Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína el fog jutni a kommunizmu...

Kína el fog jutni a kommunizmusba?

Figyelt kérdés

jan. 30. 01:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

ŐŐŐŐ


Kínába a kínai kommunista párt uralkodik és az alkotmányuk első pontja hogy kommunisták.

jan. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Csak semmi közük a kommunizmushoz.
jan. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem valószínű. Kína kifejezetten kapitalista berendezkedésű.
jan. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Kína csak névlegesen kommunista, hogy erre hivatkozva fent lehessen tartani az egypárt rendszert. Eleve klasszikus értelemben vett maoista szempontból a jelenlegi kínai kommunista párt revizionistának számítana.
jan. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Egy kapitalista rendszerben a parlament hivatott megmondani, hogy mely népek lehetnek része a rendszernek és milyen nyelveket használhatnak? Vagy a kapitalisták csinálnak átnevelőtáborokat és szabályozzák a születéssszámot parlamentileg?! Ha ilyen a kapitalizmus, milyen lehet egy diktatúra?
jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozott, az írja már le, hogy mit mondtam amivel ennyire nem tudott egyet érteni. Legalábbis ezt tenné valaki, akinek kettőnél több agysejtje van.
jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert a kommunizmus egy megvalósíthatatlan utópia. Egyedül a Hupikék törpikékben működik.
jan. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hájaaa ***** válasza:
100%
Gazdaságpolitikailag vadkapitalista, társadalmi szinten meg "kommunista". Pár éve még azért nem mentek neked, ha nem szidtad a rendszert akkor nem lett bajod (aki ellenünk az velünk van), de ma már azért eléggé vegzálnak. Újgurok és egyéb népcsoportok meg természetesen rabszolgasorba vannak taszítva, vagy munkatáborba küldve.
jan. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán értem, mitől kommunizmus, amit Kína csinál. Mármint persze értem: egypártrendszer, diktatúra, pártfőtitkár, erős állam, mittudomén. És a többi? Profitorientált szemlélet, nagy társadalmi egyenlőtlenségek, nacionalista retorika, történelmi önigazolás. Ebben hol a kommunizmus?


Nekem ez sokkal inkább emlékeztet az olasz fasizmusra, mint a szovjet kommunizmusra.

jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
9, teljes állami kontroll a népesség és a gazdaság felett.
jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!