Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka annak, hogy a kínai...

Mi az oka annak, hogy a kínai nemzet ekkora népességű?

Figyelt kérdés

És miért nem lett pl a magyar vagy bármelyik európai nemzet ekkora népességű?

A népvándorlás tehet róla, és a háborúk?



2023. nov. 25. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Valszeg drága a repcsijegy, vagy nem mernek kimenni megnézni a kinai valóságot.
2023. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kínában népek ezrei élnek, úgy ,,könnyű" nagy népeségü nemzetet csinálni ha összeolvasszuk a sok kicsit egy naggyá. Már pedig fokozatosan ezt csinálja a kínai kormány pl az iskolákban mandarin alapnyelv, holott alapból Kínában több száz fajta nyelvet beszélnek rengetek dialektussal, különböző kultúrákról nem is beszélve, ezt a sokszínűség olvassza a kínai kormány egy nagy tömbbe.


Mellesleg már a népességszámú már lefelé ívvel.

2023. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudom, hogy Kínában és Indiában több élelem terem, pl. Kínában sok a rizs, gyakran esik, vagy nem tudom. Ezért alakult így, el tudják tartani ezt a népességet.
2023. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Mert Mao azt mondta: "Az embernek két keze van, de csak egy szája." Így aztán ahelyett, hogy beleálltak volna a már akkor is irgalmatlanul nagy népesség szabályozásába, inkább még a további szaporodást ösztönözték. Szerencsére Mao halála után észbe kaptak.

Ez az, ami Indiában soha nem fog megtörténni. Már többen vannak, mint a kínaiak, pedig jóval szegényebb ország, jóval alacsonyabb életszínvonallal.

2023. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3: Kína nyugati kétharmada sivatag, vagy teljesen élhetetlen hegyvidék (még ha Tibetet leszámítjuk, akkor is).
2023. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Akkora területre nem olyan nagy népesség az. Belgium, Egyesült Királyság, Hollandia, Németország, Olaszország, Svájc sokkal sűrűbben lakottak.
2023. nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A XX. században Kínában olyan Babyboom volt hogy kényszerítették a nőket arra hogy csak 1 gyereket szüljenek
2023. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Nagy terület, sok termőföld.
2023. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lencsefőzelék ***** válasza:
55%
Billgetzi nem vitte oda a vakcináit.
2023. nov. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevesen tudják, de a kínaiak aránya a Föld népességén belül mindig is hatalmas volt (az indiaiaké szintén), ez nem modern kori jelenség. Csak azért tűnik úgy, hogy az utóbbi évszázadban lettek nagyon sokan, mert az a Föld lakossága is nagyot nőtt akkor, így a kínaieké is. De a XX. századi népességrobbanás során az arányuk egyáltalán nem nőtt az emberiség létszámán belül, sőt éppen ellenkezőleg:

[link]

Ma Kína kb. a Föld népességének 18%-át adja, de ebben a cikkben látható, hogy a történelem folyamán ritka volt az olyan alkalom amikor 20% alatt lett volna az arányuk. Az ókorban volt olyan időszak mikor a kínaiak és indiaiak együtt a Föld lakosságának 60 százalékát (!) tették ki. Ma nem teszik ki a felét sem.

1850-ben Kínának még csak 400 milliós népessége volt, de ez akkoriban minden 3. embert jelentett. Ma az 1,4 milliárd pedig minden 5.-et. Szóval a Mao idején bekövetkezett népességrobbanásnak ehhez köze nincs, mert alapból egy magas bázisról indultak.

Az oka ennek leegyszerűsítetten az, hogy Kína keleti fele (ahol a népesség nagy része tömörül) szubtrópusi éghajlattal rendelkezik, valamint egy nagy vízgyűjtő terület is található ott. Ez rengeteg esőzést jelent, valamint azt, hogy a mezőgazdasági termeléshez nagyon hatékony ezen okok miatt a terület, vagyis magas az eltartóképessége.

Indiára ugyanez igaz egyébként. Indián belül is Gangesz folyó partján magas a népsűrűség, plusz Bangladesben is híres a magas népsűrűségéről, mert az egész ország a Gangesz torkolatánál helyezkedik el.

A kezdetek kezdetén, valamikor az őskorban, mikor az emberek kivándoroltak Afrikából, akkor ez számított a legértékesebbnek egy területben, hogy mennyire hatékonyan művelhető. Emiatt pedig ezeken a helyeken kezdtek tömegesen nagy számban letelepedni. Ez pedig azt is megmagyarázza, hogy az egyik legrégibb civilizációk egyike a kínai és az indiai.

Oroszországban ezzel szemben pl. kevesen laknak, mert ott nem tudott nagy népesség kialakulni, mert az éghajlata nem kedvező hozzá. 1 milliárd emberrel szerintem ők óriási bajban lennének, folyamatos élelmiszerimportra szorulnának, Kína meg könnyedén eltart ennél több embert is.

2023. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!