Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az élet manapság...

Milyen az élet manapság Szlovákiában magyarként?

Figyelt kérdés

Igazából bármi érdekel:

Mennyire nehéz munkát találni?

Milyen magasak a bérek?

Mennyire érződik az árak emelkedése?

Milyen a lakhatás?

Milyen az egészségügy?

Magyarként mennyire nehéz érvényesülni?

Milyen a magyar nyelv helyzete?

Milyen az infrastruktúra?

Mennyire vannak a lakóhelye környékén szórakozási lehetőségek?


Nyilván nem muszáj mindenre válaszolni, köszönöm ha írsz valamit :)



márc. 9. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nincs igazából sok különbség Magyarországhoz képest, ha helyi vagy,akkor tudsz szlovákul, és semmilyen hátrány nem fog érni, sőt a bérek ha vásárlóerő szempontból nézzük,még kicsit jobbak is. Viszont ha úgy mész oda Magyarországról,h nem beszéled a szlovkát,az már nyilván hátrány,hisz egy csomó munkához elengedhetetlen, de Magyarországról amúgy se mennek oda akik nem éltek ott korábban,úgy átlagban lakhatás,egészségügy egyebek szintjén ne számíts sokkal jobb helyzetre a magyarhoz képest,aki elégedetlen a magyar helyzettel,az a szlovákkal se fog kiegyezni,azok inkább Ausztriába mennek amúgy mind2 országból.

Helyi Szlovákiában született magyarok alapvetően jól élnek ott,és sokan ha el is jönnek Magyarországra,utána részben visszamennek.

Összességében az,h magyarul beszélsz mondjuk a barátaiddal stb.,az senkit nem fog zavarni,senki nem fog rossz szemmel nézni rád emiatt, néhány mogorva nyugdíjast, meg szélsőjobbost leszámítva. A magyar szlovák viszony a 90-es években volt kritikus,azóta folyamatosan javult,manapság bármilyen szintű ellenségeskedés nagyon ritkán fordul elő.

márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Aki akar dolgozni az talál munkát

Egyik ismerősöm hétfőn elvesztette a munkahelyét, pénteken már másik helyre ment dolgozni

Az árak eléggé megemelkedtek.

Minden konkrétan

Áprilistól az okmányok készítésenek az ára is 50 százalékkal több lesz

Én és a családom a magyar határ mellett élünk, magyar faluban és városban, a nyelvvel nincs gond Boltban, irodában, akárhol meg lehet szólalni magyarul, az eladók, irodai dolgozók tudnak magyarul, legalábbis a 90 százalékuk biztosan.

Ha tudod a szlovák nyelvet nincs baj az érvényesulessel.


A bérekhez annyit tudok hozzászólni, hogy férjem komuveskent dolgozik, 1000- 1200 eurót keres havonta.

Anyám pékségben dolgozik, ő átlagosan 700 eurót keres egy hónapban.

Apám gyárban, neki az a 650-700 euró megvan havonta.

Ahol én lakom, vannak éttermek, és egy diszko.

A környéken a báli szezon alatt minden hétvégére volt valahol bal, így ilyenkor több a lehetőség táncolni pl.



Ezeket az infókat az én környékemrol írtam, nyilván Pozsonyban, és más régiókban mások a lehetőségek pl a szórakozásra.

márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

#2


Itt meg sírnak hogy bezzeg Szlovákia


650 Euró nagyon kevés

márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

3, ja eléggé kevés itt a kornyéken.

De pl a fővárosban és kornyeken egy kőműves többet keres mint 1000 euró.


2

márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

4


Nálunk egy mesterember 10 ezer forintos óraberben dolgozik


350-400 ezret egy közalkalmazott is megkeres


Na nem mintha az olyan sok lenne

márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5, nekem a férjem 6 eurós oraberben van a cégnél ahol dolgozik.

De ha teljesítményre dolgoznak akkor nem oraberbe dolgozik, hanem ugye amennyit megcsinal egy nap alatt.


A falazas, szigetelés, ilyesmi az mind teljesítménybe van fizetve.

A kis munkák pl vésés, rombolás, betonozás stb az oraberbe.


Szóval attól függ a fizetés mikor milyen munka van.


Most csak kis csip csup munkákat csinálnak, és így keresett a múlt hónapban 900 eurót.


4

márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

És kitanult kőműves, 20 éve a szakmában dolgozik, 9 éve van ennél a cégnél ahol most dolgozik


4

márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez Szlovákia melyik része? Ezek nagyon alacsony fizetések.
márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szlovákia dél, délkeleti része

Persze biztos van aki jobban, többet keres más mas munkahelyen, de ez az átlag itt.

Anyu is hét napból hatot dolgozik, és nagy ritkán akkor van meg a 750 euró neki ha több éjjelt lehuz.

márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kelet akkor így már értem. Én nyugat Szlovákiában élek és itt egy kőműves 2000€ alatt fel sem kel.
márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!