Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki Trump mellett kardoskodik,...

Aki Trump mellett kardoskodik, mi a fő érve?

Figyelt kérdés

A Fidesz nagyon nyomatja, hogy Orbánnal együtt a béke harcosai, de tényleg így van ez? Véleményem szerint elég drasztikus tervei voltak elnöksége alatt, utána meg sokáig nem hallottunk róla. Biden se szent, Trumphoz hasonlóan öreg is.


De! Szerintem azt ne feledjük el, hogy Amerikában nincs akkora ereje az elnöknek, mint itthon Orbánnak. Egy baromi nagy tanácsadói stáb is van mögötte, és szerintem Biden rengeteg olyan intézkedést hozott az elmúlt 3 évben, ami az amerikai társadalom javát szolgálta, kezdve pl a gyors oltakozási kampánnyal, a gazdaság gyors felállításával.


Mit gondoltok? Mondjatok légyszi érvelet is, meg cikkeket is ha lehet.



márc. 10. 21:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha megint Bident választják meg, akkor az amerikaiak nagyon buták..

Egy demens öregember, aki a béke előmozdításáért egy fűszálat nem tett keresztbe..

Pedig már 4 éve van hatalmon, ebből 2 év ált rendelkezésére, hogy békét teremtsen az orosz és ukrán fél közt, mint közvetítő fél.

Nem tette meg. Egy pojáca..

márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Mondasz valami javaslatot? Majd Ukrajna szepen elfogadja, hogy el kell veszitenie teruletenek egy reszet? Vagy hogy gondoltad?
márc. 11. 13:17
 23/27 anonim ***** válasza:
47%

23# Ezt nem én, mint Gipsz Jakab fogom eldönteni a fotelből.. Hanem az orosz es amerikai vezető politikai elit. Én kisember vagyok, a szavam nem oszt nem szoroz..


"Majd Ukrajna szepen elfogadja, hogy el kell veszitenie teruletenek egy reszet?"


Miért, szerinted az oroszok majd szépen kivonulnak? Nem akarok szarkasztikus lenni, de te a Disney-mesékben is hiszel?

Jól tudjuk, hogy az oroszok nem fognak kivonulni, pedig én is azt szeretném. Ez a status quo jelenleg...

márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem én, mint Gipsz Jakab fogom eldönteni a fotelből.."


Pedig, ha azt mondod, pojáca, aki nem volt képes megoldani, azzal burkoltan azt állítod, hogy a problémának nyilvánvaló megoldása is van. Egy ilyen erős kijelentés után bizony illene valami indoklást tenni. Én nem látom, mi lenne a megoldása a háborús válságnak, éppen ezért óvatosan fogalmazok.

márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
25# Le kell ülni tárgyalni, kommunikálni kell, párbeszéd kell. Hiszem, hogy minden rossz dolog eredője a kommunikáció hiányából fakad, vagy a rossz kommunikációból, kommunikációs zavarokból származik.
márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

25# Tudjátok mi a mai világ tragédiája? Hogy az emberek sokkal inkább hisznek az erőben, mint a kommunikáció erejében.

Itt mindenki le akarja nyomni a másikat, hogy az erő jogán legyen igaza. Pedig az erő sok esetben nem = az erkölccsel. Az a tragédia, hogy nem tud leülni egymás mellé 2 haragos mondjuk beszélgetni egymással úgy, hogy 5 percen belül ne a másik anyázásába csapjon át a történet..

Na ez az igazi tragédia.. Hogy emberek és népek ölik egymást! Az asszertív kommunikáció egy magasabb szint ugyanis a gyűlölködésnél, egymás gyilkolásánál. Ezt a szintet kellene megugrani!! Miért nem tanult senki a 20.századból?

márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26-#27, én mélységesen egyetértek veled, szerintem is le kell ülni tárgyalni. Viszont Joe Biden nyakába varrod, hogy nem akar leülni tárgyalni, mintha ő lenne a béke kerékkötője. Én ezzel nem értek egyet.


"Az asszertív kommunikáció egy magasabb szint ugyanis a gyűlölködésnél, egymás gyilkolásánál. Ezt a szintet kellene megugrani!!"


Fogalmad sincs, mennyire egyetértek ezzel a mondattal. A gond a kivitelezéssel van. Ha nem hiszed el a másik félnek, hogy állja a szavát, akkor mit lehet tenni?


A másik tényező, ami valamiért mindig kimarad: Ukrajna szándékairól nem beszél senki. Egy ilyen esemény nem jöhetne össze pusztán az USA szándékából, Ukrajna tényleg távolodni akar Oroszországtól, amire bőven megvan az okuk.

márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!