Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem füstölik már végre...

Miért nem füstölik már végre ki a Hamászt Izraelből?

Figyelt kérdés
márc. 23. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Mintha azt akarnád, hogy a szamócás ízű üdítőt válogassák szét, hogy sima víz maradjon a palackban. Pontosan ugyan annyira lehetséges ez, mint az. (és nem Izraelből, hanem Palesztinából/Gázából)
márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nem Izrael része?
márc. 23. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ciszjordánia részben. Gáza 2005 óta nem része Izraelnek.
márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2005-ben a közvetlen katonai megszállás szűnt meg, ugyanúgy része izraelnek.


És mivel nem a hamasz, hanem a palesztinok kiirtása vagy elüldözése a céljuk, így izraelt semmi sem motiválja a hamasz felszámolására.

márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha szó szerint értjük akkor pont, hogy 2005 óta nem része Izraelnek, de a megszállás maradt meg a blokád miatt. A népírtást bizonyítani kell, és akármilyen vicces a szabály, a gyilkosság nem az. Izrael elmondja, hogy 3x annyi segélyt enged be, mint korábban, szól a lakosságnak, hogy meneküljenek, telefonál nekik... és ... Ráadásul Gázában 13000fő/km2 a népsűrűség. 30-40 ezer halott az első nap is összejöhetett volna. Ebben a helyzetben ez a szám nagyon kevés, Izraelnek van már tapasztalata. A deportálás konkrétabb lenne, de ezt nem veszik komolyan. Annyira nem, hogy az ukránok is deportálni akarták a magyarokat Kárpátaljáról.
márc. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

“Ha szó szerint értjük akkor pont, hogy 2005 óta nem része Izraelnek, de a megszállás maradt meg a blokád miatt.”


Része, még izrael szerint is, mivel nem fogadják el a két állam megoldást.


“A népírtást bizonyítani kell, és akármilyen vicces a szabály, a gyilkosság nem az.”


Bizonyított bárkinek, aki utána néz. Gondolom az örmény népirtásról még kevesebbet tudsz, mégis elfogadod. Vagy az izraeliek genetikailag képtelenek a népirtásra?


“Izrael elmondja, hogy 3x annyi segélyt enged be,”


izrael azt mondja? Jaaa, akkor biztos igaz. Mindig igaz, amit a népirtó mond.


“szól a lakosságnak, hogy meneküljenek, telefonál nekik”


Ahha. Mindezt úgy, hogy áram és internet napok óta nem volt gázában, mert izrael lekapcsolta. Mindezt angolul, a gázaiaknak. Aha. Ennyire durván benyelni a propagandát, nem semmi.


“Ráadásul Gázában 13000fő/km2 a népsűrűség. 30-40 ezer halott az első nap is összejöhetett volna.”


Na ez egyre undorítóbb mosdatás.


“Ebben a helyzetben ez a szám nagyon kevés, Izraelnek van már tapasztalata”


Kevesled a 30 000+ civil halottat. Wow, 1400 > 30 000. Legalább burkold jobban, hogy mennyire durván vagy rasszista.


“ A deportálás konkrétabb lenne, de ezt nem veszik komolyan.”


Hogy mi? HOGY MI?!


“Annyira nem, hogy az ukránok is deportálni akarták a magyarokat Kárpátaljáról.”


És ez számodra elfogadható? Az egnikai tisztogatás, ez most megosztó lesz, mindig szörnyű.

márc. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Akkor el kéne dönteni, hogy Izrael szerint-nek van-e jelentősége. És külön kéne választani a véleményt a jogtól. Nincs olyan, hogy Izrael szerint jogilag. Ha te szereted a zsidókat, akkor van, de én nem fogadom el, ahogy egy nemzetközi szervezet sem.


Gáza nem része Izraelnek, és Izrael szerint nincs megszállás alatt, de én teszek arra, mit mond Izrael, a blokád miatt megszállás hivatalosan.


Még civilek megöléséről sincs szó, nemhogy megölésről. Ha Izrael véleményére teszek, akkor ne haragudj, de a tiedre, aki egy anonim senki (akárcsak én) szintén teszek. Nemzetközileg még az sem lett kimondva, hogy Izrael rosszat tesz a lakossággal, nemhogy etnikai tisztogatás vagy népírtás történne. Egyetlen egyszer tudott megállapítani valamit a Nemzetközi Bíróság a témában, Koszovó esetében, hogy nem feltétlen lett vigyázva a civilekre. És ennyi. Ennél súlyosabb ítélet soha nem született és ez is csak akkor egyszer.


A segélyeket nem Izrael mondja, csak ők engedik be. De ez az UNRWA-hoz kötődik. A segélyek száma 3-4x annyi, mint korábban. És ebbe nincs benne ami hajón vagy repülőn érkezik.


A lakosság 30%-a nem jut napi rendszereséggel áramhoz. A telefonhívás arabul történik, az SMS is. Sőt, drónok mászkáltak az övezetben amiken hangosbemondó van és arabul ordítatták az üzenetet benne. A palesztinok hajkurásztak is feléjük meg kiröhögték őket, vagy beintettek nekik. Ezután pedig több tízezer papírt szórtak le. Ezek úgy néznek ki, mint ősszel a falevél. Mintha hó esne, négyzetméterként kever 5. Nem lehet nem megtudni a figyelmeztetéseket.


Valóban undorító mosdatás. Izrael lerombolt 270km2 területet és Gázában 13000fő/km2 a lakosság. Egy utca lebombázásával 15 perc alatt meglehetne annyi halott. Ezt is benyújtják majd a bíróságnak. Majd ők eldöntik, ha történt jogsértés-e. Eddig HIVATALOSAN NEM.


A deportálás jelentése ebben a kontextusban etnikai tisztogatást jelentene. Viszont ez nem jön létre, így nincs belőle ügy. Az ukrán eset a példa volt, hogy az ukrán parlament Kárpátalján etnikai tisztogatást akart végrehajtani. Nem jött létre, nincs belőle ügy.



Tehát maradjunk csak a hivatalos verziónál. Tökmindegy, hogy valaki azt mondja, Izrael szerény nép, akik ártatlanok, mint a hó, vagy brutális állatok, ha a Nemzetközi jog szerint még a legapróbb szabályt sem szegték meg, akkor ez van, márpedig ez van.


Ha van véleményed, akkor azt kezdd úgy, hogy Szerintem. Szerintem néprtók, szerintem gyilkosok, szerintem az arabok népírtók, szerint lapos a föld... Tökmindegy, de én maradnék csak a hivatalos dolgoknál.

márc. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És így lesz egy liberálisból fasiszta, mert a számára megfelelő népet irtják...
márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!