Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A #freepalestine hashtag...

A #freepalestine hashtag arról szól, hogy az izraeliektől akarják, hogy felszabaduljon Palesztina, vagy pedig a Hamasz elmebeteg, emberellenes terroristáitól? Esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
nov. 8. 09:57
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:
67%
Egyértelműen a zsidóktól…
nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

A #FreePalestine azt jelenti, hogy Izrael szűnjön meg létezni és a helyén csak Palesztina legyen.

Egyáltalán nem arról szól, hogy Izrael mellett legyen palesztin állam is, hanem hogy csak az legyen.

nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Nem értem miért védi mindenki Izraelt, az az ország 150-ben megszűnt, kb. 1800(!!!) év telt el az újra alapításáig.


A zsidók már genetikailag sem ugyan azok akik 1800 éve ott laktak, talán van bennük pár százalék, de leginkább európaiak.


Izraelnek nincsen joga -az erőszak jogán kívül- létezni. És ha volna is, nem ekkora kiterjedésben.

nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

"A zsidók már genetikailag sem ugyan azok akik 1800 éve ott laktak, talán van bennük pár százalék, de leginkább európaiak."


Az átlag zsidó genetikailag a levantei népekhez áll közel, nem az európaiahoz:

[link]

Még a legeurópaiasodottabb askenázik is kb fél úton vannak a levantei népek és az európaiak között. A muszlim palesztinok genetikailag inkább Arábia felé húznak nem a levantei térséghez ahova Júdea is tartozik. Tökéletesen látszik hogy ők valójában Arábiából származó arab bevándorlók.

De maradjunk a genetikánál, az ókorban Júdeában élt népekhez a legközelebb a mai szerfárd zsidók, jemeni zsidók és a keresztény palesztinok/libanoniak vannak. Ez utóbbiak a Közel Keleten maradt középkori keresztes lovagok, keresztények leszármazottai. Az askenázik és muszlim palesztinok viszonylag távolabb vannak ettől a régiótól.

[link]


Ez egy tévhit hogy a zsidók európaiak. Igen itt élnek 2000 éve, de a zsidók a vallás miatt elszigetelve voltak és alig keveredtek az európaiakkal, ez a keveredés inkább a 19. század végén indult meg, de akkor se volt annyira gyakori. A júdaizmusba való betérés meg elég ritka volt. Szóval még az európai askenázik is jelentős genetikai arányban húznak a Közel Kelethez. Én is csináltam genetikai tesztet, nekem is kimutatta. Család minden tagja askenázi, én 2/3 európai és 1/3 levantei vagyok.

De ez csak a genetika, ott van még a nyelvi, kulturális és történelmi kapcsolat is ami a zsidóknál van.


"Izraelnek nincsen joga -az erőszak jogán kívül- létezni."


Nem Izrael létezik erőszak jogán.

A mai Izraelt a 2. VH után mondta ki a nemzetközi jog békés úton (úgy mint sok más országot a világban), Izrael sosem indított támadó háborút a szomszédai ellen. Pont a környező arabok léteznek az erőszak jogán és ezt 10-20 évente bizonyítják is a háborúikkal.

nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a héber a régi asszír nyelvhez all a legközelebb, mert rokon népük a Szír. Csak nézz rá egy szírre és egy zsidóra, semmi közös nincsen bennük.


Kicsit a föníciaiakhoz hasonlítanak, akik ma Tunéziában/Szardínián élnek.

nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# A héber az ókori kánaánita nyelvcsalád ma létező egyetlen fennmaradt tagja. Nem áll közeli rokonságban ma létező nyelvekkel, távoli rokonságban áll a többi sémi nyelvvel mint pl az arabbal.

És javaslom egyszer utazz el Izraelbe, többnyire barnás bőrű közel keleti kinézetű fazonokat fogsz látni.

A külső is megtévesztő, nekem európai külsőm van és egy rakat közel keleti genetikám mellé.

Ez itt Ahed Tamimi, palesztin aktivista, 100% arab a csaj és szőke haja van meg kék szeme:

[link]

Ez egy tipik szíriai csaj, rakás izraeli így néz ki:

https://www.youtube.com/@SyrianGirlpartisan

A levanteiek nagyon hasonlóak, világosabbak mint az észak afrikaiak, arábiaiak, mellé közel keleties arcformával.

nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A zsidók már genetikailag sem ugyan azok akik 1800 éve ott laktak, talán van bennük pár százalék, de leginkább európaiak."

A számüzetésben (szétszóratásban) élõ zsidók 1800 éve, napjainkig minden nagyünnepi istentiszteletet, Széderestét, stb azzal fejeznek be, hogy "l'sónó habó bijerusalaim" vagyis JÖVÕRE JERUZSÁLEMBEN.

nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!