Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most akkor hány ukrán van...

Most akkor hány ukrán van külföldön? Menyire hihető, hogy Romániából arányaiban többen vannak külföldön, mint Ukrajnából?

Figyelt kérdés

2022 december 27.-én az ENSZ statisztikái szerint 7,9 millióan voltak, 2023 december 28.-án már csak 6,3 millióan, miközben a Ukrajnát elhagyó határátlépések és az Ukrajnába való belépések számának különbsége 2023-ban 3 millióról 3,5 millióra nőtt, abban a 4 országban ami mindkét irányba közli a határátlépéseket.


Hogy tudott hazamenni 1,6 millió ukrán ha ez a határokon, mint forgalom nem jelent meg? (bár sose volt még csak köszönőviszonyban se a határátlépések száma és a menekültek száma)

A háború megindulása előtt mennyien lehettek külföldön? Mert ha őket is beleszámolják akár még magyarázhatná is az adatokat a háború kezdeti szakaszában, de az azutáni hazavándorlásra én nem igazán találok ésszerű magyarázatot, úgy hogy a határátlépések száma alapján nőnie kéne a menekültek számának.


[link]

[link]



jan. 3. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem teljesem értem a kérdést.
jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sem világos a kérdés.

Romániából az elmúlt évtizedekben már mentek ki rengetegen, de a többség dolgozni, tanulni. Nem menekültek hanem uniós polgárok.

Ukrajnából menekültek mentek ki sok millióan de mivel az ország egy részét éri csak a háború veszélyesebb oldala és a férfiakat nem engedik csak kimenni ha visszajöttek közben, nyilván a nők, gyerekek többször is oda-vissza mehettek.

A kettő hogy jön össze?

jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem számolod bele hogy az ukik jönnek mennek.

Akiket én ismerek azok dolgoznak 6-8 hónapot itt, majd hazamennek,elvannak 2-3 hónapot otthon.

Elfogy a pénz és jönnek vissza.

jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Ráadásul rengetegen menekültek az oroszokhoz vagy a belorusz határon át, az a sok ember nem az eu-ban van.
jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sokan illegálisan hagyták el Ukrajnát, ne alapozz ENSZ statisztikákra. Senki nem tudja, hanyan maradtak még Zelenszkij uralma alatt, egyesek szerint már csak 20 millióan.
jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Nincs az húszmillió. 17 körül.
jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3.

Persze majd visszamennek a háborús

Ba hogy kényszersorozzák őket ez még troll viccnek rossz!

jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ma 14:00

"Most akkor hány ukrán van külföldön?" Ezen mit nem lehet érteni?


Az ENSZ meg mi a fenét számol ha a határátkelők adataiból nézve nőnie kéne a külföldre menekült ukránok számának, közben meg mégis azt mondják, hogy az ötödük hazament, de úgy hogy se a román, se a szlovák, se a moldáv, se a lengyel határon nem látták őket.


ma 14:09

Ukrajnából nem mentek ki a háború előtt? 4 éve tele volt a munkahelyem ukránokkal, azóta nagy részük lelépett nyugat felé. Most tényleg elhisszük, hogy aki már kijött, van megélhetése az 1 évvel a háború megkezdése után dönt úgy, hogy hazamegy és kockáztatja, hogy besorozzák? Vagy a nők hazamennek, mert honvágyuk van és inkább beállnak a közel 3 millió munkanélküli közé, mintsem nyugaton az utolsó 8 osztályos melóval keressenek 5-ször annyit, mint az otthoni átlagfizetés?


Úgy jön össze, hogy mindkét országból lehetett menni az EU-ba dolgozni, már a háború előtt is, de azóta meg különösen szívesen látják őket. Románia Ukrajnához képest kb. Svájc, mégis a lakosság több mint 25%-a kiment. Most mennyire hihető, hogy Ukrajnából "csak" 20% volt külföldön egy év háború után és még azoknak is a 20%-a visszament Ukrajnába a 2023-as év során?

De ha el is hisszük, ez miért nem látszik a határátkelők adatain? Visszafelé is a zöldhatáron mennek, mert az EU-s országok nem engedik őket haza?


ma 14:24

Ha megnyitod a linket ott vannak a határátkelők számai is, a magyart leszámítva mindenki írja azt is, hogy hányan léptek tőlük vissza ukrán területre, nem csak azt hogy hányan jöttek Ukrajnából hozzájuk. A be és kilépések különbsége meg kéne adja azt, hogy az elmúlt évben mennyivel nőtt vagy csökkent az ukránok száma külföldön. Mégis valami csoda folytán 500 ezerrel nőtt azoknak kilépéseknek a száma amire nem jutott visszalépés de közben meg valahogy 1,6 millió ukrán eltűnt külföldről. A zöld határon mentek vissza? Egyedül a magyar határ az ahol mindenki csak visszafelé jár?


ma 14:28

Gondolom azért olyan nem sok lehet aki kimenekült az EU-ba és onnan visszamenekült Oroszországba. Meg az más kérdés, hogy a megszállt területeken mennyien vannak, hányan mentek Oroszországba. Engem az zavar, hogy a nyugatra menők számai se stimmelnek, vagy én nem értek valamit.

jan. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!