Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Heinrich Himmler miért javasol...

Heinrich Himmler miért javasolta Adolf Hitlernek, hogy a cigányokat is jó ötletnek tűnik kiírtani? Sokat olvasok mostanság a Náci Németországról és Himmler utálta nagyon a cigányokat nem pedig Hitler.

Figyelt kérdés

ápr. 5. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Hitler nem utált senkit.
ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.

Én is úgy olvastam.

Hitler csak a szónoklataiban emelte ki ezeket.

A legtöbb ötletet a tisztjei adták neki.

ápr. 5. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Három fő szempont szerint vizsgálták a népeket. a,kultúra teremtő b,kultúra romboló, c,kultúra megtartó.

Amely kisebbségnek nem volt országa,hazája - úgynevezett vándorlók -azokat b, pontba sorolta. /Napjainkban ez aktuális, menekültek követelik , hogy az adott ország ahová menekültek(!) igazodjon hozzájuk, ez többnyire a vallást érinti. Vicces!/

Nagy Britannia (United Kindom /UK/ a példaképe volt, a,c pontba sorolta.

ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Hazátlanoknak nem volt helye a birodalmi törekvésekben.
ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Ja, szegény Hitler nem is tudott semmiről, sőt Sztálin sem tudott a nevében elkövetett gyilkosságokról. Istenem, ha a hülyeség fájna!
ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg akkoriban az volt a vélekedés, hogy a népek élethalál harcot vívnak a túlélésért, minden áron terjeszkedni kell, ezért voltak ilyen ronda kegyetlenek.


A 2. világháborús német vezetők többsége középiskolás korában ezt hallotta szociáldarwinista férfi tanáraitól (akik tartalékos tisztek voltak), aztán az I. világháborúban megtapasztalták, hogy ez nem mese. (Ők nem romkocsmákban iszogattak, szívtak, dugtak a külföldi fiatalokkal, mint ma...)

Majd a vesztes háború után azt, hogy nyomorba dönt egy népet az, ha az élethalál harcban alul marad.

ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
78%
Most én nem akarom védeni Himmlert, mert egy mocskos pszichopata gyilkos, de a cigányok megítélése mostanában sem sokat javult.
ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#7 Még mindig itt tartunk? Igen, van egy csomó putris a cigányságban akik odamennek hozzád balhézni és kéregetni. Én ezt Gyöngyösön tapasztaltam, ott tény és való, hogy ilyenek vannak.

De ezt általánosítani elvakultság. Én olyan helyen nőttem fel, ahol a cigány és magyar nem balhézik egymással, hanem kiállnak normálisan beszélgetni. Cigányok közt is van errefelé sok kiemelkedő, diplomás ember, vagy sikeres vállalkozó. Még a "legalja" is jó szakember, vagy érettségivel rendelkező munkás.


De aki rasszista családban nevelkedett, vagy csomó rossz tapasztalata van, értem hogy miért lett ilyen. Amiket pedig leírtam, ezekkel egyáltalán nem túloztam most semmit. Errefelé nem putris cigányok vannak, a rasszizmust pedig Heves megyében tapasztaltam erősen. Érthető, arrafelé vannak ám putrisok.

De még mindig nem sikerült felnyitnom sokak szemét arról, hogy a cigányságban is nagy a megoszlás.

ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!