Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért kezd eltolódni...

Az EU miért kezd eltolódni egy abszolutista irányba?

Figyelt kérdés

nov. 24. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Azt sem tudják, hogy merre van az előre.
nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Én semmilyen elnyomást nem érzékelek részükről, a magyar kormány részéről viszont már annál inkább.
nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
Irigylik azt a hatalmat, amivel mondjuk egy orosz vagy kínai vezető rendelkezik. Nagy játékosok akarnak lenni.
nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Az EU több országában is folyamatosan járva én semennyire sem érzek abszurditást, én Magyarország esetében érzek abszurditást, nem kicsit, nagyot.
nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Eddig is diktatúra volt az EU-ban, csak már egyre nyíltabban csinálják, mert megtehetik.
nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

5, érthetetlen, hogy Afrikától, Ázsiáig, miért ebbe a diktatúrába akar élni mindenki, még olyan jelentős országokból is, mint Oroszország, vagy Kina.


Bár csak érteném.

nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%
#6 Érthetetlen, hogy a butább emberek miért azonosítják a diktatúrát a szegénységgel.
nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%
6: Hát ezt rajtad kívül mindenki érti: főleg a több segély, másodsorban a magasabb bérek miatt. (De sokan csak a magasabb segély miatt csempésztetik ide magukat.)
nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

8, én olyan diktatúráról még nem hallottam, ami segélyeken alapszik.

Se Kubában, se a Szovjet Únióban, sehol sem voltak segélyek.

nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

Az EU ténylegesen bekeményített. Tette ezt azért, mert rájöttek, hogy 1-1 tagország egyéni agendája képes megakasztani az egész intézményrendszerüket, vagy legalábbis kínos kellemetlenséget okozni. Arra is rájöttek, hogy így kiszolgáltatottá teszik magukat egyéb rossz szándékú érdekeknek pl.: Oroszországnak elég csak 1 tagállamot behálóznia, hogy az egész EU-nak gondot okozhassunk, de mondhattam volna Kínát, vagy az USA-t is.

Az, hogy európa ennyire megosztott, hatalmas versenyhátrányt jelent az egyéb nagyhatalmakkal szemben (annak minden aspektusában). Aki ezt a versenyhátrányt megakarja szüntetni, az elkerülhetetlenül egy egységesebb Európában kell gondolkodnia. Aki pedig egy egységes európában gondolkodik, az nem lesz jó véleménnyel az ellentétes a lobbiról. Aki pedig egységes európában gondolkodik és azt látja, hogy ez az ellentétes lobbi mégcsak nem is őszinte, hanem az adott tagállam és kormány csak a saját populista politikáját akarja fenntartani és/vagy kifejezetten idegen érdekek szolgálatában áll (illetve ezek bárminemű keverékével rendelkezik), akkor azon a ponton elfogy a türelem és a polkorrektség.

nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!