Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Összeomolhat Oroszország pár...

Összeomolhat Oroszország pár éven belül gazdaságilag?

Figyelt kérdés

A nyugati országok gazdasági szankciói, valamint a háború anyagi terhei miatt kérdezem.

Majdnem 2 éve tart a háború, látszanak arra utaló jelek, hogy az orosz vezetés ezt nem sokáig tudja már tovább folytatni?


Ahogy a Szovjetúnió végül gazdaságilag vesztett USA ellen a hidegháborúban.



febr. 6. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha összeomlás nem is lesz, de nehézségek biztosan. Ezt is jelzi hogy Kína együttműködésére szorulnak, bár ennek is meg lesznek a maga veszélyei mert így a kínai befolyás fog hatalmasat ugrani az orosz gazdaságban.
febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt is tegyük hozzá, hogy a Szovjetuniónál még közre játszott Csernobil is, melynek brutális kiadási költségei voltak. Nehéz ezt megjósolni hogy mi lesz, ha lesz is nem gyors és teljes összeomlás hanem lassú lejtmenet. Mivel Oroszország sokmindenben önellátó egy bizonyos szintig így teljes összeomlás tuti nem lesz, esetleg az életszínvonal fog erőteljesen visszaesni főleg ha átállnak hadigazdaságra. De sok múlik azon hogy Kínával és Iránnal mit bizniszelnek, bár ha fegyverek tekintetében is külső segítségre szorulnak akkor ott nincs minden rendben.
febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem történik ilyen.

Az oroszok nem olyanok, mint az európai, nyugati emberek, megszokták hogy valami nincs, az élet nehéz.

Putyinnak köszönhetően sokkal jobban élnek mint korábban és ezen nem fog változtatni ha ehhez képest kicsit rosszabb lenne az életük - de nem is lett az. Ez csak egy nyugati propaganda, hogy a mosógépekből szedik ki a chipeket meg majd nem lehet vásárolni a plázákban mert kivonulnak a nyugati cégek. A valóságot számtalanszor bemutatták már ott élő emberek, még jól is jött sok tekintetben ha egy multi kivonult, mert a helyét azonnal átvette egy orosz cég.

Az elmúlt 2 évben nem csak az európai országok dolgoztak azon, hogy az orosz gáz helyett máshonnan vehessen földgázt, legyen LNG terminál a fogadásához, beszerezzenek máshonnan nyersanyagokat - az oroszok is kiépítettek sok kapacitást, csővezetékeket építenek kelet felé, kereskedelmi kapcsolatokat hoztak létre más országokkal. Kevesebb nyersanyagot adnak és többet keresnek rajta mert a szankciózás felnyomta az árakat.

Amit most az amcsik csinálnak (korábban a kőolajnál, most a földgáznál) viszi fel a világpiaci árakat és az oroszok is többet tudnak vele keresni, mivel ők is eladnak és nem vesznek nyersanyagokat.

Ráadásul a korábban már sikeresen elszeparált Észak-Koreának is most ismét lehetősége lett sok dolog elérésére, az űrprogramba való beszállásra is mivel a háborúzás miatt az oroszok cserébe adnak nekik amit kérnek a drónokért, fegyverekért. Ugyanígy van Iránnal is. Kína és Oroszország kapcsolatai is megerősödtek, ami szintén korábban nem volt orosz szándék és nem jó a nyugati országoknak.

A BRICS korábban nevetségesnek tűnt, ma már kézzel fogható valóság és a dollár kereskedelemben mutatott ereje, egyeduralma megingott. Rájöttek a világ minden felén, hogy lehet dollár nélkül is kereskedni, lehet az amerikai piacok, tőzsde nélkül is jó, gyümölcsöző kapcsolatokat kiépíteni és már nem az USA a világ közepe meg Európa, hanem Dél-Amerika, India, Kína éppen úgy hatalmas, könnyen átveheti a helyüket és ki is szoríthatják őket akár.

febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A világ nagy része nem szankcionálja őket, szabadon tudnak kereskedni a legnagyobb partnerekkel, Kína, India, hatalmas lehetőségek vannak. Nyilván nem lehet egyik napról a másikra átállni, de majd megoldják.
febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

#4 Sajnos a szankcióbajnokok nem ismerik a térképet és nem vesznek tudomást arról, hogy Oroszország távolabb van Nyugat-Európától, mint Kínától, Indiától és azt hiszik, hogy az oroszok ölbe tett kézzel várták, hogy majd az európai országok jól ne vegyenek tőlük több kőolajat, földgázt, és csak nézik ahogy ehhez Európában kiépülnek a megfelelő kikötői terminálok, vezetékek.

Elfelejtik, hogy a nyersanyagok piaca ma nem kínálati, hanem keresleti piac, többen akarnak vásárolni, mint eladni, így nem az jár rosszul aki nem tud eladni Európának, hanem Európa aki most mástól kénytelen vásárolni ugyanazon a piacon.

febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Oroszországnak a szankciók olyanok, mint egy szúnyogcsípés. Az EU sokkal inkább megérzi.
febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!