Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdogannal mi az emberek...

Erdogannal mi az emberek problémája?

Figyelt kérdés

Úgy értem itthon. Sokan nem kedvelik de mi ennek az oka? Törökország barátként, szövetségeskén tekint Magyarországra. Ez már önmagában nagy dolog, mert talán nincs is még egy ilyen említésre méltó ország. A szomszédos országokban például nem egy magyar gyűlölő politikus van de mégsem ezeket szidják sokan hanem Erdogant pedig semmit nem ártott Magyarországnak. Törökországban pedig ha megnézzük mit tett az elmúlt 20 évben, egy szegény válságban lévő országot vett át és nem csak kivezette ebből hanem megsokszorozta az életszínvonalat. Ma Törökország az egyik leggyorsabban fejlődő ország. Ez már rég nem az az ország ami csak szőnyeget tud gyártani. Saját elektromos autójuk van és most ilyet ajándékoztak Magyarországnak. Hightech dróntechnológiában az USA után Törökország a második és saját ötödik generációs vadászgép projektjük is van. Nemzetközi szinten a konfliktusok békés megoldását támogatja Erdogan. Az orosz-ukrán háborúban összehozta a fogolycserét és elérte hogy elinduljanak a gabonaszállítmányok az éhező országokba. Szorgalmazza az ENSZ megreformálását hogy ne csak a nagyhatlmak dönthessenek ami szintén Magyarországnak kedvez.

Ami miatt nem kedvelik Nyugaton az hogy Erdogan kijelentette, a Nyugat már nem parancsol Törökországnak, ezért megy a diktátorozás. Tiszta választásokon nyert és a kurdokat sem irtja. Ez a másik amivel vádolják de az igazság az hogy Erdogan volt az aki megadta a kurdok jogait.

Ilyen erős lenne a Nyugati propaganda Magyarországon? A Nyugat megmondja kit kell utálni és a magyar ember engedelmeskedik?



dec. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
19%
Ez a "divat".
dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 anonim ***** válasza:
78%

Meg kellene kérdezni, azt a generációnyi törököt, akik az elnöksége alatt menekült Németországba és kezdett új életet. Szerintem autentikusabb válaszokat kapnál tőle, mint tőlünk.


De nekem nagyvonalakban az, hogy egy antidemokrata vadmarha, aki kamu puccskisérletet követett el saját maga ellen, hogy kifüstölje a nem kivánatos személyeket a hatalomból, ami azt jelentette, hogy elvileg egy EU-ba tartó országban politika alapján, rohadt sokan halltak meg.

dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 anonim ***** válasza:
88%

Vannak akiknek nincs problémája vele, például Te. Szép dicshimnuszt kanyarítottál ide.


Nem a Nyugat az, aki megmondja Magyarországon, hogy kit kell utálni, kit kell szeretni, (lásd: Menzeti konzultáció)

dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 A kérdező kommentje:

"Meg kellene kérdezni, azt a generációnyi törököt, akik az elnöksége alatt menekült Németországba és kezdett új életet. Szerintem autentikusabb válaszokat kapnál tőle, mint tőlünk."


A Németországi törökök többsége Erdoganra szavazott és általában az Európában élő törökök többsége is szóval ez nem nyert.



"De nekem nagyvonalakban az, hogy egy antidemokrata vadmarha, aki kamu puccskisérletet követett el saját maga ellen, hogy kifüstölje a nem kivánatos személyeket a hatalomból, ami azt jelentette, hogy elvileg egy EU-ba tartó országban politika alapján, rohadt sokan halltak meg."


Ekkora marhaságot még a török ellenzék sem állít. Ha te ezt gondolod akkor fogalmad sincs hogy mi is történt. Az USA próbálta meg puccsal eltávolítani Erdogant. A szervezet vezetője most is az USA-ban él.

dec. 19. 08:46
 5/118 anonim ***** válasza:
96%
Tiszta szerencse, hogy én nem vagyok török ellenzék, igy nekem nem probléma, ha ilyet állitok.
dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 A kérdező kommentje:
Ja igen, jó hogy mondod. Ez a másik hogy azt hazudják Erdogan bebtörtönzi a politikai ellenfeleit. Sorold már fel ezeket kérlek, ha már szóba hoztad.
dec. 19. 08:50
 7/118 anonim ***** válasza:
75%

Tehát, akkor sorolom:

-én nem vagyok Erdogan ellenfele

-én nem vagyok török ellenzék

-én a saját véleményem mondtam el róla.

Viszont azt el tudom mondani, hogy nemsoká lesz egy rövid látogatásom Isztanbulban, igy legalább egy minimális valós rálátásom lesz az ottani körülményekre.


Remélem megfelel a felsorolásom.

dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
62%

"Ami miatt nem kedvelik Nyugaton az hogy Erdogan kijelentette, a Nyugat már nem parancsol Törökországnak, ezért megy a diktátorozás. "

Egyáltalán nemcsak emiatt megy a diktátorozás.

