Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jobboldal miért mossa össze...

A jobboldal miért mossa össze a bevándorlókat a terroristákkal?

Figyelt kérdés

2023. nov. 26. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Hogy így szerezzenek szavazatot.
2023. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Nagy az átfedés közöttük.


Matematika-halmazelmélet.

2023. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Mert a kettő között kapcsolat van. Értelemszerűen nem minden bevándorló terrorista, az elsöprő többségük nem az, de mégis jellemzően közülük kerülnek ki a terroristák, így a magas szintű bevándorlás növeli a terrorizmus kockázatát. Sajnálom a palesztinokat is, de az ég védje Európát attól, hogy tömegesen elinduljanak felénk. Elsősorban nem a terrorizmus miatt, de azért az is ott van a lista közepén/végén. Nem véletlen nem akarja Egyiptom se, hogy hozzájuk menjenek.


Balra húzok politikailag, de szerintem ezek könnyen belátható tények.

2023. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Az előttem szólóknak mind igaza van, egyrészt szavazatszerzés, másrészt egy valós problémáról van szó, hogy pl. az Európában elkövetett terrorcselekményeket leginkább muszlim hátterű bevándorlók(vagy adott esetben azok leszármazottai) követték el.

Ettől még a bevándorlók több mint 99%-a még csak gondolatban se játszik el a terrorizmus lehetőségével. De ha már 1% vagy akár 0,001% elkövet terrorcselekményt, az is sok én úgy gondolom. Európába én a muszlim hátterű bevándorlókat mindenképp megszűrném,mert az iszlám egyéb szempontból sem integrálható az európai társadalomba, terrorizmustól függetlenül is rengeteg a konfliktus, Franciaországban párhuzamos társadalmak jönnek így létre, ami semmiképpen sem jó Európának. A populista jobboldal pedig nyilván ezeket a valós problémákat meglovagolja, még fel is nagyítja,és rengeteg szavazatot tud így lekaszálni, de erre nem az a megoldás, hogy akkor az egész alap problémát is letagadjuk. Valahol a két véglet között egy realista álláspontra lenne szükség ezekben a kérdésekben.

2023. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

Az iszlamista terroristák többsége már európai, így őket az európai társadalom tette azzá.


Ezen általánosítás nagy veszélye, hogy közben meg nem figyelünk más jellegű terrorizmusra. Magyarországon eddig pl. nacionalistákhoz köthető terrortámadások voltak csak az elmúlt években, tőlük mégsem rettegünk.

2023. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pintér László ***** válasza:
25%
Ujjalmutogatás, gyűlöletkampány, szavazatszerzés. Mindig is azzal lehetett a legjobban összekovácsolni egy népet, ha volt valakire mutatni és azt lehetett gyűlölni. A gyűlölet erősíti a mozgalmakat, összekovácsolja, van egy közös célpont. Illetve a másik ok például az, hogy a muszlim bevándorlók között szignifikásan több terrorista van, mint mondjuk a székelyek vagy kínaiak között.
2023. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
5 Magyarországon terrortámadások?
2023. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Mert, az illegális embertömeg között simán megbújnak a terroristák és bűnözők. Ezért, és jogosan mossák össze, mert nemzetbiztonsági szempontból komoly kockázattal bír ez az egész. Csak meg kell nézni a befogadó országok bűnügyi statisztikáit, hány százalékkal vezetnek rajtuk a bevándorlók közül kikerült egyének, csoportok.
2023. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Mert összefügg, de ezt inkább a Fidesz csinálja. És óriási haszonnal jár, a rettegés rengeteg szavazatot hoz. Ugyanakkor sokszor irreálisan eltúlozzák. Pl. kerítést építenek, vagy most a Gázában épp gyilkolt palesztinoktól rettegnek mint bevándorlóktól, és úgy tesznek, mintha a népirtás ellenzői a terrorizmust éltetnék. Ez utóbbi már annyira értelmetlen, hogy nem tudom, hatással van-e valakire.
2023. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

Itt vagyok engem most megkövezhettek jobbról is balról is, nem vagyok se jobb se baloldali, se liberális, centrista vagyok mindenből egy kicsi. Bevallom én 2015-ben a nyitott Európa politikája mellett voltam, egészen 2021-22-ig kb. Nem kell semmilyen politikai ideológia sem oldal, hogy lássa az ember, hogy a terroristák a muszlim közösségekből kerülnek ki, nézzük csak az idei évet, Franciaországban egy muszlim késelt meg egy tanárt, Belgiumban egy muszlim lőtt le 1-2 svéd szurkolót, Írországban egy muszlim késelt meg 3 gyereket meg egy tanárt...


Be kell ismerni ,ahogy a hibámat én is beismerem, hogy nagyon nagy hiba volt anno a nyitott ajtós politikát támogatni...be engedtük és ma is engedjük a temérdek papírok nélküli illegális migráns tömegeket, akik között vitán felül áll, hogy ott vannak közöttük a vallási fanatikus muszlimok is, meg a sima bűnözők is. Én nem mondom, hogy minden muszlim terrorista meg bűnöző meg ne engedjük be semmit, de könyörgöm ideje lenne már szűrni őket. A svédeken agyonlövő tunéziai muszlimról kiderült, hogy regisztrálatlan illegális bevándorló volt, aki az olaszokon keresztül érkezett Belgiumba. Legalább ezeket kellene szűrni...távol áll tőlem Meloni, de kormányra kerülésekkor "nagy csalódás", hogy kb. semmit nem csinál a migránsok ellen, azt csinálja mint amit Orbán, hogy ha nem telepednek le az országban, akkor szemet hunyva engedik tovább befele a kontinensre őket...


Centristaként mondom, itt lenne már az ideje komolyabb szigorításnak ellenük, különben a szélsőségeseknek nevezett pártok és politikusok, mint Wilders az Afd és a társaik fognak sorra hatalomra kerülni.

2023. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!