Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lenne jobb, ha az angolszá...

Nem lenne jobb, ha az angolszász dominancia visszaszorítása, az alapokhoz való visszatérés és Európa nagyságának és dicsőségének kihangsúlyozása céljából az EU közös nyelve újra a latin lenne?

Figyelt kérdés

márc. 26. 21:35
1 2
 1/18 hypno ***** válasza:
72%
Nem
márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Miért is nem? Ne legyen már egy angolul beszélő Európa. Az angolszász világ annyira más. Ne közösködjünk velük
márc. 26. 22:01
 3/18 anonim ***** válasza:
Pont az "angolszász dominanciát" erősítenéd vele, mivel latinul kb. senki nem beszél, és nem is lehet parancsra 1 nap alatt megtanulni, úgyhogy csak káoszt okoznál vele... Egyébként Európa "közös" nyelve többször változott a történelemben, de ezek mindig több évszázados folyamatok voltak. Nem úgy működik, hogy hozok egy törvényt, miszerint mostantól igenis mindenki egy holt nyelven fog beszélni a tudományban, politikában, hivatalos helyeken stb.
márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A többdiplomás EP-s politikusok nem tudnának megtanulni latinul? Az angolok már nem is tagjai az EU-nak.


Lenne egy határidő, amíg átállunk rá.

márc. 26. 22:11
 5/18 hypno ***** válasza:
72%

Mert az angol egy élő nyelv, a latin meg holt nyelv.

Mert az angol természetes módon világnyelv, nem azért mert ráerőszakolják az emberekre.


Továbbá mert angolul beszélek, latinul meg nem. :)

márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Ez európai szempontból érthető felvetés, biztos vagyok benne, hogy nekem tetszene. Kár, hogy "görbelábú, tányérfejű" volgántúliak gyermekeként nem tudom átérezni sem az európaiak nagyságát, sem a rómaiak birodalmát, sem a svábok zsidóktól összeplagizált vallását. Ugyan kétezer faj és háromszáz csillag nevét tudom latinul, de egy kiló kenyeret azt nem tudnék kérni, ez is egy probléma valahol.

Egyébként az angol a mély alapszintet leszámítva sokkal inkább egy latin nyelv, mint egy tisztességes germán. Az EU úgyis egyfajta germán-latin vegyes közösség, szóval még igazodik is hozzá ez a germán-latin nyelvkeverék.

márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én egy ideje egy nagy, föderatív Európáról álmodozok, egy Európai Birodalomról, ami rivalizál az USA-val. Jó lenne, ha az EU ellenpólusa lenne az USA-nak.
márc. 27. 02:03
 8/18 A kérdező kommentje:
Az EU-ra úgy tekintek, mint a Római Birodalom reinkarnációjára. Van egy elméletem, miszerint Brüsszel a Negyedik Róma.
márc. 27. 02:04
 9/18 anonim ***** válasza:

Miért pont a Latin?


Ha már közös nyelv a német éa a nyugati szláv nyelvek logikusabbak lennének. Szláv nyelveket kb 70 millióan beszélnek az EU-ban, németet meg kb 100 millióan anyanyelvként.

márc. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 hypno ***** válasza:
75%

Bármilyen nyelv szabadon megtanulható. Az emberek - nem csak mi magyarok, hanem mások is - mégis az angolt részesítik előnyben, mert a nyelvtanulásnál jellemzően az egyéni boldogulásuk motiválja őket és nem valami megfoghatatlan patriotizmus, meg hatalmi szempontok.


Miért kellene itt állami vagy bármilyen kényszerrel beavatkozni? Talán hagyni kell élni az embereket. Majd ők eldöntik milyen nyelven akarnak beszélni.


Te egyetlen ember vagy és itt a fórumon máris találtál a személyemben egy olyat, aki pont nem azt akarja amit te. Mitől lenne neked igazad?

márc. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!