"Tiszta választásokon nyert és a kurdokat sem irtja."

Törökországban éppannyira tiszta a választás, mint Magyarországon.


De hogy részletesebben is válaszoljak a kérdésedre azért nem csípem Erdogant, mert pont megtestesíti a korrupt illiberalizmus minden vonását. Igen, 20 évvel ezelőtt ő volt az, aki kivezette az országát a válságból. Ugyanez az ember volt az, aki a mostani válságot elmélyítette, mert azt hitte, hogy mindenkinél jobban tudja. Aki ért a gazdaságtanhoz az tudja, hogy milyen mértékű, jól tudható blődségeket csinált pl. a jegybanki politikával.

Ugyanígy egy jó lenyomatot hagyott a megítélésén nálam a török földrengés esete, ahol mindenki nagyokat tapsolt, hogy végezte a munkáját és segített a szerencsétleneknek (mert amúgy mi mást csinálhatott volna?), közben azt már nem híresztelték hogy ugyanúgy Erdogan volt az, aki fellazította a földrengésvédelmi szabályozást az építőiper kedvéért, ami így csomó ember halálát okozta.

Nem tudom vitatni, hogy Törökországnak egy erőskezű vezető kellett ezelőtt 20 évvel és még utána egy ideig, hogy talpra tudjanak állni, de az elmúlt években beigazolódni látszik a régi elgondolás, hogy az is kontraproduktív, ha túl sokáig marad valaki hatalmon. Ne legyen igazam, de az ilyesfajta működés ciklikusságot szül, ahol jön valaki, megoldja az első káoszt, egy ideig minden buli, aztán fejébe száll a sikerélmény és akarva/akaratlanul ő maga teremti meg a második káoszt, csakhogy aztán jöjjön valaki más átvenni a stafétabotot és újrakezdeni a ciklust.

dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy milyen érdekes, mindenkivel akik egykoron gyarmatként kezeltek bennünket (törökök, oroszok) micsoda puszipajtások lettünk.
dec. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 A kérdező kommentje:

"Törökországban éppannyira tiszta a választás, mint Magyarországon."


Az idei választásokon a nemzetközi megfigyelők megállapították hogy tiszta választásokon nyert Erdogan, de te biztos jobban tudod mint a megfigyelők:) Nyolc ellenzéki párt fogott össze de így sem tudtak nyerni. Törökországban az emberek többsége Erdogant akarja vezetőnek. Ez tény.



"Ugyanez az ember volt az, aki a mostani válságot elmélyítette, mert azt hitte, hogy mindenkinél jobban tudja. Aki ért a gazdaságtanhoz az tudja, hogy milyen mértékű, jól tudható blődségeket csinált pl. a jegybanki politikával."


Levitte a kamatokat és pont ez kell az ország fejlődéséhez, de a Nyugat ez nem engedte. Ha megnézed a legfejlettebb országokban általában nulla vagy nullához közeli a jegybanki kamat de Törökországnak ezt nem engedték és pénzügyi szankciókat alkalmaztak. Közgazdász diplomám van csak hogy tudd.



"Ugyanígy egy jó lenyomatot hagyott a megítélésén nálam a török földrengés esete, ahol mindenki nagyokat tapsolt, hogy végezte a munkáját és segített a szerencsétleneknek (mert amúgy mi mást csinálhatott volna?), közben azt már nem híresztelték hogy ugyanúgy Erdogan volt az, aki fellazította a földrengésvédelmi szabályozást az építőiper kedvéért, ami így csomó ember halálát okozta."


Ez nem igaz. A leomlott épületek többsége 2000 előtti. És az állam által épített épületeknek semmi baja nem lett. Mert van ilyen is Törökországban. Az állam rászorulóknak épít lakóházakat és kedvező feltételekkel vehetik meg. Ilyen kellene itthon is. Ami pedig mindent elmond a földrengéssúlytotta területeken Erdoganra szavazott a többség.



"Nem tudom vitatni, hogy Törökországnak egy erőskezű vezető kellett ezelőtt 20 évvel és még utána egy ideig, hogy talpra tudjanak állni, de az elmúlt években beigazolódni látszik a régi elgondolás, hogy az is kontraproduktív, ha túl sokáig marad valaki hatalmon. Ne legyen igazam, de az ilyesfajta működés ciklikusságot szül, ahol jön valaki, megoldja az első káoszt, egy ideig minden buli, aztán fejébe száll a sikerélmény és akarva/akaratlanul ő maga teremti meg a második káoszt, csakhogy aztán jöjjön valaki más átvenni a stafétabotot és újrakezdeni a ciklust."


Hol látsz itt káoszt? Török gazdaság minden évben 5%-kal bővül, de mégis az államadósság csak a GDP 40%-a ami nagyon jónak mondható. Magyarország esetében ez 75%.

dec. 19. 09:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!