Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért léptünk be az EU-ba, és...

Miért léptünk be az EU-ba, és miért nem nyitunk olyan országok felé, mint Ukrajna, Oroszország, és Kína?

Figyelt kérdés
A magyar kormány már tényleg 20 éve annyira töketlen, hogy semmilyen egyedi utat nem tud kitalálni az országnak, mint annó Kádár, hanem csak abban jó, hogy hogyan kell utánozni a kizsákmányoló Nyugatot?
2010. okt. 21. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Hat igen mert olyan konnyu piacot szerezni foleg azok utan. hogy eleg visszamaradott volt a Magyar gazdasag a rendszervaltas utan! Piac szerzeshez korszeru, olcson eloallitott minosegi aruk kellenek, mezogazdasagi termekekhez korszeru gepek amik olcsok energiatakarekosak stb. Es akkor ott van, hogy a rendszervaltas utan az Oroszok nem szivleltek a Magyarokat es a tobb kelet-europai orszagot sem ha ici-picit ismered a tortenelmet tudhatod miert. Az Ukranok a Magyaroknal is sokkal rosszabb helyzetben voltak/vannak igy nem jeleneteek valami oriasi fizetoskepes piacot. Kina meg eloallit mindent amire szuksege van akkor minek importaljon? Persze mind a harom orszaggal folyik kereskedelem de olyan a politikai legkor arrafele, hogy barmikor megvaltozhatnak a dolgok es ha rossz iranyt vet egy politikai fordulat fuccs a piacnak!
2010. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azért annyira nem változgatnak ott a dolgok.


Kínában már 35 éve "szocializmus kapitalista elemekkel" van, Oroszországban "jobbközép keresztény demokrácia" 20 éve, Ukrajna a legszarabb, ott 7 év kemény nyugat seggének nyalása megy, de még mindig jobb, mint a sunyi EU.

2010. okt. 21. 10:15
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A kettő nem zárja ki egymást. Attól mert beléptünk az EU-ba, még ápolhatunk szorosabb gazdasági kapcsolatokat az oroszokkal és a kínaiakkal.
2010. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
A magyar gazdaság nem volt visszamaradott a rendszerváltás után. Akkor kezdték még csak leépíteni.
2010. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

De bírom az ilyen dumákat, ahol állandóan azzal jönnek miért nem szövetkezünk a keleti testvéreinkkel! Hát nézd meg az ujgurokat vagy a tibetieket, hogy bánnak velük a kínaiak, ők pedig jobban a testvéreik, mint mi. És már ne is haragudj de én nyugati vagyok és Magyarországon a többség is így érez. Aki nem az nyugodtan elmehet a mesés keletre.

Másrészt itt vagyunk Európa kellős közepén, szerinted meg lehet politikailag tenni, hogy nem csatlakozunk egy ilyen szövetséghez? Egyébként tényleg annyira szar az EU, hogy mások szinte könyörögnek a belépésért.

És mondták már előttem is, hogy folytatunk velük kereskedelmet.

2010. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem nyugatiak, hanem keletiek vagyunk. Mégpedig azért, mert a XX. század elején csak az értelmiség volt kapcsolatban a Nyugattal, a szegények úgy éltek, mint az orosz muzsikok, utána jött a háború, amikor szintén az Antantnál sokkal keletiesebb világnézetű Tengelyhatalmak tagjai voltunk, aztán jött a fél évszázados szocializmus, ami alatt a modern XX. századi populáris kultúrát, nálunk a Kelet, nempedig a Nyugat határozta meg.


Kádár népe vagyunk, nem Ronald Raegen-é, és ez manapság is látszik. Ideje lenne hát ehhez illő politikát folytatni és a saját mentalitásunkkal felvirágozni, nempedig a teljes eltérő Nyugatot majmolni.

2010. okt. 21. 10:34
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

"Nem nyugatiak, hanem keletiek vagyunk."

