Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán del korea és Tajvan...

Japán del korea és Tajvan hogyan fogja megoldani a hatalmas demográfiai válságát?

Figyelt kérdés

Nálunk is kritikus a helyzet az 1,5 gyerek per nő születési rátával úgy hogy ebbe a hazai roma népesség is benne van.


De japán del korea és Tajvan esetén 1,2 gyerek per nő az átlag ami a világon a legkevesebb .


Nemrég néztem orszagonkenti statisztikát erről mi ebben a közép európai térségben meg viszonylag jók vagyunk verjük a szlovákokat romanokat cseheket.de meg osztrákokat és németeket is egy kicsit .


Viszont USA 2 egeszes születési rátáját vagy a francia és brit 1,9

Vagy svéd rátát meg se közelítjük


A fejlettebb orszagok közül csak a törökök a mexikóiak és a brazilok születési rátája van 2,1 felett vagyis ott pozitív a mérleg.

A többi ország akiknek pozitív az melyszegeny.


Érdekes hogy ezeket a demográfiai problémákat hogyan fogja az emberiség megoldani.



márc. 25. 08:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb automatizáltsággal.
márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Alapvetően a gyári munkát lehet helyettesíteni valóban gépekkel de Japánban már igazából most sincs olyan igazi koszos 2 bites munka amit emberek csinalnanak.vagy ha lesz normális AI akor a szellemi munka egy részét is

De akor is ottmarad több tíz millió nyugdíjas akiknel rengeteg egészségügyi probléma van leterhelik az ellátó rendszert.

+ Munkaerő hiány

márc. 25. 08:41
 3/25 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy.
márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem aggódom miattuk. Voltam Japánban, elképesztően fegyemezett és szorgalmas nép. Mindent megoldanak. Majd dolgoznak a robotok helyettük és ez csak nekünk tűnik sci-finek. Ők ezt nem csak komolyan gondolják, hanem meg is fogják valósítani.
márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Ezekben az országokban nem akkora probléma, hogy fogy a népesség, mert etnikailag viszonylag homogén országokról beszélünk. A baj akkor kezdődik, ha van valamilyen bűnöző, élősködő kisebbség, akik viszont szaporodnak, mint Magyarországon vagy a nyugat- és észak-európai országok többségében.
márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

5# miért ne lenne baj? Atol meg kevesebb dolgozó kevesebb fogyasztó kevesebb GDP növekedés úgy hogy a kiadási oldal növekszik .

Nekem 2 nagymamám mostanra jutott olyan állapotba ami már probléma mindenkinek állandó orvosi ellátást igényelnek egyikük mozgásképtelen is lett.en első kézből látom mennyi erőforrást vissz ez el és akár évekig vagy egy évtizedig .mert lerokkani egyszerű de meghalni nehéz.

És sokan ebbe nem gondolnak bele micsoda kínkeserves vége van sok idős embernek.

márc. 25. 10:57
 7/25 A kérdező kommentje:
az eloregedes olyan terhet jelent a társadalomra majd itthon nálunk is Japánban még talán előbb amit nem is látunk .
márc. 25. 11:03
 8/25 MDaniel98 ***** válasza:
71%
A bevándorlás támogatása arrafelé nem dívik, szóval leginkább sehogy.
márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Már bocs de se én meg se senki nem fog azért szaporodni hogy a 70 éves marikanéni még 10-15 évig szopkodja a csirkefarhátat. Nem is értem hogy gondolhatja ezt valaki komolyan. Ha meg majd én esetleg megöregednék akkor várjam el hogy az utánam jövő generáció is szaporodjon csak hogy gübbeszek még 15 évet tök feleslegesen? Ezt amúgy piramisjátéknak hívják és pénzel csinálni illegális, de valamiért ha valaki ugyanezt emberi életekkel követi el az okés. Ha meg akkora nagy életpárti vagy beismerhetnéd hogy lehet addig kéne élvezni meg kezdeni valamit az életeddel amíg tudsz mozogni, egészséges, életképes van. Nem annak kellene a célnak lenni hogy fölöslegesen kihajtod a beled 50 évig csak hogy utána 10 évig, fájos lábbal, háttal szopogasd a csirkefarhátot.
márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

9#Én is ez ellen vagyok.de az a probléma hogy választó jog ugyan úgy jár 60 70 év felett is és mivel arányaiban ők lesznek többen nyilván olyan politikai program lesz ami nekik jó .nálunk és mashol is.


Azért is vagyunk ilyen maradi ország.de azt kell megérteni nem a nyugdíjasok miatt kell gyereket szülni hanem hogy legyenek fiatalok akik jó irányba mozgatnak el az országot nem a 70-80 As évek fele ahol O volt fiatal.

márc. 25. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!