Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Brüsszel lehet majd a negyedik...

Brüsszel lehet majd a negyedik Róma?

Figyelt kérdés

A Nyugatrómai Birodalom bukása után Konstantinápoly lett a második Róma, amely később az ortodox kereszténység központja lett. Miután Konstantinápoly elesett, a város török kézre került, Moszkva vitte tovább az ortodox kereszténységet, erre hivatkozva hívták Moszkvát harmadik Rómának.

Oroszország mára azonban inkább kelet, mint nyugat. Brüsszel az Európai Unió központja, amely nagyrészt a volt Római Birodalom utódállamaiból áll.

Ha létrejön egy nagyobb európai egység, akár egy egységes Európa, akkor Brüsszel lesz az Új Róma?


Én már régóta látom a párhuzamot az EU és a Római Birodalom között.



jan. 28. 05:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mert a római birodalom nem önkéntes alapon működött, ott, ha tetszett, ha nem, jött a légió, aztán elvitt rabszolgának. Az EURÓPAI ÚNIÓ -ami nem egy várost jelent-, még mindig ÖNKÉNTES. Ha nem tetszik, nem tetszenek az általa képviselt értékek, tessék KILÉPNI a folyamatos sirás helyett!
jan. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Én is látok némi párhuzamot: a jelenlegi EU épp a végnapjait élő lezüllött Rómára kezd hajazni.
jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

2, Az a jó hirem, hogy tehetsz ellene, hozz létre egy HUXIT pártot, vagy lépj be a jelenlegibe.

Kezdj el tenni a kilépésért és lépjetek ki.

Csak ezt a folyamatos siránkozást hagyjátok már abba.

jan. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

2, ha a Momentum annak idején a semmiből létre tudott jönni és legalább annyira tudott hatni a kormányra, hogy elintézzék, hogy ne legyen Olimpia az országban, akkor igenis van lehetőség politikailag élni a lehetőségekkel.

Kezdjetek létrehozni egy politikai közösséget, aki kiir egy népszavazást az magyar EU tagsággal kapcsolatban és tegyünk egy életre pontot ennek a kérdésnek a végére.

Döntse el az ország végre, hogy tagok akarunk-e maradni, vagy sem.

jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem jobb ötletem van: júniusban EP-választások! Mi ott leszünk. Nem az EU-val van bajunk, hanem a jelenlegi vezetőikkel, akiket el kell zavarni. Meg fogjuk tenni. Mint ahogy gondolom nektek sem Magyarországgal van bajotok, hanem a kormánnyal. Ti miért nem zavarjátok el őket, ahelyett, hogy 14 éve siránkoztok?
jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5, és, ha nem sikerül és nem lesz áttörés?

Engem nem zavar Európa, engem nem bántanak, én elvagyok az elveikkel és a közösséggel.

jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
5, Nekem Európa ad egy menkülési lehetőséget, hogy ki tudjam vonni magam a magyar kormány okozta gyalázat alol és én örömmel használom ezt a lehetőséget.
jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#6: Akkor folytatjuk tovább a harcot a brüsszeliták ellen, mint ahogy ti is teszitek itthon ugyanezt, a kormány ellen. Mi sem lépünk ki az EU-ból, ti sem léptek le az országból. Tiszta sor.
jan. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 és, ha én libsiként segitenék nektek és népszavazást kezdeményeznék az ország EU tagságával kapcsolatban?

Én nem akarok tovább harcolni és azt sem akarom, hogy ti harcoljatok tovább.

Eleget harcoltatok már, ideje lenne megpihenni és segitenék nektek ebben.

Mit szólsz?

jan. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Támogatlak benne. Nekem fontosabb, hogy az EU megmaradjon, minthogy Magyarország is a részese legyen. Így legalább látnánk, hogy az ország miként teljesítene a szövetségen kívül (én gyanítom, hogy hogyan, de hát a puding próbája az evés :D). És ha a sejtésem beigazolódik, el is húzom innen a csíkot.
jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!