Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar népről igazából...

A magyar népről igazából hamis kép él a nemzetközi közvéleményben?

Figyelt kérdés

A legtöbben azt mondják, hogy mi nagyon nacionalisták, idegengyűlölők, rasszisták, homofóbok meg mindenféle ilyesmik vagyunk és most egy szélsőjobbos diktatúrában élünk szinte, és Orbánnal azonosítják az országot, de ebből semmi sem igaz, sőt épp az ellenkezője igaz sokszor. Nacionalizmus, jobboldal alig létezik, sokan egyenesen nemzetietlenek nálunk, míg a környező országokban fasiszta tömeggyilkosok a nemzeti példaképek, mintha nálunk mindenhol Szálasi- meg Hitler-szobrok lennének. A magyar nép nagyon befogadó, Orbán meg komolytalan, és biztos, hogy nem szélsőjobbos (hiszen erősen kisebbségi).

Talán az lehet, hogy van körülöttünk egy majdnem 100 milliós népesség, amely kiskorától azt tanulja, hogy a magyarok gonoszak, megszállók voltak, elnyomtak mindenkit, stb., meg mindenféle soviniszta hazugságot, és ezek elterjedtek, még a mai napig is ezek evidenciák sokszor, bele se gondolnak a külföldiek, hogy ez igaz-e, pedig egy szó sem igaz belőle. (Sőt, sok magyar is elhiszi...)

Múltkor olvastam egy magyarázatot, amivel egyetértek. Feltűnően kiválóak a magyarok képességei, de nincs bennük semmi összetartás, nemzeti érzelem, folyton vitatkoznak, stb. Ez arra utalhat, hogy sokkal individualistábbak vagyunk másoknál (a szabadságszeretet, lázadás is nagyon jellemző ránk). Ezért sikeresek vagyunk egyénileg, de csoportosan nem. Plusz nem igazán tudjuk megértetni magunkat, kissé alacsony az érzelmi intelligenciánk, introvertáltak vagyunk. Igazából nem a nacionalizmusunk miatt van hol kommunista, hol fideszes kormány, hanem mert teljesen megosztottak vagyunk, nem fogunk össze.

A magyar országimázs tehát annyi, amit a körülöttünk lévő magyarellenes népek terjesztenek, illetve mindenféle liberális, amerikai, izraeli, EU-s szócső, nem beszélve a nemzetellenes magyar forrásokról, akik szívesen gyalázzák saját magukat.

Vagy valóban olyanok vagyunk, amilyennek mondanak minket?

Mondjuk nem tudom, honnan ismerhetne a külföld jobban egy ilyen kis, elszigetelt, bonyolult népet.



jan. 12. 09:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Valójában nem így van, ahogy leírtad. Én azt tapasztalom, hogy szinte bármilyen társaságba keveredek (rokonok, munkahely stb.) mindenhol feljön rövid időn belül a melegezés, cigányozás, migránsozás.
jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem mi vagyunk a világ közepe. Legtöbben annyit tudnak rólunk, mint mondjuk te Litvániáról, hogy valami kelet-európai középcsóró ország. Esetleg a "goulash" eszükbe jut rólunk. Vagy a focirajongóknak Puskás, a komolyzenerajongóknak Liszt magyar rapszódiái.


De nem tanulja 100 millió ember kiskorától azt, hogy a magyarok szemetek, és van jobb dolga Izraelnek meg Amerikának hogy hazugságokat terjesszenek rólunk. Főleg Izraelnek, akik most háborúban állnak. Ezeket a vadbaromságokat hol álmodtad össze? :D

jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Te mit gondolsz a lettekről, mi a véleményed a flamand-vallon ellentét legújabb fejleményeiről, hogy látod a laoszi oktatási reform hatását, aggaszt-e Ruanda és Burundi vitatott határszakasza, és Uruguay szerepe hogy alakul szerinted a vágómarha nemzetközi piacán?


Na, ennyire érdekeljük mi a válgot.

jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
3-as válaszról jut eszembe. Tavaly voltam egy nemzetközi konferencián egyedüli magyarként. A konferencián elvileg értelmiségiek voltak, akik elvileg tájékozottak a világ nagy dolgairól. Egy társaság meghívott az asztalukhoz, mondván, hogy szimpatikus volt a bemutatkozásom és meséljek magamról, ismerkedjünk. Csatlakoztam, ők is röviden bemutatkoztak, én meg mondtam, hogy ha a kiejtésük alapján jól sejtem, angolokhoz van szerencsém. Mondták, hogy igen, és mennyire szégyellik magukat egy ilyen nemzetközi konferencián a Brexit óta. Én meg mondtam nekik, hogy azt hiszem Magyarország megítélése sem épp rózsás mostanság. Néztek rám, mint borjú az újkapura... Mondtam biztos hallották már, "Viktor Orbán", aki mindig harcol az EU-val, meg jóban van Oroszországgal... Fogalmuk se volt, hogy miről beszélek. És az volt a benyomásom, Magyarországról úgy általában nem volt semmi lövésük.
jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mi nem is mondunk semmit ezekről a népekről, viszont rólunk markáns véleményük van a külföldieknek...

2, igen, ha nem vetted volna észre, folyamatosan minket szidnak az USA-ban, Nyugaton, néha Izraelben is antiszemitáznak minket.

jan. 12. 10:25
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Benned él hamis kép, kezdve azzal, hogy Orbán kisebbségi.
jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Tapasztalatomból semmit sem tudnak rólunk. Napi aktuálisban jártasoknak megvan Orbán, de inkább többnyire szimpatizálnak vele mivel az unió "ellen" megy, de nem tudják hogy maffiaállamot épített otthon.


Alapból nem gondolnak semmit rólunk, nem ismernek.

jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem, igyál meg két felest és aludjál erre egyet. Annyira semmi kis ország vagyunk, az emberek többség még térképen sem nagyon talál meg minket, nem hogy komolyabban tudnának rólunk. A nagy barát, Donald Trump szerint is fővárosunk Bukarest. Az újságíróknak meg az a lényeg, olyat írjanak, amit sokan elolvasnak.
jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbben kb. annyit tudnak, hogy egy n+1-dik balkáni szláv banánköztársaság vagyunk.
jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Európa vezető nemzete a magyar ezért minden európainak kötelezően oktatnak magyarságtant. Így nem fordulhat elő, hogy valaki nem tud rólunk.
jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!