Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukrajnai és a gázai,...

Az ukrajnai és a gázai, palesztinai háború miatt erősödött fel a ruszofóbia és antiszemitizmus Európában? Hogyan lehetne ezt kezelni, leküzdeni?

Figyelt kérdés

nov. 28. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

A 2 háború csak egy része az okoknak. Az emberek, különösen tömegben, igen könnyen hangolhatók. Északabbra, ahol sötétebb van, vhogy az emberek gondolkodása is sötétebb – a britek pl. mai napig az egyik legbabonásabb nép. Emberek tömegei simán bekajálnak bármit, amire kedvenc politikusaik, celebjeik azt mondják, az a követendő. Amikor van egy véleményed, jobban meghallod, akik veled azonos véleményen vannak. Ezt hívják véleménybuboréknak. Azt hiszed, kb. mindenki a te véleményedet osztja. Ezen felbátorodsz.

Hihetetlen nüanszon múlik, egy társadalom milyen irányba hangolódik. Akik korábban mindenben antiszemitizmust láttak, azok most maguk váltak azzá. Egyszerű: a zsidóság iránt van egy alapjáratú ellenszenv, mert diaszpórában élnek, saját kultúrájuk eltér a többségétől, na és okosak és ügyesek, mert ez kellett a túlélésükhöz. Amikor a politikai vezetők ellenük hangoltak, simán összejött egy népirtás. Utána a későbbi politikai vezetők áldozati csoportként fetisizálták őket, akkor tabu lett még néven nevezni is őket. A II. vh. már kiesik a ma élők személyes emlékéből, ezért megint könnyű ellenük hangolni, ja és a sok bevándorló is ellenük van. Most a bevándorlókat illik arrafelé tisztelni, mert már különben potenciális fenyegetést jelentenek. Ez egy Stockholm-szindróma.

Az oroszellenesség egy más történet. Nyugat eleve mint a Kelet ellenpólusa értelmezi önmagát. Vannak billegő mezsgyeországok, ott megvan az oroszok és pl. a németek iránti rokonszenv és ellenszenv is. A politikusok ügyesen hangolják erre-arra népeiket. Pl. ránk elég sok elnyomást hoztak az oroszok, de van egy vezető kormányzatunk, aki nyugalmat akar, és azt hangsúlyozza, az orosz civilizáció sokkal több, mint a régi sérelmeink. Törökök dettó. Tizenéve még a legsúlyosabb kockázatnak számított, ha vkinek jó kapcsolatai voltak a ruszkikkal. De ott vannak a lengyelek, sok mindenben hasonlóan gondolkodunk, eddigi kormányuk is hasonlóan jobbos volt, mint a miénk (sőt), viszont ők nem tudták túltenni magukat az orosz sérelmeken, és ezért mennek a Nyugat után. Noha a németektől is szenvedtek eleget, és akikkel rég gondjuk volt, azok voltaképp jobbára ukránok elődei, csak akkor még egynek számítottak az oroszokkal. Amúgy jug krajna = déli tartomány (csak ők büszke nem-oroszok). Ahogy oster Reich = keleti tartomány (csak ők büszke nem-németek). Ahogy a palesztinok és a zsidók is mind szemiták, sőt előbbiek jobban, de más lett az önmeghatározásuk, főleg vallási téren. Nehéz eldönteni, kinek van ott igaza, ki ütött vissza elsőnek. De az nagyon durva, hogy az október eleji mélybarbár támadást EU-s városokban bevándorlók és balosok tömegei dicsőítették, azóta meg már ott tartanak, mint a holokauszt előtti években, a többségi társadalom meg a rend őrei pedig birka szemekkel tűrik és csak alig mernek fellépni, annyira sakkban tartva érzik magukat. De ha 1x a nép megérzi, hogy elegen vannak ők is, akkor megint fordulhat a kocka. De sajnos abból belháborúk lesznek.

nov. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok a csusztatás nagyon
dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!