Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton az egyházi iskolák...

Nyugaton az egyházi iskolák milyen színvonalúnak számítanak?

Figyelt kérdés
Nálunk sokszor megy az a kritika, hogy az egyházi iskolák elitképzők lettek, sokkal több pénzt tesznek beléjük, mint az államiakba és a felső-középosztály gyerekei járnak oda. Nyugaton meg inkább az a jellemző, hogy a szegényebb emberek gyerekeit fogadják. Viszont ez nem biztos így van, mert egyik rokonom is Ausztriában valami katolikus magániskolába járatta a gyerekeit és elég magas tandíj volt. És amúgy kint is van ennek hagyománya, nagyon neves egyházi gimnáziumok vannak.

febr. 19. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát én csak 1 egyházi iskolából ismerek sok diákot, de ismerősökkel mi nem elitképzőnek hívjuk azt az iskolát, hanem r*bancképzőnek. Az ilyen iskolákban a legnagyobb az egy négyzetméterre eső k*rvák száma.
febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Az miért kritika, hogy elitképző? Az magas színvonalat jelent nem?

Idehaza ezért sem kell többet fizetnie a magyar állampolgárnak. A felvételi ponthatárok... hát szerintem jobban fügnek a szaktól.

Én nem látom úgy egyébként, hogy az egyházi egyetemek idehaza előrébb lennének a rangsorban.


USA-ban a Nodtre Dame-ot ha nézzük, az 20-dik a 439-ből. Szóval színvonalas (és baromi nagy)

febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagy átlagban színvonalasabbak lennének azok az iskolák.
febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Legalábbis külföldön.
febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!