Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szerbek miért nevezik...

A szerbek miért nevezik sokszor vlachoknak a románokat?

Figyelt kérdés

Vajdasági vagyok, javarészt szerbek lakta városban nőttem fel és éltem ott amíg el nem költöztem véglegesen Szerbiából.

Emlékszem, amikor fiatal voltam akkor hallottam többször, hogy a szerbek úgy nevezik meg úgy hivatkoznak a románokra, hogy "vlachok".

Amikor egy szerb ismerősömnek írtam, hogy XY románokkal mi történt, milyen balhé volt, akkor csak kb annyit reagált, hogy "Hagyjad azokat, azok vlachok! 🤣"


De kik ezek a vlachok és miért jelentenek a szerbek szemében egyet a románokkal?


Most nyilván nem akarok általánosítani, de ezt többször hallottam.



jan. 8. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vlach nev a roman nep regies elnevezese.
jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A vlachok magyarul oláhok, Havasalföld (Románia déli része) régi latin nevéből, Valachiából származik.
jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így hívta a őket régen.
jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A blach, vlach a románok (és tágabban az újlatin népek) szláv elnevezése.

Ezt a magyar is átvette: olasz, oláh.

(Pont ezért lobbiztak az "oláh" szó ellen a románok: mert szláv szó. Nem az volt a baj vele, hogy pejoratív, hanem hogy szláv. Ugyanis az, hogy a magyarok szláv szót használnak a románokra, azt jelentette, hogy legelőször a szlávoktól hallottak felőlük, mikor bejöttek a Kárpát-medencébe. Ez pedig ellentmond annak a dogmának, hogy a románok már a világ teremtésétől ott voltak.)

jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a válaszokat.


Havasalföld másik neve meg Wallachia, így viszont már érthető az összefüggés is.

jan. 10. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
A spanyolok meg azt mondják neki, holá!
febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!