Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sokan miért dőlnek be a...

Sokan miért dőlnek be a populista retorikának?

Figyelt kérdés

Pl az USA-ban, Magyarországon, Szlovákiában ugyanazzal kampányolnak - "legyen béke" - és erre elég sokan fogékonyak. Igazából mondják ezt úgy, hogy amúgy semmi terv vagy alternatíva nincs, de ha sokat mondják, megmarad az emberek fejében, és elkönyvelik az adott vezetőt (Trump, Orbán, Fico) békepártinak.


Mindenki más meg háborúpárti. Ami egy akkora baromság, már bocsánat. Mégis mit gondolnak, majd szépen meghallgatják szegény Oroszország véleményét is, és akkor szépen majd Putin kivonja seregeit Ukrajnából, vagy hogy Ukrajna feladja területeit? Kívancsi vagyok, hogy mi melyik területeinket adnánk oda az oroszoknak, ha nem lennénk NATO tagok, meg hasonló helyzetben lennénk...



Szóval úgy gondolom, hogy szép-szép szlogen szintjén de igazából elmozdulás nincsen, plusz Orbán csak itthon mer hangoskodni, az EU-ban ugyanúgy aláír, tamogatja Ukrajnát.



márc. 13. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Amit, Fico,Orán vagy Trump akar sokkal jobb, mint a jelenlegi helyzet.


Kevesebben halnának meg.


Ukrajna meg amúgy is olyan területeket birtokol, amiknek a hovatartozása kérdéses.Alapvetően egy jóval kisebb államnak kellene lennie.Az egészet a 20. század második felében, mindenféle szovjet diktátor dobta össze.

márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A populizmust ne keverd össze a demagógiával! Populista dolgok még lehetnek nagyon jók, de az általad említett dolog demagóg, és az gáz.


A felsoroltak nem szimplán populisták, hanem demagógok, hazudnak, mint a vízfolyás. Nem tudják, hogy hogyan, csak legyen - követelik... ja, persze. Én se tudom, hogy hogyan legyen terülj-terülj asztalkám, de legyen minden családnak egy!

márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Trump alatt mondjuk tobb amerikai halt meg haboruban. Lehet, hogy most haboruk vannak, de ez mondjuk az amerikaiak embereletszempontjabol mindegy.
márc. 13. 11:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, masik oldalon is van ilyen, nekem a DK pl nagyon is demagog. Legyen gyermekvedelem. Ok, de hogyan, meg kit erdekel, hogy ezt milyen imtezmeny latja el
márc. 13. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

mert mivel kampányoljanak? azzal hogy "legyen háború"?


mellesleg ne keverd össze a politika és a nép akaratát. azért mert pl makaróni küldené a katonáit ukrajnába, attól még a franciák jelentős részét egyáltalán nem érdekli ukrajna.

márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tudom az USA-t mennyire erdekli Ukrajna. Trump alatt pl jóval nagyobb összegek mentek el Afganisztánra, rengeteg amerikai halt meg. Most ami van az az USA részére egy proxy háború amerikai halottak nélkül.
márc. 13. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A Kieli Világgazdasági Intézet, a német kutatóintézet szerint a Joe Biden-kormányzat és az Egyesült Államok Kongresszusa mintegy 75 milliárd dollárnyi segítséget irányított Ukrajnának, amely humanitárius, pénzügyi és katonai támogatást is tartalmaz."


ennyire érdekli az usát. most a 60 milliárdot rágódnak. nem mondható el hogy nem érdekli.

márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ez nagysagrendileg kevesebb, amit mondjuk Trumpek költöttek Afganisztanra. Plusz tudtommal amerikai katonakat sem küldenek.
márc. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!