Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Prigozsinnak mi volt a célja...

Prigozsinnak mi volt a célja a Wagner lázadással?

Figyelt kérdés
jan. 18. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
A hadsereg dilettáns vezetőinek elzavarása.
jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hogy ne lőjék hátba. Véghez kellett volna vinnie a lázadást, akkor még ma is élne.
jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetne előadni valami történelmi léptékű politikai elgondolást... Szerintem egész egyszerűen emberi húrszakadás történt. Sejthető, hogy a vezetők között iszonyatos feszültségek vannak a szőnyeg alatt, és szakadnak el néha húrok. A különbség mindössze annyi, hogyha egy Prigozsin hatalmú valakinél történik ez, akkor azért az pukkan valamekkorát. Az összes többi legfeljebb a saját felségét meg a macskát tudja összeverni otthon, ha a gyerek is már lelépett. Úgy van megkomponálva a rendszer, hogy több lehetősége dühöngésre nincsen.
jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Prigozsin kb.20.000 Wagner katonával próbálta bevenni Moszkvát.Ez így elsőre egy oltári nagy b@romságnak tűnik,egy lehetetlen küldetésnek.


Szerintem azért, mert egyáltalán megindulni Moszkva felé,mert előtte( és ebben szinte biztos vagyok)


ígéreteket, garanciákat kapott arra,tabornokoktól,magas rangú vezetőktől,hogy csapataikkal csatlakoznak majd hozzá.

Különben eléggé tiszta útja volt, egészen Moszkva kapujáig jutott


Lehetséges,hogy az orosz titkosszolgálat lekapcsolta,ezeket a csatlakozási próbálkozásokat,vagy megfenyegette,lefizette a Prigozsinhoz csatlakozni kívánó tábornokokat,oligarchákat.


De ez már történelem,Prigozsin és a lázadása elbukott,putyin pedig bosszút állt érte

jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!