Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael arra készül, hogy a...

Izrael arra készül, hogy a gázaiakat "áttereli" Egyiptomba?

Figyelt kérdés
Voltak erről hírek pár hete, hogy Izrael át akarja terelni a gázaiakat Egyiptomba, amit akkor Izrael gyorsan cáfolt. Állítólag az a terv, hogy a gázaiakat az Övezet legdélebbi pontjára terelik, az emberek számára kellően nehéz helyzetet teremtenek, hogy kilátástalannak érezzék a jövőjüket Gázában ( infrastruktúra és lakóházak szétrombolása), majd megnyitják az Egyiptomi-Gázai határt ( gondolom szétlövik a kerítést), és felszólítják a gázaiakat, hogy menjenek át Egyiptonmba. Én szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, de az Övezet északi része állítólag már egy romhalmaz, több százezer ember lett hajléktalan, nemrég pedig felszólitották a palesztinokat, hogy hagyják el Khan Júniszt és menjenek Rafahba, ami az Övezet legdélebbi része. Nem látom be, hogy egy ilyen rombolás után, hogy folytatódhatna az élet Gázában. Valószínűnek tartom, hogy tényleg ez lehet a terv, mert többször lenyilatkozták, hogy a Hamasszal nem lehet együtt élni, de egy ilyen rombolás után megszállva tartani se tudják Gázát, anélkül, hogy a humanitárius válság ne égne rájuk. Mit reagállna a nemzetközi közvélemény erre? Mit tenne az arab világ? Ha átterelik a gázaiakat Egyiptomba, abból lehet izraeli-egyiptomi háború?

nov. 18. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nemhiszem, illetve csak ideiglenesen. Szerintem az a terv hogy Gázából kizavarnak mindenkit, és csak az mehet vissza akit átvilágítottak hogy nem terrorista.
nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddigiek alapján úgy tűnik, hogy az utolsó emberig ki akarják iktatni a Hamaszt, bármi áron, utána feltehetően gondosan megvizsgálva, kit engednek vissza egy újraépített Gázába.
nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Vagy ki akarják irtani a palesztinokat, vagy Európára rászabadítani őket is, vagy részben ezt, részben azt.
nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kretens ***** válasza:
26%
Még nem dőlt el semmi.Északon körbe van véve Gáza városa és a városban folynak harcok de a Gázai övezet nagy része még mindig a hamasz kezén van.Nekem valahogy sztálingrád jutott eszembe.Mi van ha pont ez volt a célja a hamasznak hogy minél több idf-katonát becsaljanak és arra hivatkozva hogy az idf-mindenkit megölt gázában aki ott maradt és ne adj isten mérgesgázt vetnek be?Vagy piszkos bombát?Bármi megtörténhet mert már most nagyon sok palesztin halt meg főleg gyerek és egy ijen akciót könnyű lenne eladniuk ha már közel ötvenezer palesztin meghal.
nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeretné, de Egyiptom nem akarja, úgyhogy nem fog sikerülni. De olyan rossz körülményeket teremt, amennyire csak lehet, hogy minél többen elmenjenek, talán befogadják őket valahol. Vagy csak bosszút álljon. Ez utóbbi miatt is akarnak megölni sokakat, és elpusztítani a házakat. Izrael hivatalos politikája a minél rosszabb körülmények megteremtése etnikai tisztogatás céljából.
nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Egyiptomba nem engedi át a gázai lakosságot ,és Izrael sem akar emiatt háborút háborút Egyiptommal.


A gázai lakosságot senki nem akarja befogadni érthető okok miatt. Az arab liga egyetlen országa sem akar hallani gázai lakosról. A fő szponzorország Irán sem.

Izrael az északi kormányzóság és a gázai kormányzóság alatt, délről átvágta a gázai övezetet.


Kialakítottak alatta délre egy nagyjából 7 kilométer széles szürke zónát ahol jelenleg a lakosság átvilágítása történik.


Egyiptom lezárta a határát, egy harckocsi zászlóaljal, és jelentős katonai erővel , hogy a gáza felől a gázai lakosság ne tudjon áttörni a területéére.

Izrael és Egyiptom ezt megbeszélte nem fognak konfrontálódni emiatt szerintem.


A hamasz az északi és a gázai kormányzóság területét szektorokra osztotta. Század és zászlóalj szintű alakulatokkal védte.

Ezeknek az alakulatoknak a vezetőit, és fő erőit már nagyrészt likvidálták.

A megmaradt vezetők egy része átmenekült délre.(Hán Júnisz alagútjaiba, fő célpont Mohammed Deif, Yehya Sinwar és társaik)


Én úgy gondolom , hogy miután észak gázát megtisztították a délre küldött lakosságot visszaküldik északra, és ugyanezket a műveleteket elvégzik délen is.

Izrael egy darabig biztos bennmarad rendfenntartó szervnek.

De ahogy elvégezte a dolgát ki akar majd jönni onnan.


A gázai lakosok ott fognak maradni gázában. Gondolom majd választásokat fognak kiírni .

Voltak olyan gondolatok, hogy felkérik Mohammed Dahlant térjen vissza gázába. Ő milliárdos lett az Egyesült Arab Emírségekben, Arafat embere volt - meg nem is, a Fatah ismert figurája. Később a hamasz üldözöttje.


Amikor felvetették a lehetőségét hogy visszatérjen, és a gázai népet vezesse, próbáljon rendet tenni és vezetni azonnal kijelentette hogy-- szó sem lehet róla, lehetetlen küldetés--.

A legvalószínűbb forgatókönyv szerintem az , hogy miután kiiktatják a hamasz nagy részét , gázát újraépítik és majd valaki vezeti azt a népet.

Lehet Greta Thunberg is megpályázza a pozíciót, igaz ő nő gyorsan véget érne a karrierje.

nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit tenne az arab világ? kerded


Hogy mit tenne azt nem tudom de hogy mit nem tenne az egyertelmu :


Nem fogadna be a nagyon szeretett palesztin testvereiket, hagynak oket ott a szetvert Gazaban, igy lenne meg egy ujabb okuk atkozni Israelt 24/7.

nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt erről szó egy "hipotetikus elképzelés" alapján, de erre semmi esély nincs, mivel Egyiptom ugyanolyan zárt-határos blokád alatt tartja a Gázai-Övezetet mint Izrael.

Senki, de komolyan, SENKI sem kér a palesztinokból. Nem hiába közölte Jordánia kormánya is, hogy a palesztinok határon túlra való "kergetését" nyílt hadüzenetnek veszik, mivel Jordánia már egyszer beengedett pár százezer palszetint, amelyek megalapították a Hezbollahot és Jordániában hatalomátvételt akartak elérni a király megbuktatásával, erre kipaterolták őket az országból, átmenekültek Libanonba.

Egyiptom sem kér a gázaiakból, érthető módon. A Hamaszt a legtöbb arab ország is terrorista szervezetként tartja nyilván. Majd bolond lenne valaki a saját területére engedni civilbe öltözött Hamasz tagokat.

nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!