Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sok szakértő, illetve Tarjányi...

Sok szakértő, illetve Tarjányi Péter is megerősítette, hogy Oroszország megfogja támadni NATO-t, tehát kitör a 3. Vh. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Egyre aggasztóbb jövő előtt nézünk, mivel Kína-Oroszország ketté akarja tépni nyugatot, ergó Kína lerohanja Taiwant, így USA ellen fog harcolni, míg Oroszország ha elgyőzi Ukrajnát, akkor 8 éven belül megtámadja Európát. Németek 5 évet adtak hogy felkészüljenek, míg a lengyelek 3 évet. Egyre félelmetesebb jövőt élünk, és valójában mi szenvedjük el, mert politikusok miatt mi fegyvert kell fognunk. Tarjányi Péter is eddig úgy volt vele nem fog ennyire eszkalálódn,i de már ő is belátja hogy komoly baj van és szomorú jövő elé nézünk. Tudom Oroszország távol áll NATO szintjétől, de Ha USA-t leköti Kína, akkor csak Európa maradt hátra, ami egy elavult kontinens biztonságpolitikai szempontból.

jan. 4. 22:52
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
93%

tarjányi 2022-ben azt is mondta hogy az ukrán katona nyugaton 3 hét alatt megtanulja azt amit egy európai nato katona 6 hónapig tanul. látjuk az eredményt. ő is csak egy nagyotmondó propagandista.


a másik: egyszer az az ügyeletes szlogen hogy oroszország ukrajnával se bír, most már meg a natot fogja megtámadni? akkor döntsék már el hogy most melyik,

ne maradjon bent szabadságom.


amúgy leginkább gazdasági háború lesz, de nem kizárt az egyéb fegyveres konfliktus

jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
96%

eddig is hülyeségeket beszéltek, ebben se lesz igazuk.

Eddig azt állították, hogy az ukránok le fogják győzni az oroszokat. Akkor eddig azt hiték az oroszok gyengébbek az ukránoknál. Most meg már nem is így volt hanem mindig is sokkal erősebbek voltak és még a NATO-nak is nekimennek? Hogyan? Ahhoz előbb át kellene menniük az ukránokon és az sem megy nekik.

jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:

Itt arról van szó, hogyha az oroszok legyőzik az ukránokat, akkor támadni fogják a balti államokat, vagy a lengyeleket, Tarjányi is ezt mondta, és sok nyugati hírszerzés és tudósok mondták, hogy ez bekövetkezik. Most meg a Bild azt írta, hogy 2024-25 telén amerikai választás idején tervez Oroszország megtámadni Európát.

Tarjányi abban tért ki hogy azért lehetséges ez, mivel azok az orosz katonák, akik most háborúznak, vihetnek tapasztalatot és előnyt jelent majd NATO-val szemben. Másrészt a Kína, orosz, Irán, észak-korea szövetségesek ellemzik, tanulnak a mostani háborúból és felállítanak stratégiát hogyan verjék el a nyugatot. Ez 10 éven belük akarják emgvalósítani, viszont 2025-26ra pedig a Taiwan elleni harcra.

jan. 4. 23:07
 4/60 anonim ***** válasza:
94%

szerintem ha jót akarsz magadnak akkor nem hallgatod tarjányit. ő 2022-ben arról áradozott hogy az oroszok milyen gyengék, mámeg elfoglalják európát... ő is csak az aktuális szlogent mondja amiért fizetik. de valójában mindegyik biztonságpolitikai elemző ezt csinálja.

azt kell megfigyelni hogy miket mondtak 2022 első felében, és jelenleg hogy magukra cáfolnak sorozatban.

jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 Jeffrey Spender ***** válasza:
94%

Az elemzők szerint az oroszok akkora veszteségeket szenvedtek Ukrajnában, ill. annyi nemlétező képességet kamuztak be a háború előtt, hogy évtizedekbe telik a vissza, és egyáltalán a felépítésük.


Megtépett állapotban hogy tudnának neki menni a baltiaknak, meg a NATO-nak ?

jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
29%

Én ezt szakértők nélkül is tudtam. Egyébként a háború első napjaiban leírtam, hogy Oroszországnak nem célja Ukrajna és soha nem is volt az.


De ha ekkora szakértők, rámutathatnának, hogy a plakátjaikon szereplő Európa szót hogy lehet Ukrajnának értelmezni. Muhhahhahha...


[link]

jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
94%
És kit érdekel, hogy mit mond Tarjányi?
jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként annyi eszed neked is lehetne, hogy a legmodernebb fegyverekkel rendelkező orosz hadsereg nem második világháborús rozsdakupacokkal szarakodna, ha Ukrajna lenne a célja. Leverte volna két nap alatt oszt cső. Épp csak nem ez a cél. Ukrajnát csak kisujjal pöckölgeti Vladimir Vladimirovics, az ukránok meg hullanak mint a legyek. A NATO előbb vagy utóbb választás elé kerül. Vagy nyíltan beavatkozik, vagy meghunyászkodik. A szakértők ebben tévednek, nem az oroszok fognak nekimenni a nátónak, ők csak indítják majd a megtorlócsapást.
jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
71%

"És kit érdekel, hogy mit mond Tarjányi?"


Senkit. Én Tarjányi előtt évtizedekkel tudtam a nagy háború kitöréséről. Pont telibeszarom Tarjányit.

jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Amúgy ez a cikk (és hasonló más is) írja hogy már vannak forgatókönyvek

[link]

jan. 4. 23:44
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!