Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Eléggé le vagyok maradva az...

Eléggé le vagyok maradva az Izrael - Palesztin konfliktusból, lényegében ebben az egészben most kik a "jófiúk", kiknek van igaza? Véget fog valaha érni ez a konfliktus?

Figyelt kérdés
Persze attól hogy valakinek igaza van, még követhet el szörnyű dolgokat a másikkal szemben, úgyhogy inkább úgy helyes a kérdés, hogy ki az, ( akinek még ha nincs is igaza ), de humánus módon próbálja kezelni a konfliktust? Vagy mindkettő fél veszett ügy?

2023. nov. 8. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinnem hogy egyszeruen ra lehet ragasztani a " jofiu" es a " rosszfiu " cimkeket akarmelyik oldalra, elegge komplikalt a szituacio.

Ha vegigolvasod ebben a temaban az eddig kiirt kerdesekre a valaszokat, kapsz egy viszonylag egesz jo kis "osszefoglalast".

2023. nov. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Napjainkban már egyre világosabb, hogy a világpolitikában nincsenek jó fiúk meg rossz fiúk


Mindenki kőkeményen képviseli az érdekeit


Aki nem azt nagyon gyorsan bedarálják.


És ebben az USA ugyanakkora gazember mint bármelyik másik nagyhatalom


Sőt!!!

2023. nov. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Nincs jófiú, egyiknek sincs igaza, egyik sem próbálja humánus módon kezelni a konfliktust, és pont ez a további konfliktusok alapja :)


A közvetlen előzménye a konfliktusnak az, hogy a gázai Hamasz durva terrortámadást hajtott végre Izrael ellen, mire válaszul Izrael az elfogadhatónál kíméletlenebb módon elkezdte megszállni a Gázát.

2023. nov. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezek a vallási és származási ellentétek mélyebben gyökereznek, minthogy azt mi megértenénk. Szerintem amíg lehetőségük lesz lőni egymást, addig lőni is fogják.
2023. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Izrael demokrácia van és Európához hasonló emberjog de elnyomó hatalom (ha nem lenne az akkor nem emberi módon halnának meg civilek és valószínűleg ország is elpusztulna )

palesztinok szélsőséges iszlamista kormány van amit támogat a lakosság nagyrésze meg Irán is főleg Irán erősítette meg

2023. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

lehet relativizálni, hogy Izrael sem egy ma született bárány, ami egyébként igaz is, de ha megjelenne a Jótündér és elvarázsolná a Hamasz fegyvereit, akkor jó pár ember börtönbe kerülne és egyébként béke lenne.

ha a Jótündér az izraeli fegyvereket varázsolná el, akkor Hamasz lemészárolna minden zsidót.

2023. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 PMC Wagner ***** válasza:
33%
#5 azert az európaitól messze van, inkább autoriter az egész. A palesztin kissebség csak szatelit pártokra szavazhat
2023. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7 mondtam hogy elnyomó hatalom úgy értem hogy nő jog, meleg jog ,természetvédelem hasonlít

Palesztinok finoman szólva se jeleskednek ebben

2023. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Európai szemmel radikálisan rossz nők vagy melegek helyzete
2023. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Pl olyan szinten gyűlölik a nőket hogy 10böl 9terror támadás nők ellen van vagy például halára kövezés is van arra felé
2023. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!