Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európai szinten Franciaország...

Európai szinten Franciaország áll a legrosszabbul a bevándorlók integrációjával?

Figyelt kérdés

Hallgattam nemrég erről egy podcast-et és ott mondták, hogy a németek, hollandok, svédek sem állnak jól, de a franciák a legrosszabbul. Ott ezek a gettók a városszéli panelnegyedekben jöttek létre, ahonnan nagyon kevés a kitörési lehetőség és az őshonos francia lakosság messze kerüli őket. Meg talán aránylag ott is van a legtöbb.

Érdekes, mert hivatalosan nem gyűjthetnek adatokat a népesség etnikai, vallási hovatartozásáról, de állítólag az újszülötteket alávetik bizonyos genetikai vizsgálatoknak és vannak olyan betegségek, amik kifejezetten afrikai, közel-keleti, indiai származású emberekre jellemzőek, európaiakra nem és ezek alapján lehet valamennyire következtetni a folyamatokra. Párizsban és környékén így kb az újszülöttek háromnegyede már nem európai, de vidéken van ahol sokkal kisebb az arány.

Én mondjuk egyáltalán nem ismerem Franciaországot, egy-két idetelepült franciával beszéltem és sokan azt mondták, hogy tényleg Párizsban már alig látni fehéreket és a közbiztonság nagyon problémás. Azt mondjuk nem értem, hogy nem látták 30-40 évvel ezelőtt ezeket vagy látták csak azt hitték megoldódik magától. Másik ismerősöm azt mondta Párizs 30 éve is ilyenszerű volt, de most már a vidék is lassan olyan lesz.



ápr. 26. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországba igen sok afrikai került meg észak-afrikai arab.


Az USA-ban a börtönlakók kb 50 százaléka afrikai a társadalomban meg kb 15-16 százalékot tesznek ki és ott élnek pár száz éve.


Érdemes következtetéseket levonni ebből.

ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Franciaországban sokkal több a többed generációs bevándorló. Emiatt a problémáik is mások. Pl nyelvi problémák nem nagyon vannak, tudnak franciául. Még dolgozni is többnyire dolgozgat a többségük.

De arra rá kellett jönniük, hogy nincs kolbászból a kerítés Franciaországban sem. Emiatti elégedetlenség, frusztráció sok fiatalt radikalizál különféle politikai irányokba. És igen, az egyik ilyen irány az iszlám radikalizmus.

ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PMC Wagner ***** válasza:
Inkább a svédek
ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én azt olvastam valahol, hogy Franciaországban az elsőgenerációs migránsokkal volt a legkevesebb probléma, ezért azt gondolták, hogy a második harmadik generációs bevándorlókkal már eleve nem lesz több mint egy olyan franciával aki Charlemagne óta él arrafelé. És ahogy olvasgattam, ez a része nem igazán jött be a dolognak.
ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!