Nyugatiak vagyunk, keletiek voltunk. Mégis miért lennénk mi keletiek? A kultúránk teljesen át van itatva nyugati elemekkel. És ez nem csak most kezdődött. Ott van az országház, ami az angol parlamentre hajaz vagy ott van a nyugati pályaudvar, amit Eiffel tervezett. De akkor ott van a kereszténység is,amit "felvettünk" ami a nyugathoz tartozás jelképe volt régebben. Ott van egy csomó remekmű ami nyugati mintára készült. Amúgy az oroszokat is a nyugathoz sorolják egyesek, amiben van némi igazság. De Európa közepén egyszerűen nem szigetelődhetsz el, értsd már meg.


"Kádár népe vagyunk, nem Ronald Raegen-é, és ez manapság is látszik."

Te kevered a szezont a fazonnal. Attól, hogy nyugatiak vagyunk nem leszünk soha Reagen népe. Amerika nem egyenlő a nyugattal. Én sokkal inkább Európát pártolom mintsem az amerikaikat.


"Ideje lenne hát ehhez illő politikát folytatni és a saját mentalitásunkkal felvirágozni, nempedig a teljes eltérő Nyugatot majmolni."

Amerika majmolását én is elitélem. De nézz csak egy kicsit nyugatra, nézd meg Németországot, Franciaországot, stb... mind jobban kitart Európa mellett, akár Amerika ellenében is, mint mi.


Ja és a tengelyhatalmak soha nem volt keleti szövetségi rendszer, annak ellenére, hogy volt keleti tagja.

2010. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Kína felé nyitottunk egy időben, ide is özönlött az összes ott halálraitélt, felépült az ázsia center, virágzotta kínai piac, aztán amikor adófizetésre került a sor akkor szépen odébbálltak..


Oroszoknak ma is termelünk elég sokmindent.. A magyarországon található gyárak (amik nem feltétlenül magyar tulajdonúak) termékeinek több mint fele orosz piacra kerül...


Szerintem ne a Tv ből tájékozódj, és akkor nem fogsz ilyeneket kérdezni.



Egyébként oroszország amúgysem EU tag..



Ukrajnával meg egyébként is szoros kapcsolatok vannak, főleg befektetői és vállalkozói (nameg maffiózói) körökben..

Vagy szerinted hogy utazik az olasz meg a holland drog a ruszkihoz?

2010. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Engem a politika sosem érdekelt (nem is tudom, mit keresek ezen az oldalon:)), és teljesen egyedi embernek érzem magam, egyéniségnek. Szerintem mind egy néphez tartozunk, felesleges ezt továbbragozni (keleti vagy nyugati), az országhatárok csak okot adnak a kritizálásra, ahelyett, hogy mindenki magával foglalkozna. Ha már vannak az országhatárok, akkor azon belül is valamiféle egyediséget kellene megvalósítani, függetlenül az azon kívüli világtól. Nem a különbségeket hangsúlyozni, hanem ügyet sem vetve arra, hogy van vagy nincs különbség, egyedi módon megvalósítani a legjobbat, amit tudunk.

Vannak szükséges dolgok, ilyennek néz ki az EU-ba belépés is, szerintem azért, mert

1. katonailag Magyaro. sehol sem tartott (most sem?), és sajnos szükség van arra is, hogy meg tudjuk védeni magunkat külső támadások ellen,

2. gazdaságilag sem volt egy erős nagyhatalom (sem területi nagysága, sem gazdasága), mint pl. Svájc, ha emiatt (persze hivatalosan más indokot keresve) vétójogot és hasonlókat "kapna" Magyaro, akkor még tovább romlott volna az akkori gazdasága.


Egy politikához kevésbé értő meglátásai

2010. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
EU-s pénzekért, - amelyekből Te soha nem fogsz látni - még közvetve sem - egyetlen buznyákot.
2010. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!