzal meg egyetértek, hogy ha valaki hosszú távon itt akar élni külföldiként, akkor tanulja meg a magyar nyelvet, én is megtenném ugyanezt a spanyollal, franciával, ha odamennék. Lehet persze enélkül is élni, de saját magával szúr ki vele az ember.
nov. 6. 14:38
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Na látod ez az, mi magyarok senkitől sem várjuk el hogy megtanuljon magyarul, azoktól sem akik hosszú ideje itt rontják a levegőt. Külföldön más a mentalitás. Bécsben ha találsz is valakit aki segít neked angolul ha muszáj, egyértelműen érezteti veled a társadalom, hogyha nem tudsz németül akkor egy senki vagy.

Ahogy hallom, a franciák még sokkal-sokkal ilyenebbek.

Budapesten ennek a teljes hiánya van, sőt, még azt éreztetjük azokkal akik nem beszélnek magyarul, hogy ők felsőbbrendűek.

Na ez a gáz.

nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!