Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nyugaton állítólag olyan...

Ha nyugaton állítólag olyan jó az oktatás, akkor miért nem képes integrálni a bevándorló hátterű gyerekeket?

Figyelt kérdés
Vagyis nem szeretném védeni a magyar oktatást, mert tényleg lassan a béka feneke alá züllött, ellenben azt hiszem, hogy mindenhol kb az van, hogy egy bizonyos szűkebb elit rétegnek jár a nagyon jó oktatás, a közepeseknek olyan amilyen és a gyengéknek alig. Sokan mondják, hogy bezzeg nyugaton minden rendben van ilyen téren és mennyivel jobb, de szerintem ott sem mindenkinek. Saját forrásból tudom, mert egyik rokonom felesége osztrák, egy bécsi általános iskolában tanít és mesélte mennyi probléma van a bevándorló gyerekekkel, főleg a csecsenekkel és hogy ezt politikailag nem korrekt kimondani, de az oktatás színvonala folyamatosan esik pont azért, mert a szintet a németül nem jól beszélő gyermekekhez kell igazítani, akik most már lassan többségben vannak.

ápr. 7. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem neked ki se szabadna nyitnod a szád egy norvég vagy finn rendszer ellen.


Az első szótól az utolsóig minden szavad sérti egy egészséges társadalom fülét.

ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

A problema nem az oktatassal van, hanem az integralodni keptelen emberekkel.


Vegyuk nalunk a ciganyokat. az elmult harminc evben, a rendszervaltas ota milliardokat koltunk a romak felzarkoztatasara es oktatasara, teljesen eredmenytelenul. Pedig a romak evszazadok ota velunk elnek.


Nem latok ra eselyt, hogy a arab/neger migransokat sikerul majd integralni. Europa jobban jarna, ha nem engedne be tobbet kozulok (esetleg akik itt vannak mar, azokat is hazakuldhetnenk)

ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
Az, hogy a bevándorlók nem olyan szorgos kedves, magasan képzett intelligens emberek akiknek beállítják őket, gyakorlatilag tény. Ha a gyerek azt a minta látja otthon, hogy nem kell semmivel foglalkozni, mert a szülőnek a legkisebb erőfeszítésébe kerül, hogy a nekik már kiválónak számító életszínvonalat biztosítsa, akkor a gyerek miért erőltetné meg magát?
ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a kérdést már én is feltettem régebben, és a hörgésen felül nem jött rá épkézláb válasz.

Lehet vergődni a magyar oktatási rendszerre, de tegyük fel a kérdést: mit csinál egy átlag magyar szülő? Integrálja a nevelésével a gyermekét a társadalomba, tehát beilleszti oda (vannak kivételek, de a többségnek sikerül, ez tény).

Egy #bezzegnyugati oktatási rendszer pedig nem bír el a migrációs hátterűekkel, ez is tény. Ennek az oka egy egyszerű kérdésben rejlik: a nyugati nem európai hátterű migránsok, akarnak-e a befogadó ország normái szerint élni?

ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!