Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Moldáv Köztársaság fog e...

A Moldáv Köztársaság fog e egyesülni Romániával? Tekintettel arra, hogy ott is a román a hivatalos nyelv, és a lakosság több mint 80%-ban román.

Figyelt kérdés

febr. 24. 20:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem fog.
febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Gyakorlatilag kettő román állam van: Románia és a Moldáv Köztársaság. Hasonló módon mehet végbe az egyesülés mint a két német állam esetében.
febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
Amennyiben elengedik a Dnyeszteren túli részt, akkir igen.
febr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez valaha bekövetkezik.
febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kizárt hogy egyesüljön.

Nem veszik be az unióba őket.

febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Alex Fly ***** válasza:
51%
Nem. Talán nem véletlenül alakult meg a független Moldáv Köztársaság...
márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 6 / Alex Fly


Mi értelme van annak, amikor Moldovában is román a hivatalos nyelv, meg a közélet nyelve ?

márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alex Fly ***** válasza:
Mi értelme volt Csehszlovákia , Jugoszlávia és a Szovjetunió felbomlásának? A moldávok független államot akartak...
márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Alex Fly


A cseh, és a szlovák közötti különbséget nem is értem. A szlovák nacionalisták olyannal állnak elő, hogy őket 1000 éven keresztül elnyomták a csehek, az osztrákok, és a magyarok.


Helyt adsz-e az ilyen történelemírásnak ?



Jugoszlávia létét nem is értem, mire volt jó, mert a középkorban volt önálló Horvátország, meg Szerbia is.



A Szovjetunióval az a helyzet, hogy a valós etnikai választóvonalak ignorálásával erőszakoltak egy csomó népet egy szuperállamba, és ott még az orosz is csak szenvedett.



Moldovának is van történelme, ami nem kellemes, és nem az előnyükre válik, arról írok külön.


És nem tudom, mennyire követed a híreket, a 444-en olvastam, hogy lassan, de egyesülni fognak Romániával ...

márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 progizo ***** válasza:

Ha történelmi lehetőség fog adódni az egyesítésre, akkor a románok nem fognak gatyázni, ellentétben a mulya magyarokkal, akik még a maradék országukat is máshoz csatolnák.

Viszont én is úgy gondolom, hogy az oroszok is leszalámiznak egy kis részt Moldáviából maguknak és ezt a románok kénytelenek lesznek majd elviselni.

márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!