Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most, hogy Putyin ennyivel...

Most, hogy Putyin ennyivel nyert, várható a szankciók visszavonása?

Figyelt kérdés
Egyet értek Ukrajna támogatásával, de ezeknek a szankcióknak semmi értelmük, most bizonyosodott be. Annak viszont örülnék, ha végre lejjebb mennének az árak, kicsit több mindenre futná. Sajnos a szankciók elég nagy kárt okoztak. Inkább pénzügyileg, fegyverekkel kell Ukrajnát támogatni, de közben nem ártana, ha az európai ember nem egy órát dolgozna egy kiló kenyérért

márc. 19. 09:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem, miért vonnánk vissza?

Ha sz*r munkád van, fejlődj, képezd magad!

márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen szar munka? Rekord infláció volt. Egész ország rosszabbul él, mint eddig. Esetleg azért kéne visszavonni, hogy nőjön az európai életszínvonal?
márc. 19. 10:04
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Európai ember vagyok, és nekem nekem 5 percnyi munka egy kiló kenyér ára, igaz, hogy külföldön, ahol olcsóbb a kenyér ára és magasabb a fizetésem is hozzá.
márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Fú de buta vagy, nem ez volt a kérdés lényege
márc. 19. 10:07
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy buta vagyok, de nekem nem kell személyesksedjek másokkal ahhoz, hogy vitát nyerjek.
márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Minek? Az idejét múlt olaj-gáz néhány év múlva véget érő időszaka miatt felesleges, a megújúló energia technológiában a nyugat élen jár, atomerőmű technikában van amerikai, kanadai, francia. Minek kellenének az oroszok?

Ha te egy kenyér árért gürizel egy órát, nagyon rosszul csinálsz valamit, biztosíthatlak, ez kirívó Európában, de még Magyarországon is, tényleg nagyon tanulatlan, képzetlen lehetsz, fejleszd magadat.

Az infláció miatt sírj Orbán apádnál.

márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem értem mit a kenyeres példával kell jönni. Minden más is sokkal drágább lett
márc. 19. 10:21
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

Ezért:

Sajnos a szankciók elég nagy kárt okoztak. Inkább pénzügyileg, fegyverekkel kell Ukrajnát támogatni, de közben nem ártana, ha az európai ember nem egy órát dolgozna egy kiló kenyérért

márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért vonnánk vissza? Oroszok húzzanak ki a megszállt területekről.
márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

A rossz hír az, hogy az árak nem fognak lejjebb menni, legalábbis nagy mértékben nem. Ha az árak tartósan lefelé mennek, azt deflációnak hívják, és az egy nagyon rossz dolog.

Akkor esetleg lehetne olcsóbb minden, ha nem lenne világbajnok mértékű ÁFA, plusz nem terhelne mindent mindenféle kretén adó (amit nem az emberek fizetnek meg, háthogyne). De az, hogy adókat eltöröljenek kábé annyira esélyes, mint amennyire annak hangzik. A lassan 400 forintos euró sem segít a helyzeten, ugye ami külföldről jön, azt euróban számolják el, és te forintban fizeted ki, tehát még ha nem is változott az ára, akkor is többet fizetsz érte.


Sajnos az a szomorú igazság, hogy az ukrajnai háborúnak erre nagyon kevés ráhatása van. Nyilván a hivatalos propaganda ez, mert azt mégsem mondhatják, hogy az elqrt gazdaságpolitika miatt vagyunk szarban, de a helyzet az, hogy a költségvetési hiány évek óta nagyon magas, és normális intézkedések helyett örülünk, hogy sikeresen tudtunk hitelt felvenni a hiány finanszírozására. Dollárban meg euróban, nyilván, ha már a forint ilyen jól teljesít.

márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!